Kultura i społeczeństwo > Sala Historyczna

Najnowsza historia Bialenii

(1/3) > >>

AndrzejSwarzewski:
Szanowni bialeńscy historycy!
Co sądzicie o spisaniu jakiejś najnowszej historii Bialenii (no powiedzmy XXI wiek). Czy według Was ma to sens? Warto dodać, że spisywalibyśmy czas w którym np. Dreamland, Scholandia i Sarmacja istniały już na przestrzeni wirtualnej.

Z drugiej połowy XX wieku to wiemy, że w latach '58-'68 prezydentem był Mikołaj Kapczyński, który później był kilkukrotnie MSZ i ambasadorem. Tak więc, po '68 wiemy tylko, że Republika Bialeńska dalej istniała i to demokratycznie, ale nic więcej o niej nie wiemy. Chyba, że coś pominąłem. Pamięć bywa zawodna, więc proszę o zwrócenie mi uwagi, jeśli opisane są jeszcze jakieś wydarzenia z tamtego okresu.

Nie wiem jak połączyć narrację, iż jesteśmy całkowicie cywilizowanym i stabilnym państwem z faktami z historii wirtualnej, iż na naszym terenach znajdowało się Cesarstwo Valhalli i Dżamahirija...
Bo np. na tej Anatolii to mamy wyjaśnione, że tam były wojny domowe i stąd zacofanie na tej wyspie oraz ta skomplikowana historia z Nową Sclavinią itp.

Macie jakiś pomysł na to i czy w ogóle widzicie sens spisywania tego? Dla przykładu Historiae Sarmaticae kończy się w '69 słowami "4 lutego 1969 Sarmacka Republika Socjalistyczna została anektowana do Księstwa. Rozpoczął się nowy etap historii wyspy...".

Zachęcam do dyskusji. :)

Maciej Kamiński:
Sens pewnie by to miało nie mniejszy niż spisywanie jakiegokolwiek momentu bialeńskiej historii. A że historia najnowsza jest zawsze najbardziej lubiana... to ja jestem za, aktywność na tym skorzysta.

AndrzejSwarzewski:
Wiesz, niektórzy mówią, że historia najnowsza to już polityka. ;)
Ale też sądzę, że aktywność by skorzystała.
Problemem może być wyjaśnienie, dlaczego nasz czas "przyspieszył", tj. dlaczego kadencje trwały dawniej 5 lat, a potem zmieniły się na 2 miesiące. ;) Ale też nie jest to jakiś palący problem.. ;)

Maciej Kamiński:

--- Cytat: AndrzejSwarzewski w Cz, 14 Sie 2014, 14:36:22 ---Problemem może być wyjaśnienie, dlaczego nasz czas "przyspieszył", tj. dlaczego kadencje trwały dawniej 5 lat, a potem zmieniły się na 2 miesiące. ;) Ale też nie jest to jakiś palący problem.. ;)

--- Koniec cytatu ---
A może to nie czas przyspieszył, tylko spadło zaufanie do polityków?

AndrzejSwarzewski:
Chyba, że tak. :D
To teraz spiszmy, co już wiemy o losach Bialenii po Wielkiej Wojnie Mikroświatowej i po wojnie domowej.

1946-1953- Republika Socjalistyczna Bialenii

1953-dziś - Republika Bialeńska:
1953-1958- rządy Narodowej Ligi Prawicy
1958-1968- rządy Partii Demokratycznej, prezydentura Mikołaja Kapczyńskiego
1998- śmierć Mikołaja Kapczyńskiego

Hmmm, czy gdzieś jest napisane, kto był prezydentem w okresie rządów Narodowej Ligi Prawicy? Jeśli nie, to musimy wymyślić.

Teraz, skoro Bialenia przynajmniej przez kilkadziesiąt nieopisanych lat była krajem demokratycznym i cywilizowanym, to najważniejszą kwestią w historii Bialenii jest scena polityczna. Moim zdaniem można wykorzystać także nazwy nieistniejących już partii działających w wirtualu, np. Ludowej Partii Narodowej i Zjednoczonej Platformy Bialeńskiej.

Myślę, że historia najnowsza jest na tyle interesująca, że powinniśmy to wspólnie przedyskutować przed spisaniem, a nie powierzać tak ciekawy temat jednej osobie. ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej