Uroczystości w prywatnej kaplicy
#1
Agapa o nawrócenie syna marnotrawnego Aureliusza
Poniedziałek VI tygodnia Okresu Wielkanocnego


[Obrazek: 2FZP4.jpg]

Kilku mieszkańców Wienisławowa z ciekawością przybyło do prywatnej kaplicy Jego Świątobliwości Linusa, aby w poniedziałkowe przedpołudnie uczestniczyć w agapie o nawrócenie Aurelisza - byłego biskupa Kościoła, który porzucił go oraz własnego ojca i odszedł do Kościoła Rotryjskiego. Nabożeństwie przewodniczył sam Patriarcha bez asysty wyższej oraz pontyfikaliów. Usługiwali mu jedynie dwaj ministranci. Arcybiskup Wolnogradu modlił się o opamiętanie syna oraz jego powrót na łono Kościoła Ekumenicznego. Na wejście kantor zaśpiewał przepiękną pieśń o synu marnotrawnym.

[video=youtube]youtube.com/watch?v=A5vVOEj1ucA[/video]

Gdy Patriarcha dotarł do ołtarza, ucałował go, uczynił znak krzyża, a następnie zawezwał:

Pokój z wami!

Na co lud odpowiedział:

i z duchem twoim!

Następnie arcybiskup odśpiewał dzisiejszą modlitwę:

Miłosierny Boże, spraw, aby łaska, którą czerpiemy z wielkanocnych misteriów, * przynosiła owoce w ciągu całego naszego życia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków.

Później miała miejsce liturgia czytań, w której ministranci odczytywali urywki ze Starego i Nowego Testamentu. Śpiewano również psalmy wielbiąc Boga. Na zakończenie tej części Patriarcha odśpiewał fragment Ewangelii wg świętego Jana, w której Pan Jezus mówił o przyjściu Ducha Świętego. Jego Świątobliwość nie wygłosił dziś kazania. Dlatego też po usłyszeniu Ewangelii, podszedł do ołtarza i zawezwał:

Pokój Pański niech zawsze będzie z wami!

Na co lud odpowiedział:

i z duchem twoim!

Patriarcha dodał:

Zmiłuj się nad nami Panie!

Lud zaś odrzekł:

bo zgrzeszyliśmy przeciwko Tobie!

Po tych słowach celebrans poprosił Boga o przyjęcie ofiary i w dalszej kolejności odmówił krótką modlitwę konsekracyjną. Po niej udzielił wszystkim Komunii pod dwiema postaciami. Gdy Komunia dobiegła końca, arcybiskup wezwał wszystkich do odśpiewania Modlitwy Pańskiej. Tak też się stało. Po odśpiewaniu Modlitwy Pańskiej Jego Świątobliwość pobłogosławił niewielu zgromadzonych na liturgii wiernych. Uroczystość dobiegła końca.

[Obrazek: 2FZPG.jpg]
Linus

Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego


Sylwetka
 
[Obrazek: 2FwJU.png]
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości