Iluminaci i NMO
Tutaj proponuje dyskutować o tym co na shoutcie dyskutowaliśmy, czyli New Micronation Order, odpowiedniku Bastion Union i o Iluminatach. Smile SmileSmile
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Tak więc, jak pan Sprikin powiedział, że jedyną formą przetrwania jest właśnie Bastion Union. Co o tym sądzicie? Ja proponuje zacząć od własnego poletka, czyli II RP, Brodria i Siedmiogród.
Odpowiedz
Cytat:Tak więc, jak pan Sprikin powiedział, że jedyną formą przetrwania jest właśnie Bastion Union. Co o tym sądzicie? Ja proponuje zacząć od własnego poletka, czyli II RP, Brodria i Siedmiogród.

Jak najbardziej. Wpierw musimy rozpracować Naordatyzm, a więc ruch który będzie dążył do poszerzenia współpracy wśród państw nordackich m.in. Bialenia, Brodria, ZSKHiW, RLS, Aryun itd.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
Proponuje utworzenie Iluminatów Mikroświata (Bialeńskiego Związku Wolnomularstwa)i ich sekcji w Brodrii i u nas siedziby. Od razu zgłaszam się na współprezesa, jeśli pan Sprikin chcę, jeśli nie chcę pan Sprikin, to ja jako Prezes. Smile SmileSmile
Odpowiedz
Cytat:Tak więc, jak pan Sprikin powiedział, że jedyną formą przetrwania jest właśnie Bastion Union.
Ale dlaczego to ma być jedyna forma?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Odpowiedz
Cytat:Jak najbardziej. Wpierw musimy rozpracować Naordatyzm, a więc ruch który będzie dążył do poszerzenia współpracy wśród państw nordackich m.in. Bialenia, Brodria, ZSKHiW, RLS, Aryun itd.
ZSKHiW nie leży na Nordacie i zniechęca raczej kraje do lokowania się na naszym kontynencie. Św. pamięci król Arkadiusz II Fili przekonywał Prezydenta Grutina, żeby ten nie umieszczał sobie kraju na Kontynencie Północnym.
N.N
Odpowiedz
Cytat:
Cytat:Tak więc, jak pan Sprikin powiedział, że jedyną formą przetrwania jest właśnie Bastion Union.
Ale dlaczego to ma być jedyna forma?

Jak upadają v-państwa, to także odchodzą na zawsze obywatele mikroświata, reszta szuka nowego domu. Tak więc w Bastion Union, gdy jest katastrofalna sytuacja, to reszta państw daje zastrzyk aktywności. W Bastion Union więcej przychodzi niż odchodzi.
Odpowiedz
Nie wiem czy powinniśmy tutaj kogoś wywyższać. :mrgreen: :mrgreen::mrgreen: Proponuję, aby działała tutaj z zasada jednomyślności. Chyba, że ktoś chce być marionetką? Big Grin Big GrinBig Grin Możemy spróbować w mikroświecie zrobić coś takiego:
http://budruspilietis.lt/wp-content/upl ... etwork.jpg
Czyli naszymi osobami poobsadzać ważne stanowiska w innych państwach.
Odpowiedz
No to dobrze. Mi też podoba się taka forma demokracji w Wolnomularstwie. No to powołujemy! Smile SmileSmile
Odpowiedz
Cytat:Czyli naszymi osobami poobsadzać ważne stanowiska w innych państwach.
A ja jednak skupiłbym się na budowaniu NMO w jednym państwie i rozszerzaniem to po kolei. Brytyjski system wchłaniania trzeba zastosować, tj. wchłonięcie i trawienie.
Natomiast obsadzanie stanowisk w innych państwach doprowadzi do mniejszej aktywności w Bialenii. A jednak to interesy naszego kraju powinny być na pierwszym miejscu, póki jeszcze nie ma Bastion Union.
N.N
Odpowiedz
Serio wypadałoby ukryć ten temat. Big Grin Big GrinBig Grin
Odpowiedz
Cytat:Serio wypadałoby ukryć ten temat. Big Grin Big GrinBig Grin
Charakter naszej mikronacji pozwala na pisanie takich rzeczy. Big Grin Big GrinBig Grin
N.N
Odpowiedz
Cytat:[quote author="Feliks Spirkin"]Serio wypadałoby ukryć ten temat. Big Grin Big GrinBig Grin
Charakter naszej mikronacji pozwala na pisanie takich rzeczy. Big Grin Big GrinBig Grin [/quote]

Owszem, ale lepiej, aby nie wszystkie państwa wiedziały, iż chcemy je włączyć do słusznej idei. Big Grin Big GrinBig Grin
Odpowiedz
Ależ to tylko idea konkretnych osób, a nie ideologia państwowa. Wink Prywatnie podoba mi się, jednakże pomimo tego że jestem prezydentem nie wygłaszam tutaj zdania Rządu.
N.N
Odpowiedz
Wracają do zasadniczego pytania. :wink: :wink::wink: Jaką macie wizje rozwoju tej inicjatywy?
Odpowiedz
Trzeba, m.in. poprzez ranking demograficzny, pokazać reszcie Nordaty jak niewiele mogłoby nam brakować do podium, a nawet i drugiego miejsca. Trzeba przekonać, że i tak nasze kraje tworzy pewna wspólna pula ludzi, którzy mogliby dla tego konkretnego kraju poświęcać jeszcze więcej czasu.
Ogólnie rzecz biorąc, przed pójściem w kosmopolityzm trzeba pójść w pan-nordatyzm. Bo o ile kosmopolityzm jest obecnie utopią, to pan-nordatyzm mógłby wkrótce się zrealizować, jeśli tylko podejmiemy razem odpowiednie działania.
N.N
Odpowiedz
W pełni się zgadzam. Najważniejsze jest wpierw udowodnić innym państwom Nordaty, iż razem możemy dorównać Sarmacji, która również jest zlepkiem kilku państw. Już czas przerwać dominacje Sarmacji oraz Dreamlandu, i nareszcie przekazać pałeczkę młodym nordackim państwom. Dlatego jak to powiedział mój przedmówca, musimy wpierw postawić na pan-nordatyzm.
Odpowiedz
Tu nawet nie chodzi o przerywanie czyjejś dominacji, tym bardziej, że w Dreamlandzie odkąd jestem w mikronacji nie zauważyłem jakichś niebezpiecznym, imperialnych ambicji. Chodzi po prostu o to, że im więcej nas będzie, tym będziemy silniejsi. Im więcej nas będzie, tym będziemy stabilniejsi. I im więcej nas będzie, tym będziemy aktywniejsi.
N.N
Odpowiedz
A więc jak będzie brzmieć nazwa naszej organizacji?
Odpowiedz
Proponuje ogólną nazwę dla wszystkich związków wolnomularstwa - Mikrocyjni Iluminaci, a dla naszego Bialeński Związek Wolnomularstwa
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości