Współpraca pomiędzy APK i BAK
Wiele osób mnie tu pewnie nie zna, ale od niedawna jestem dyrektorem BAK i jak na razie, jedyne co zrobiłem, to opisałem układ planetarny z poprawionymi parametrami i przeprowadzonymi symulacjami. Może i nie jest idealny, ale trzyma się kupy. W każdym razie, pierwszą sprawą jest, że nie wiem, jakimi środkami i sprzętem dysponuje BAK i jakby ktoś, kto posiada takie informacje, przekazał mi je prywatnie, bądź tutaj, to byłbym wdzięczny.

No i drugą sprawą, tą ważniejszą jest to, że chciałbym zawiązać współpracę pomiędzy APK i BAK. APK, to jakby ktoś nie wiedział (a zapewne większość nie wie) Ardemski Program Kosmiczny. Wkrótce Ardemia stanie się częścią UTN, więc nazwa się zapewne zmieni, jednak nie powinno to wpłynąć na rozmowy w tym zakresie. Generalnie wystąpiła tu dość specyficzna sytuacja, ale zaraz do niej przejdę. Decyzje, o zawiązaniu współpracy argumentuje na kilka sposobów:

1. W całym Pollinie brakuje niestety aktywnych programów kosmicznych i prócz o learveńśkim, bialeńskim i ardemskim, to nie słyszałem o żadnym. Współpraca jest wskazana, gdy tak wąska grupa państw się w ten temat angażuje.

2. Pozwoli to ujednolicić mapy oraz wiarygodność lotów kosmicznych, w obu agencjach.

3. Dla mnie osobiście, najważniejszy z argumentów. Chodzi tu o właśnie te specyficzną sytuacje, gdyż zarządzam programem kosmicznym zarówno w Ardemii, jak i Bialenii. Prowadzić to może do absurdów, gdy na przykład tajne projekty Bialenii będę mimowolnie wykorzystywał w Ardemii, lub na odwrót.
Odpowiedz
Nasz program kosmiczny korzystał z dokonań nupijskiego i wandejskiego, także w tych państwach można popytać.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
O stanie technicznym BAK powinna chyba najlepiej wiedzieć Bialenia...
Odpowiedz
O stanie technicznym to Ronon wiedział najwięcej, ale że go nie ma od sporego kawałka czasu... Może Hewret? Korzystał z naszych statków w przeszłości.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(08.03.2018, 22:44:56)Ferdynand Dugosz napisał(a): O stanie technicznym BAK powinna chyba najlepiej wiedzieć Bialenia...

Wszelkie niezbędne informacje powinieneś znaleźć na stronie głównej oraz w poszczególnych wątkach BAKu.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
(08.03.2018, 21:58:40)Ferdynand Dugosz napisał(a): 3. Dla mnie osobiście, najważniejszy z argumentów. Chodzi tu o właśnie te specyficzną sytuacje, gdyż zarządzam programem kosmicznym zarówno w Ardemii, jak i Bialenii. Prowadzić to może do absurdów, gdy na przykład tajne projekty Bialenii będę mimowolnie wykorzystywał w Ardemii, lub na odwrót.

Niespecjalnie ktoś na to zwróci uwagę. :\
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
(09.03.2018, 23:50:16)Hewret von Thorn napisał(a): Niespecjalnie ktoś na to zwróci uwagę. :\
Jednak jemu będzie lepiej żyć, bez poczucia winy. A nawet jak ktoś by zauważył jakieś nieścisłości to lepiej, bo to dodatkowa aktywność. :3
(-) Sheldon Anszlus Lovelace
平和と進歩
Pokój i Postęp

UWAGA!!!
Odwołując się do mojej osoby:
a) nie używaj Nazwiska, jest ono zbyt cenne
b) zwracaj się poprzez oficjalne imię "Anszlus"
c) alternatywnie, aby uniknąć powtórzeń imienia, użyj *przed-imienia "Sheldon"
*przed-imię, coś na wzór drugiego imienia, jednak występuje ono przed oficjalnym imieniem. Mniej ważne od oficjalnego, jednak ważniejsze od drugiego. Stosowane jako zamiennik imienia oficjalnego.
Odpowiedz
W takim razie oficjalna współpraca?
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
(11.03.2018, 18:54:59)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a): Jednak jemu będzie lepiej żyć, bez poczucia winy.

> być politykiem
> mieć poczucie winy

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
Dowiedziałem się ciekawych rzeczy o BAKu od pewnego człowieka. Między innymi to, że było tam sporo propagandy... No i na przykład takich sytuacji chcę uniknąć. W tym momencie, mógłbym zacząć truć w swojej agencji na temat bialenskich lotów kosmicznych, ale tego nie robię, bo to nikogo nie obchodzi i jestem leniwy. Budowa rakiet kosmicznych i ich napęd powinny być wciąż rozwijane, a nie wiem, czy Bialenia chciałaby, żeby ich projekty wypływały do innego kraju, bez oficjalnej zgody i wsparcia. 
(11.03.2018, 18:54:59)Sheldon Anszlus Lovelace napisał(a):
(09.03.2018, 23:50:16)Hewret von Thorn napisał(a): Niespecjalnie ktoś na to zwróci uwagę. :\
Jednak jemu będzie lepiej żyć, bez poczucia winy. A nawet jak ktoś by zauważył jakieś nieścisłości to lepiej, bo to dodatkowa aktywność. :3  

No niekoniecznie. Chyba dla nikogo nie jest niespodzianką, że bardziej jestem przywiązany do Ardemii, która za chwile stanie się częścią UTNu, a co za tym idzie, będę bardziej sprzyjał agencji UTNowskiej niż bialenskiej. Pragnę rozwoju astronautki dla całej naszej społeczności, jednak podział na państwa sprawia, że czasami musiałbym obrać którąś ze stron. Wyobraźcie sobie, że nagle wynajdujemy w Bialenii rewolucyjny silnik warp, który pozwala na loty do sąsiednich układów gwiezdnych. Jako dyrektor BAK naturalnie mam dostęp do informacji na temat tego napędu i raczej nieprzyjemne by było, gdyby nagle w UTN pojawił się bliźniaczy silnik, który oczywiście stworzyłem ja. Oczywiście narracyjnie trudno takie rzeczy egzekwować, jednak ufam, że UTNowscy inżynierzy nie stworzyliby od tak silniku, bez żadnych prac nad nim. Do tego nie chodzi tylko o silniki, tylko ogólne informacje o lotach bialenskich rakiet. Zawiązanie współpracy nie rozwiązałoby tego problemu, a wręcz przeciwnie. Wszelkie informacje byłyby całkowicie jawne dla obu stron, jednak nie działoby się to już po cichutku, za kurtyną. Nie musielibyśmy się kłócić, kto ma od kogo ściągał projekty silników, tylko każdy by wiedział, jak sytuacja wygląda i że obie agencje ze sobą współpracują.
Odpowiedz
Podpiszcie umowę rządową o wspólnej współpracy.

Odpowiedz
Podpisałbym ją od razu, ale nie wiedziałem, jakie podejście do tego mieliby obywatele Bialenii. Po to właśnie powstał ten wątek, żebym poznał zdanie ludzi na temat współpracy. I w sumie nadal nie jestem pewny co do opinii Bialenczyków...
Odpowiedz
Tylko My się tym interesujemy, reszta zajęta jest paradą równości.

Odpowiedz
Ekspertom co eksperckie.
Odpowiedz
No oczywiście, a jak przyjdzie kolonizować planety, to nagle wszyscy się zainteresują...
Odpowiedz
No ba, pewnie. Osadnictwo to kompletnie inna rzecz w porównaniu z "eksploracją" (faktycznie kreacją), szczególnie biorąc pod uwagę niezbędne narzędzia pracy (i różnice w nakładzie tejże).
Odpowiedz
Jeśli faktycznie eksploracja jest kreacją to czym faktycznie jest osadnictwo?
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz
Również kreacją, ale pod ustaloną wcześniej przez eksploratora podbudówkę.
Odpowiedz
Gubię się już... Wróćmy do tego, że społeczeństwo ma w poważaniu badania kosmiczne.
Odpowiedz
Zasadniczo społeczeństwo ma w poważaniu większość dziedzin życia tutaj.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości