Przewodnictwo Bialenii
Myślicie, iż nasze państwo powinno być najważniejsze w przyszłej federacji? Powinniśmy być przewodnikami innych państw członkowskich? :wink: :wink::wink: Ma to swoje zalety oraz wady, dlatego ważne jest ustalić to teraz.
[Obrazek: 2ecd9ip.jpg]
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Odpowiedz
Cytat:Myślicie, iż nasze państwo powinno być najważniejsze w przyszłej federacji? Powinniśmy być przewodnikami innych państw członkowskich? :wink: :wink::wink: Ma to swoje zalety oraz wady, dlatego ważne jest ustalić to teraz.

Sądzę że powinno to powstać na naszym forum, ale ja sądzę że metoda pół stanowisk oni, pół stanowisk my lub po jedną trzecią, jest odpowiednia.
/-/ Konstanty Jerzy wielki kniaź Michalski
Immanuel Kartografii Tamostosowanej
Rednacz Gazety Bialeńskiej
Odpowiedz
Ja bym jednak dał każdemu z państw Federacji takie same prawa.
[Obrazek: RYOjyN.png]
Odpowiedz
Jeśli będziemy siebie rywalizować bardziej, to szybko narodzą się ruchy separatystyczne, albo wgl. do unifikacji nie dojdzie.
Odpowiedz
Ja uważam, że dzielenie stanowisk jest bez sensu, ponieważ i tak zadecyduje o wszystkim demokracja z której zrezygnować nie można.
Uważam, że każdy kraj federacyjny powinien być sobie równy, jednakże wszystko powinno być prawną kontynuacją Bialenii (przyjęcie naszego systemu prawnego, co przyspieszy rozwój) oraz federacja powinna mieć miejsce na naszym forum. Większość przyszłych obywateli federacji jest tu zarejestrowana, mamy tutaj opisaną gospodarkę, wojsko i bardzo wiele postów. Nie ma sensu tworzenie nowego, pustego forum.
N.N
Odpowiedz
Będzie problem z Brodrią, ponieważ oni mają bardzo obszerne forum i nie wyobrażam sobie zmieszczenie tego wszystkiego tutaj.
Odpowiedz
No coś będą mogli skrócić. A poza tym stworzy się dział "Federacja Brodryjska" i dopiero po kliknięciu w niego będzie się pojawiało to co oni tam teraz mają. Głównego widoku forum nam nie zepsują, nie ma co się martwić.
N.N
Odpowiedz
Wydaję mi się, że w stworzeniu przyszłego forum będzie nam potrzebna pomoc uzdolnionego informatyka.
Odpowiedz
Niekoniecznie. Forum nowej federacji (jeżeli ma być to federacja) z odnośnikami do poszczególnych prowincji. Nie wydaje mi się, że wymaga to jakiś specjalnych zdolności informatycznych. Smile SmileSmile
(–) Kristian Arped
Odpowiedz
Jak mówiłem, nie widzę powodu, by tworzyć nowe forum. Wystarczy nasze odpowiednio zmodyfikować.
N.N
Odpowiedz
Ja jestem zwolennikiem utworzenia nwoego forum na kształt tego z BU, choć szczerze mówiac ja tą federację najbardziej widzę jako działającą na podobnych zasadach (tylko bardziej liberalną dla tych co sie nei chca integrować) Sarmację. Tylko zamiast Galeonii była by Bialenia, zamiast Teutonii Brodia etc.
[i]Maria von Primisz
[Obrazek: DGS1nKB.png]
II Prezydent Republiki Bialenii
Premier IV i V Kadencji    Poseł IV, V i VI, VII, IX Kadencji
Trener Galacticos Wolnograd, najbardziej utytułowanego klubu sportowego w Republice
Odpowiedz
Cytat:Jak mówiłem, nie widzę powodu, by tworzyć nowe forum. Wystarczy nasze odpowiednio zmodyfikować.

Wątpię, aby inne państwa zechciały działać pod domeną Bialenia.
Odpowiedz
Zgadzam się z przedmówcą.
Odpowiedz
Cytat:Ja jestem zwolennikiem utworzenia nwoego forum na kształt tego z BU, choć szczerze mówiac ja tą federację najbardziej widzę jako działającą na podobnych zasadach (tylko bardziej liberalną dla tych co sie nei chca integrować) Sarmację. Tylko zamiast Galeonii była by Bialenia, zamiast Teutonii Brodia etc.
Ja tak samo.
Dziwi mnie tutejsza pozycja Feliksa, gdyż jeszcze wczoraj rozmawialiśmy, że Związek Radziecki musiał mieć Rosję, a Wielka Brytania musi mieć Anglię, bo główna siła przynajmniej przez początkowy okres federacji musi być.
Nie bez powodu panslawizm chciano realizować wokół Rosji.
Ja jestem za pełnymi prawami dla wszystkich części składowych federacji. Ale jednak ciągłość systemu prawnego, armii i systemów informatycznych powinna pozostać, dla porządku.
N.N
Odpowiedz
Mówiłem tak, ale musimy jakoś zachęcić inne państwa. Panslawiści nie mówili wprost, że chcą wszystkich Słowian przemieć w Rosjan. Niestety z domeną Bialenia tak to będzie wyglądać. Na samym początku powinniśmy głosić hasła równości, a potem jako największy region spróbować powiększać swoje wpływy, ale delikatnie.
Odpowiedz
Cytat:Mówiłem tak, ale musimy jakoś zachęcić inne państwa. Panslawiści nie mówili wprost, że chcą wszystkich Słowian przemieć w Rosjan. Niestety z domeną Bialenia tak to będzie wyglądać. Na samym początku powinniśmy głosić hasła równości, a potem jako największy region spróbować powiększać swoje wpływy, ale delikatnie.
Ale ja nie chcę żadnych wpływów powiększać.
Natomiast panslawiści jasno mówią o tym, że Rosja to centrum Wszechsławii, co nie równa się chęci przemienienia Słowian w Rosjan.
Mi chodzi tylko o porządek i o to, że kraj bez podstawy upada. A Nordatę mamy zjednoczyć dla stabilności, a nie dla upadku...
N.N
Odpowiedz
Nikt do nas nie dołączy widząc bialenia.net.pl, proszę to zrozumieć.
Odpowiedz
Zmiana adresu to najmniejszy problem. Chodzi o bazę danych forum, system prawny, ciągłość władzy, gospodarkę itd.
N.N
Odpowiedz
Wszystko trzeba będzie spisać od nowa, myśli pan że będzie pierwszym prezydentem Nordaty? Wątpię, od razu się zrobi wybory.
Odpowiedz
Cytat:Wszystko trzeba będzie spisać od nowa, myśli pan że będzie pierwszym prezydentem Nordaty? Wątpię, od razu się zrobi wybory.
Nic nie trzeba spisać od nowa. Nie po to pół roku kilkanaście osób pracowało w pocie czoła, żeby to wszystko przekreślić.
I od razu zaznaczam, pierwsze zapędy w robieniu monarchii albo "republiki" socjalnej, czy też innego mandragoratu to Bialenia wysiada. Wszyscy zostali tu wychowani w duchu rządów absolutnych ludu. Demokracja jest tu największą świętością ze wszystkich.
N.N
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości