WLNB otwarta
Na prośbę Konstantego Jerzego utworzyłem dział tajny. Nazwałem go Wielką Lożą Narodową Bialenii, na wzór kilku loży znajdujących się w kilku krajach realnych.
Jestem za tym, żeby większość spraw poruszać w dziale jawnym, bowiem dobrze wpływa to na aktywność, a w murach Wielkiej Loży Narodowej Bialenii tylko sprawy najbardziej tajne. Poza tym, jestem zdania, że nie wszyscy bialeńscy masoni powinni mieć tu dostęp. Dobrze byłoby, gdyby sporządzona została lista wszystkich masonów, którzy mają dostęp do tego działu.
Proponuję też wprowadzić dla członków Wielkiej Loży specjalne przysięgi typu:
"„Przysięgam w imię Najwyższego Architekta Wszystkich Światów nie ujawniać nigdy sekretów, znaków, sposobów dotykania, słów i nauk używanych przez wolnomularzy i zachowywać co do tego wieczne milczenie. Ślubuję i przysięgam na Boga nie wyjawiać nigdy żadnej rzeczy z tych, które mi powierzono do chwili obecnej i które powierzy mi się w przyszłości. Zobowiązuję się i poddaję się następującej karze, jeśli złamię swoje słowo: niech mi spalą wargi rozpalonym żelazem, niech mi utną rękę i przetną szyję, i wyrwą język, a mój trup niech wisi w loży w czasie przyjmowania nowego brata, aby służył za odrażający dowód mojej niewierności i był przestrogą dla innych. Niech zostanie potem spalony, a popioły rzucone na wiatr, aby nie został żaden ślad po mojej zdradzie. Tak mi dopomóż Bóg i Jego święta Ewangelia. Niech się tak stanie.”
N.N
Odpowiedz
Bardzo ciekawy pomysł z WLNB. :wink: :wink::wink: Jeśli chodzi o przysięgę, to jak najbardziej popieram, choć nie wiem czy dobrym pomysłem jest używać realnej.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
No używanie realnej nie jest dobrym pomysłem, tylko dałem taki przykład.
I można jeszcze wymyślić jakiś slang. Ale inny od realnego. O ile "Deszcz pada" może być stosowany i tutaj, by wezwać współbraci do niezdradzania tajemnic, to "Dzieci wdowy do mnie" trzeba zmienić i wymyślić kolejne, okolicznościowe tajne hasła. Smile SmileSmile

Może ktoś zrobiłby nam taki baner, jaki mają regiony i wojsko?
N.N
Odpowiedz
W pełni popieram pomysł przysięgi, jednakże, jak już wspomniano, wypadałoby opracować własną formułę. Najważniejszą wartością w świecie jest honor, więc przysięga jest jak najbardziej pożądana. Co do dostępności WLNB dla wybranych - popieram, ale tylko wtedy, gdy sama Loża będzie miała więcej niż 7-8 członków. Co do baneru, raczej nie jestem entuzjastą takich rozwiązań, ale jeżeli już, to jakiś mało pstrokaty. Smile SmileSmile
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Co do baneru, to proponuję związane coś z okiem Horusa. :wink: :wink::wink:
Odpowiedz
Mam rozumieć że wszyscy masoni będą się spotykać tutaj, w Bialenii? Czy może stworzymy loże w innych państwach?
[Obrazek: RYOjyN.png]
Odpowiedz
Cytat:Mam rozumieć że wszyscy masoni będą się spotykać tutaj, w Bialenii? Czy może stworzymy loże w innych państwach?

Tak, na przykład bardzo pożądana byłaby loża w krajach typu Trizondal, Aguria, bo nie Rotria, bo nas wszystkich ekskomunikują Big Grin Big GrinBig Grin
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Nikt nie spodziewa się Rotryjskiej Inkwizycji.

Ale trzeba by było wtedy stworzyć jakiś ład i strukturę, jak w wojsku.
[Obrazek: RYOjyN.png]
Odpowiedz
Cytat:Nikt nie spodziewa się Rotryjskiej Inkwizycji.

Ale trzeba by było wtedy stworzyć jakiś ład i strukturę, jak w wojsku.

Mówiłem, Iluminaci jako organ rozwiązujący spory, trochę ideologiczny i doradczy. No i myślący jak tu opanować świat, składający się z Najwyższych Komandorów na dany v-kraj.
Odpowiedz
W każdym państwie można stworzyć masońskie kantory, coś jak w Assasin Creed. :wink: :wink::wink:
Odpowiedz
Jeszcze BTW

Cytat:Ja mam.
Andrzej Swarzewski- wróg #1 Bialenii, bialenofob, dywersant, żyd, wandus, mason, świnia orwellowska, komuch, konfident NKWD.

No jesteś prawie masonem Big Grin Big GrinBig Grin
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości