Zaprzysiężenie 24. Prezydenta Republiki Bialeńskiej
#1
[official2] Niedługo Prezydent-Elekt wystąpi w uroczystej inauguracji siebie na Prezydenta Republiki Bialeńskiej przed Parlamentem Republiki Bialeńskiej. Z powodów prywatnych nie mógł złożyć przysięgi wcześniej.[/official2]
[Obrazek: 5S6T0oy.png]
Odpowiedz
#2
[official2]
W końcu autobus Prezydenta-Elekta przyjechał. Wysiadł z niego Michaela Wolferine z wojskową obstawą. Przeszedł on przez tłum ludzi, aż na scenę, gdzie ma odbyć się inauguracja. Wysunął rękę do góry w pionie, a drugą położył na księdze, mówiąc:

Ślubuję uroczyście, obejmując urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej, wedle najlepszego zrozumienia i zgodnie z sumieniem, rzetelnie pracować dla dobra Narodów Bialenii, praw demokratycznych Republiki święcie przestrzegać, godności Narodów i Państwa strzec niezachwianie, sprawiedliwość względnie wszystkich bez różnicy obywateli za pierwszą mieć sobie cnotę, obowiązkom urzędu i służby poświęcić się niepodzielnie.
[/official2]
[Obrazek: 5S6T0oy.png]
Odpowiedz
#3
21:46:04 - rezygnacja Mardreda
22:02:20 - niby przysięga.

Przykro mi, minęło więcej niż 24h. Sad
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#4
(29.05.2018, 22:24:22)Hewret von Thorn napisał(a): Przykro mi, minęło więcej niż 24h.
Sad
[Obrazek: 5S6T0oy.png]
Odpowiedz
#5
(29.05.2018, 22:24:22)Hewret von Thorn napisał(a): 21:46:04 - rezygnacja Mardreda
22:02:20 - niby przysięga.

Przykro mi, minęło więcej niż 24h. Sad

A Ciebie to się nikt nie spodziewał...
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Odpowiedz
#6
(29.05.2018, 22:45:07)Mardred von Salvepol-Nova Vita napisał(a):
(29.05.2018, 22:24:22)Hewret von Thorn napisał(a): 21:46:04 - rezygnacja Mardreda
22:02:20 - niby przysięga.

Przykro mi, minęło więcej niż 24h. Sad

A Ciebie to się nikt nie spodziewał...

Widać nie tylko ja dbam o przestrzeganie prawa konstytucyjnego.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Odpowiedz
#7
Zaprzysiężenie nie było potrzebne. Powód:
Artykuł 21.

Cytat:1. W razie opróżnienia urzędu Prezydenta Republiki Bialeńskiej, kolejnym Prezydentem do końca trwania kadencji zostaje Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej.
(automatyczne zostanie Prezydentem, brak potrzeby złożenia przysięgi przed Parlamentem)

Cytat:2. W razie nieobjęcia urzędu Prezydenta przez Wiceprezydenta, możliwość tę mają kolejno: Marszałek Parlamentu Republiki Bialeńskiej, Wicemarszałek Parlamentu Republiki Bialeńskiej, Ministrowie według czasu posiadania obywatelstwa, Posłowie według czasu posiadania obywatelstwa, pozostali obywatele według czasu posiadania obywatelstwa.
(jeżeli Wiceprezydent się nie zgodzi, to na złożenie przysięgi ma 24h Marszałek, a jezeli Marszałek się nie zgodzi, to 24h od obwieszczenia, że Marszałek nie zgadza się na objęcie urzędu Prezydenta, ma Wicemarszałek, by objąć stanowisko Prezydenta itd.)

Cytat:3. Każda z osób wymienionych w ustępie 2 niniejszego artykułu w celu objęcia urzędu ma obowiązek złożyć przysięgę prezydencką w czasie nie dłuższym niż 24 godziny. W przeciwnym razie obowiązek ten spada na kolejną osobę w sukcesji prezydenckiej.
(tylko osoby w ust. 2., czyli Wiceprezydent nie)
[Obrazek: 5S6T0oy.png]
Odpowiedz
#8
Teoretycznie potrzebne nie było, praktycznie to tradycja, która tylko przez nieuwagę nie znalazła się w Konście i przysięga jest mile widziana.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości