Odległości pomiędzy miastami
Odkryłem funkcję "miarki" w GIMPie i postanowiłem pomierzyć sobie na mapie Bialenii, tu i ówdzie. Wink

Ronon zostawił skalę 1 pikel = 250 m.

W linii prostej odległość pomiędzy Apfelbaumstadt, a Wolnogradem to 145,5 km (dokładnie 145 575m).
Drogą krajową nr 22 to będzie 179,5 km (dokładnie 179 500m).
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
+ Wyspa Bialenia ma 8 940 834 pikseli.

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
(14.03.2018, 18:36:03)Hewret von Thorn napisał(a): + Wyspa Bialenia ma 8 940 834 pikseli, co daje 2 235 208 500 metrów kwadratowych.
Daje to powierzchnię równą... 2235 km2. Big Grin

To daje zaludnienie równe 67 113,57 osób/km2. Dla porównania jakaś wieś o nazwie Tokio (nie wiem zbytnio gdzie to) ma gęstość 6277,53 osób/km2. Myślę, że te dane są legitne, a skala dobrana idealnie.
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz
Coś się zepsuło się.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz
Cytat:1 pikel

[Obrazek: hqdefault_live.jpg]

Cytat:To daje zaludnienie równe 67 113,57 osób/km2.

To już wiem czemu w Wolnogradzie mieszkania są wielkości przeciętnej szafy w Mockeryshire.
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Obrazek: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Odpowiedz
Zawsze dwa razy sprawdzaj. @"Hewret von Thorn" na odwrót jest, źle do Excela wpisałeś. Powierzchnia Bialenii to 558 802 km2 co daje 268,42 os. na km2 (i tak dużo).

Na dowód - rzeczony Excel.
Odpowiedz
Nie obliczyłem powierzchni piksela.

Odpowiedz
1 piksel na mapie Anatolii to 500m.

Kontur Anatolii ma 5 856 968 pikseli.

Powierzchnia piksela - 250 000 m2
Powierzchnia Anatolii - 1 464 242 000 000 m2, czyli 1 464 242 km2.

1 464 242 + 558 802 = 2 023 044 km2 - tyle zajmuje Republika Bialeńska na mapie.

Kiedyś na ślepo w Micropedii wpisałem 2 050 000. Złoty strzał.

Odpowiedz
[Obrazek: 118a8710b79ed.png]
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
A Wyspy Przyjaźni też byś przeliczył?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(14.03.2018, 21:58:10)Maciej Kamiński napisał(a): A Wyspy Przyjaźni też byś przeliczył?

Nie ma mapy nie ma liczenia. Ale w weekend postaram się wyskalować ją na podstawie jakiejś mapy Nordaty.
Odpowiedz
Można by wyskalować na podstawie tej muratyckiej.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
(14.03.2018, 19:48:49)Karol Medycejski napisał(a):
Cytat:1 pikel

[Obrazek: hqdefault_live.jpg]

https://www.youtube.com/watch?v=q2dbe_PV5_E

Odpowiedz
(14.03.2018, 22:05:09)Maciej Kamiński napisał(a): Można by wyskalować na podstawie tej muratyckiej.

Takiej sugestii potrzebowałem.
Odpowiedz
Tylko pomyśl dwa razy, nim do excela wpiszesz i już będzie za późno!
Jego Operacyjność
(-) Linux

-------

~ Mój adorator

-------

Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią

Krążą jednak opowieści
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
Odpowiedz
(14.03.2018, 22:36:32)Karol Medycejski napisał(a): Tylko do pomyśl dwa razy nim do excela wpiszesz i już będzie za późno!

Luzik. Takich prymitywnych narzędzi nie zamierzam używać. Ja wierzę tylko w całeczki.
Odpowiedz
To jak z wyliczeniami? Jaki wychodzą ostatecznie liczby?
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
(16.03.2018, 22:44:03)Antoni Kacper Burbon-Conti napisał(a): To jak z wyliczeniami? Jaki wychodzą ostatecznie liczby?

Jest piatek, jestem po robocie, w żaden sposób nie jestem w stanie tego policzyć.
Odpowiedz
(14.03.2018, 19:55:48)LesterNowowicki napisał(a): Powierzchnia Bialenii to 558 802 km2 co daje 268,42 os. na km2 (i tak dużo).

Jednak raczej będę Ciebie popierał - 268 os./km2 to trochę dużo. A nawet nie jestem wybitnym polinnografem.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
Tylko te 150kk rozkłada się na obie wyspy.

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości