Expose Przewodniczącego Rządu Tymczasowego
#1
[center]Expose Przewodniczącego Rządu Tymczasowego[/center]

Obywatele! Obywatelki! Patrioci! Ojcowie Założyciele!

To ważny moment dla Bialenii. W tej chwili decydujemy o przyszłości tego kraju. Czy będziemy trwać dalej i tworzyć kolejną historię, czy upadniemy i zostaniemy tylko wspomnieniem, ewentualnie nikłym wpisem w kartach historii. Musimy podjąć walkę, próbę naprawy. Tylko uzdrowienie, sanacja pomoże rozwiązać obecnie trapiące Bialenię problemy. Obywatelu! Stań chwilę, zastanów się... W czym jesteś najlepszy? Jak chciałbyś wesprzeć Bialenię? Czy masz czas i motywację, żeby pozostać tutaj? Republika Bialeńska potrzebuje obecnie patriotów, osób które są gotowe poświęcić się wyłącznie Bialenii. Dlatego Rząd Tymczasowy poszukuje osoby chętne do wspierania wspólnych inicjatyw, kreowania fabuły, tworzenia własnych pomysłów.

W ramach Rządu Tymczasowego działają trzy ministerstwa - Sprawiedliwości, Spraw Wewnętrznych i Oświaty, Propagandy i Wyznań. Ministrem Sprawiedliwości jest Iwan Pietrow, który jednocześnie pełni funkcję Dowódcy Sił Zbrojnych przy Rządzie Tymczasowy. De facto Iwan jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju i jego obronność. Ministrem Oświaty, Propagandy i Wyznań został Ametyst Faradobus, który głównie stawiać będzie na fabularyzację wydarzeń w kraju. Wkrótce powinien rozpocząć swoja zadania. Obecnie poszukuję Ministra Spraw Wewnętrznych, który zająłby się aktualizacją dokumentów MSW oraz informacji na stronie głównej - z moją pomocą oczywiście.

Nie możemy już więcej zajmować się symulacją prawa. Powinniśmy rozwijać inne dziedziny życia kraju. Dlatego zachęcam każdego do zaangażowania się w ramach własnych możliwości. Prasa, opowiadania, telewizja, sztuka, działalność samorządowa - to wszystko czeka na odpowiednią osobę. Wypalenie społeczne w ostatnim czasie mocno było widoczne. Nawet kandydaci do Parlamentu specjalnie nie kryli się wypaleniem i nie tworzyli wymaganego przez prawo programu wyborczego. Nawet ciężko było znaleźć kandydatów na urząd prezydenta. Sytuacja przypomina "kryzys trizondalski". Jak widać, jest to typowe dla ustroju republikańskiego. Dlatego musimy się zastanowić, jakie alternatywne działania można podjąć w mikronacjach, oprócz symulowania egzekutywy/legislatywy.

Wkrótce zostanie zwołana konstytuanta, która zajmie się projektem nowej konstytucji, ograniczając parlamentaryzm do minimum. Również zbyt rozwinięte prawo mocno ograniczało możliwości obywatelskie. Należy zastanowić się, które przepisy są niezbędne, a które potrzebne. A przy tym również ograniczyć ciągle zmienianie prawa.

Rząd Tymczasowy nie będzie działać wiecznie. To tylko czas gwałtownych reform, kucie żelaza póki gorące i jest możliwość uratowania kraju!

Niech żyje Bialenia!
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#2
I serdecznie chciałbym podziękować rządom Republiki Suderlandu oraz Królestwu Elderlandu za wsparcie działalności Rządu Tymczasowego.
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#3
Z tego co udało mi się przeczytać, stanowisko Elderlandu nie było oficjalne, gdyż Pan von Witt nie skonsultował swoich słów z Królem, który go odwołał.
Cytat: Lord Strażnik nie informował na forum Rady o zamiarze wypowiedzenia Karty Orientyki ani udzielenia poparcia dla tzw. przewrotu lipcowego w Republice Bialeńskiej
Odpowiedz
#4
Po zapoznaniu się z wypowiedziami w TYM wątku, Rząd Tymczasowy POSTANOWIŁ wydalić większość obywateli Unii Trzech Narodów z terytorium Republiki Bialeńskiej.

Tym bardziej czuję się oszukany przez przedstawiciela UTN: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thre...l#pid93659

Nikt nie będzie pluł prosto twarz Bialeńczykom!
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Odpowiedz
#5
Obywatele UTN-u niestety przekroczyli granice przyzwoitości. Słuszna decyzja, Panie Przewodniczący!
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Obrazek: iwamini.png?w=960]
Odpowiedz
#6
Jakim prawem Jan Dostojewski został wydalony z Bialenii? O zbanowaniu mnie już nie wspomnę.
Tak Rząd Tymczasowy prowadzi rozmowy z obywatelami?
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
[Obrazek: 75_25_01_16_8_38_15.png]

 właściciel 87 folwarków 
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej 
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości