Bałdaresz - Przejedź się najnowocześniejszym metrem świata! [PRZENIESIONO Z AJ]
#1
[Obrazek: 1920px-Metro_Dubai_001.jpg]

Metro w Bałdareszu to  w pełni zautomatyzowany system kolei, najnowocześniejszy na mikroświecie.  Linie Czerwona i Zielona przebiegać będą estakadą i pod ziemią tylko na odcinku w centrum miasta. W dniu otwarcia 28 maja 2014 r. roku metro w Bałdareszu stało się jednym z najdłuższych w pełni zautomatyzowanych systemów kolei na mikroświecie.
Pociągi i stacje są klimatyzowane dzięki zastosowaniu systemu opartego na instalacji automatycznie otwieranych drzwi na krawędzi peronu.

Japoński wytwórca Kinki Sharyo zajmuje się produkcją wszystkich 87 5-wagonowych składów dla Linii Czerwonej i Zielonej. Pociągi są zaprojektowane tak, aby pomieściły 643 siedzących i stojących pasażerów. Co niezwykłe dla masowych środków komunikacji miejskiej, składy zostały podzielone na trzy klasy: Pierwszy wagon podzielony w połowie na:
  •     Złotą Klasę - wygodniejsze siedzenia, droższe bilety
       
  • Klasę dla kobiet i dzieci

oraz pozostałe cztery wagony w składzie:
  •     Srebrną Klasę (ekonomiczną).

Ceny biletów są dotowane. Zwykły bilet w jednej z pięciu stref kosztuje poniżej dolara. Pomimo pełnej automatyki i redukcji personelu do kierowania pociągami, Metro zatrudnia sporo personelu stacyjnego oraz pokładowego. Oficjalnie dla zapewnienia porządku i utrzymania czystości ale i równocześnie dla zapewnienia miejsc pracy, którą w większości wykonują niżej opłacani emigranci z Sarmacji, głównie z Wandystanu. Zgodnie z wymogami o zatrudnieniu w firmach publicznych, lepiej płatne posady w Metrze obsadzane są przez rodowitych obywateli Jahołdajewszczyzny. Pierwszy pociąg dostarczono do Bałdareszu w marcu 2014 roku. Metro obsługiwane jest automatycznie i zasilane z trzeciej szyny - 650VDC. Wyszkoleni opiekunowie towarzyszą pasażerom w podróży na wypadek awarii czy sytuacji krytycznych.


[align=center:72a4miww][youtube:72a4miww]https://www.youtube.com/watch?v=cblDl5vCZnw[/youtube:72a4miww]

Przejedź się metrem już dziś!
Niech żyje Nasz Ataman - budowniczy Stolicy!
[/align:72a4miww]
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#2
U nas metro jest tak nowoczesne, że aż jeździ po powierzchni. Big Grin Big GrinBig Grin No, ale kto bogatemu zabroni?
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
#3
To nie powierzchnia, to są malwoidła, żeby pasażerowie czuli się komfortowo. Ha, Jahołdajewszczyzny ma metro znikąd! To dopiero coś!
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości