Autor Wątek: Wasze ścieżki do kariery  (Przeczytany 973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frederick Hufflepuff

• Poseł
  • Bohater
  • Polubień: 96
    • NPE: BI15081300080
    • Odznaczenia
Odp: Wasze ścieżki do kariery
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 09:45:33 »
Skrajnie radykalne są te słowa. Misją Polski jest być w strukturach europejskich i transatlantyckich, jest budowanie koalicji państw Międzymorza, by opierać się w razie potrzeby imperialnej, agresywnej, ekspansywnej rosyjskiej polityce oraz gospodarczym, medialnym i społecznym wpływom niemieckim w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska nie może i nie chce powrócić do ładu wschodniego, bo przez ostatnie kilkadziesiąt lat byliśmy częścią składową tej rosyjskiej machiny i widzimy, że wyszło nam to na złe.
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, poseł do Parlamentu XXIV Kadencji, redaktor naczelny gazety "wBialenii", Delegat Główny Bialenii przy MUP, Wicelider Wspólnoty Rozwoju, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na prezydenta Republiki Bialeńskiej

Offline Ametyst Faradobus

• Rex Ambulans Serenissimus
  • Obywatel
  • Działacz
  • Polubień: 82
  • Kawaler Niezliczonych Odznaczeń
    • NPE: BI16040900111
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 11:41:05 »
Na chwilę obecną jedynym potencjalnym partnerem Polski w ramach tego całego "Międzymorza" wydają się być Węgry, a i to względnie i do czasu. Poza tym gdzie studiowanie literatury rosyjskiej w Moskwie, a gdzie wspieranie rosyjskiego imperializmu?
Ametyst
z rodu Faradobusów

Po Wieki Król Hirschbergii i Weerlandu
Hrabia na Mechanicach, Ojciec Ojca Świętego

Offline Ronon Dex

« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 11:49:35 »
Poza tym gdzie studiowanie literatury rosyjskiej w Moskwie, a gdzie wspieranie rosyjskiego imperializmu?
No wiesz... W oczach "dobrej zmiany" to niedługo sama wycieczka do Rosji (w niech no się u niektórych dokopią, że "o zgrozo" bywali jeszcze w czasach ZSRR) pewnie będzie czymś "wybitnie podejrzanym" (sądzę, że paranoja nie osiągnęła jeszcze kulminacji i jeszcze nas trochę absurdów czeka). ;)

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że zanim Iwan te planowane studia skończy to jeszcze pewno przeminą ze dwa rządy... i po powrocie nie będzie miał "wilczego biletu". :D

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.

Offline AndrzejSwarzewski

« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 13:20:00 »
Skrajnie radykalne są te słowa. Misją Polski jest być w strukturach europejskich i transatlantyckich, jest budowanie koalicji państw Międzymorza, by opierać się w razie potrzeby imperialnej, agresywnej, ekspansywnej rosyjskiej polityce oraz gospodarczym, medialnym i społecznym wpływom niemieckim w Europie Środkowo-Wschodniej. Polska nie może i nie chce powrócić do ładu wschodniego, bo przez ostatnie kilkadziesiąt lat byliśmy częścią składową tej rosyjskiej machiny i widzimy, że wyszło nam to na złe.
Być w strukturach europejskich i transatlantyckich, to zrezygnować z suwerenności politycznej i gospodarczej, zamknąć lub sprzedać ostatnie gałęzie gospodarki, które jeszcze są w naszych rękach. A Międzymorze? Po zjednoczeniu z Węgrami, Czechami i Słowacją (co jest i tak nierealne) wciąż nie bylibyśmy krajem wielkości Ukrainy. Żeby to Międzymorze znaczyło coś chociaż w Europie, to V4 musiałoby ten projekt realizować razem z Rumunią, co już jest kompletną mrzonką.

Offline Jan von Maikowski

« Odpowiedź #29 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 13:23:53 »
No jak wszyscy to wszyscy. 8D Aktualnie jestem na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Jak to skończę i zdam wszystkie kwalifikacje to wedle teorii będę chodzącą restauracją (kucharz, barman, kelner, menadżer, żywnościowiec, etc. etc.). Jednak moje plany po ukończeniu średniej są nieco inne. Od małego ciągnęło mnie do wojaczki. Informacji o wszystkim co jest związane z wojskiem zbierałem od groma. Od nabojów zaczynając na książkach z autografami weteranów kończąc. Do tego doszły jeszcze opowieści ojca o rodzinnej służbie w czasie obu WŚ.

Także gastronomia to takie moje zabezpieczenie finansowe w razie "W", bo swoją przyszłość i tak wiążę z armią. :])
-Pijesz? -Nie. -Palisz? -Tylko heretyków.

Offline Piotr Pawel I

• Król-Senior Hasselandu
  • Głowa państwa stowarzyszonego
  • Bohater
  • Polubień: 94
    • NPE: KH15070500071
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 13:54:37 »
Rosyjski punkt widzenia NIGDY nie był propolski. Polska to cywilizacja łacińska a Rosji bliżej do Azji. Radzę poczytać kilka książek i obejrzeć parę filmów... np. "Katyń" Wajdy... mogę zaraz zaproponować długą listę. Polecam też zbadanie co to była operacja polska NKWD. Możemy też sięgnąć wcześniej. Rzeź Pragi kto urządził? Ale nauka rosyjskiego ma sens. Rosja choć nam zazwyczaj wroga , jest fascynująca.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.

Offline Piotr Novitius

• Baron Deireadh
  • Poseł
  • Lokator
  • **
  • Polubień: 28
  • Wolność i Niepodległość
    • NPE: BI16072100118
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #31 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 14:09:53 »
Tyle że cywilizacja łacińska na zachodzie jest w zaniku. Z Rosją wcale nie musimy współpracować, możemy wdrożyć ideę Międzymorza, ale wtedy potrzeba współpracy praktycznie wszystkich krajów regionu, od Finlandii do Rumunii i Bułgarii. Wtedy możemy stworzyć trzecią siłę wobec umierającego Zachodu i Rosji.
(-) baron Piotr Novitius
Minister Gospodarki i Finansów
Poseł Parlamentu Republiki Bialeńskiej XXIV kadencji
Członek-założyciel partii Wolność i Niepodległość
Obywatel abachaski, bialeński i trizondalski

Offline Piotr Pawel I

• Król-Senior Hasselandu
  • Bohater
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #32 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 14:29:27 »
Zgadzam się, że Europa ma ogromne problemy. Idea Międzymorza jest super, pytanie, czy np. Czechom nie jest bliżej do Niemiec, Węgrom do Austrii; Litwini nas nie lubią, Słowacja ma nienajlepsze stosunki z Węgrami itp. itd...
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

Offline Ronon Dex

« Odpowiedź #33 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 15:53:27 »
Rosyjski punkt widzenia NIGDY nie był propolski.
A niby dlaczego miałby być? Rosyjski "punkt widzenia" jest z naturalnych przyczyn "prorosyjski"...

Radzę poczytać kilka książek i obejrzeć parę filmów... np. "Katyń" Wajdy... mogę zaraz zaproponować długą listę. Polecam też zbadanie co to była operacja polska NKWD. Możemy też sięgnąć wcześniej. Rzeź Pragi kto urządził?
Tyle, że jakie to ma znaczenie dla współczesnych stosunków? Oczywiście ma, ale to raczej przez fakt, że co niektórzy (niestety mający wpływ na politykę) zamiast patrzeć (od dawna zresztą) w teraźniejszość i przyszłość, to są zapatrzeni w różniste "katynie" itd. Historia to fajne hobby (sam lubię i to bardzo niektóre jej dziedziny czy okresy), ale przenoszenie jej na stosunki obecne uważam za co najmniej "chore". Historia była i minęła... koniec - dla współczesnego życia nie ma ona (a przynajmniej nie powinna mieć) najmniejszego znaczenia.

Zresztą nie brakuje przykładów państw, które w przeszłości prowadziły ze sobą (nawet brutalne) wojny, przeżywały okupacje itp. - a dzisiaj w imię zdrowego rozsądku i rozwoju doskonale ze sobą współpracują... No, ale "my" nie potrafimy współpracować z nikim - albo zioniemy nienawiścią, albo "wchodzimy w tyłek", albo jak przypadkiem nas dobrze czy normalnie potraktują to zaraz uważamy się za "pępek świata" i udajemy, że jesteśmy równi "możnym tego świata", domagamy się pomimo nikłego znaczenia "traktowania na równi".

Rosja miała i ma "swoje za uszami", trudno temu przeczyć - ale gwoli obiektywnego spojrzenia na to wszystko, to akurat "my" całkiem nieźle pracujemy na te złe stosunki z Rosją i to od lat... A zresztą - co niektórzy powinni wbić sobie do głowy, że wcale nie trzeba się specjalnie "kochać", aby robić bez problemów interesy dla obopólnych korzyści. Prowadzenie w kierunku złych stosunków ze względu na jakieś historyczne spory jest dla mnie absurdalne.

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.

Offline Zdzisław Marlena Pytkiewicz

« Odpowiedź #34 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 17:34:04 »
Rosyjski punkt widzenia NIGDY nie był propolski. Polska to cywilizacja łacińska a Rosji bliżej do Azji. Radzę poczytać kilka książek i obejrzeć parę filmów... np. "Katyń" Wajdy... mogę zaraz zaproponować długą listę. Polecam też zbadanie co to była operacja polska NKWD. Możemy też sięgnąć wcześniej. Rzeź Pragi kto urządził? Ale nauka rosyjskiego ma sens. Rosja choć nam zazwyczaj wroga , jest fascynująca.

A czyj punkt widzenia zawsze był propolski? Ty mówisz o Rzezi Pragi, a ja mogę odpowiedzieć na to Rzezią Woli, Rzezią Wołyńską, potopem szwedzkim, zbrodniami na Śląsku Cieszyńskim, zajęciem i okupacją Podhala w '39 oraz trwającą od wielu lat lituanizacją Wileńszczyzny. ;)

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem polityki zewnętrznej i wewnętrznej Putina, ale z żadnym państwem nie powinno się budować relacji opartych na zaszłościach historycznych.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Sie 2016, 17:40:24 wysłana przez Zdzisław Marlena Pytkiewicz »
@Sukces IRC #bialenia

• Obywatel
  • Działacz
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #35 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 18:52:51 »
Cóż, naszym celem w relacjach z Rosją powinno być budowanie pozytywnego wizerunku Polski i Polaków, który propaganda Putina próbuje niekiedy, choć nie zawsze, w określonych celach podważyć bazując na stereotypach i manipulacji. Poznałem w życiu trochę Rosjan (Rosjan mieszkających w Rosji, a nie w Polsce albo w Niemczech) i wiem, że zazwyczaj ich stosunek do nas jest bardzo ciepły, niekiedy za przyczyną osobistych wspomnień i dobrych doświadczeń własnych lub rodzinnych. Niechętny stosunek wykazują raczej względem USA i NATO, a to oczywiście dzieło kilkudziesięciu lat komunizmu, z czego Putin ochoczo dziś korzysta. Oczywiście w każdym narodzie zdarzają się idioci, ludzie głupi i z tym nie wygramy, mówi się trudno. Gorzej, jeżeli mają oni istotny wpływ na naszą rzeczywistość, a ich głupota jest wykorzystywana w złym celu, jak to ma miejsce zarówno w Rosji, jak i w Polsce. :p

Oczywiście należy pielęgnować własne dziedzictwo i darzyć należytym szacunkiem zasługi i cierpienie naszych Przodków. Nie wolno natomiast dać się uwieść uprzedzeniom. Należy mieć na uwadze zdanie drugiej strony, także w sprawach kontrowersyjnych, jak chociażby miejsca pamięci. Przede wszystkim zaś nie wolno zamykać się na dialog i mieć przed oczami tylko własny punkt widzenia.
Ametyst
z rodu Faradobusów

Offline Maciej Kamiński

« Odpowiedź #36 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 19:20:26 »
No jak wszyscy to wszyscy. 8D Aktualnie jestem na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Jak to skończę i zdam wszystkie kwalifikacje to wedle teorii będę chodzącą restauracją (kucharz, barman, kelner, menadżer, żywnościowiec, etc. etc.). Jednak moje plany po ukończeniu średniej są nieco inne. Od małego ciągnęło mnie do wojaczki. Informacji o wszystkim co jest związane z wojskiem zbierałem od groma. Od nabojów zaczynając na książkach z autografami weteranów kończąc. Do tego doszły jeszcze opowieści ojca o rodzinnej służbie w czasie obu WŚ.

Także gastronomia to takie moje zabezpieczenie finansowe w razie "W", bo swoją przyszłość i tak wiążę z armią. :])
Aj tam, połącz jedno z drugim, kucharz w wojsku to dobra fucha.
lic. net Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł, Prezes Policji Krajowej, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Maharadżacie Tirimudzii i Trizondalu, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Kartograficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Posiadacz 158 folwarków, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016.

Offline Tadeusz Krasnodębski

• Minister Oświecenia i Aktywności
  • Marszałek Parlamentu
  • Przodownik
  • Polubień: 42
  • Przewodniczący Partii Wolność i Niepodległość
    • NPE: BI16081200125
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 23:03:23 »
To ja się wyróżniać nie będę, bo jestem na humanie :D

Po szkole mam zamiar wybrać się na prawo. Później aplikacja ogólna, sędziowska i pewnego dnia zobaczycie mnie w todze w Sądzie Najwyższym ;D

Z drugiej strony od dawna interesuje mnie polityka. Gdybym kiedykolwiek miał możliwość zdobycia mandatu posła, stanowiska w rządzie czy nawet zwykłego radnego, nie wahałbym się i uderzał w tym kierunku. Tylko proszę nie utożsamiać mnie z jakąkolwiek z partii, bo brzydzi mnie to kolesiostwo, które obecnie jest w Polsce ;)
(-) Tadeusz Krasnodębski
Minister Oświecenia i Aktywności, były Wiceminister Oświecenia, Poseł do Parlamentu XXIV Kadencji, Marszałek Parlamentu XXIV Kadencji, Przewodniczący Partii Wolność i Niepodległość, były Członek Zarządu Wspólnoty Rozwoju, były Sekretarz Rady Przysięgłych, baron

Offline Piotr Pawel I

• Król-Senior Hasselandu
  • Bohater
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 11 Sie 2016, 23:10:17 »
z żadnym państwem nie powinno się budować relacji opartych na zaszłościach historycznych.

Ależ oczywiście. Ja zwiedzałem Zaolzie i byłem na cmentarzu - chyba Stonawa? - gdzie pochowani są polscy żołnierze - jeńcy, zamordowani przez Czechów w 1919 czy 1920. Ba, jeżdziłem po Wołyniu i widziałem miejsca, w którym kiedyś stały polskie wsie, a teraz nie ma niczego. Ale trzeba patrzeć całościowo. A całościowo to przez ostatnie wieki prowadziliśmy wojny z Niemcami i z Rosją. Niemcy się uspokoiły i jest nadzieja, że tak pozostanie. W każdym razie żadne liczące się ugrupowanie nie prezentuje antypolskiego stanowiska, a wręcz przeciwnie; może dwie przegrane wojny światowe coś Niemcom uświadomiły? W Rosji jest inaczej, w Rosji pielęgnuje się antypolonizm, Polacy są dla Rosji zdrajcami Słowiańszczyzny, Rosja nie rozliczyła się ze swą przeszłością. I tu widzę różnicę.
Ale, powtarzam, Rosja jest fascynująca i zachęcam każdego do jej odwiedzania i zwiedzania - gdy jeszcze można dostać wizę  >:D
Piotr de Zaym
Król Hasselandu

• Obywatel
  • Działacz
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #39 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 00:03:13 »
Ja bym zastosował nieco "szerszy horyzont". Jeszcze niedawno RFN była państwem, gdzie dawni dygnitarze hitlerowscy zajmowali prominentne stanowiska w społeczeństwie, często za cichą zgodą władz, kwestię granicy na Odrze i Nysie pomijam, bo to akurat kwestia Zimnej Wojny i ówczesnych realiów. W porównaniu z dzisiejszym stanem rzeczy nastąpiła spora zmiana w sensie pozytywnym, chociaż nie zaliczam się do "hurraentuzjastów". Nie wykluczam, że podobnie stanie się w Rosji. Wszystko zależy od zmiany pokoleń, która tam już niedługo nastąpi. Nie liczę na jakąś szybką demokratyzację, bo Rosja to jednak kraj carów, ale na ewolucję (post)komunistycznej mentalności - jak najbardziej.
Ametyst
z rodu Faradobusów

Offline Severino Castiglioni-Faradobus

« Odpowiedź #40 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 14:35:39 »
No wspaniały wybór. Prawo jest najlepsze. :) Polecam UŚ, może się spotkamy.
x. mjr dr hab. net. prof. UP Severino Castiglioni-Faradobus SJ

Offline Guliano Montini

• Król Bialenii
  • Obywatel
  • Mieszkaniec
  • **
  • Polubień: 5
  • Obrońca wiary
    • NPE: BI14061300127
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #41 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 14:53:12 »
Cóż. Zawód sędziego czy prokuratora jest bardzo trudny i często wiążę się z jakimś niebezpieczeństwem. Mój ojciec pracuje w tej dziedzinie. Ja osobiście w tym roku zdałem maturę i zaczynam studia na kierunku lekarskim. W przyszłości zamierzam zrobić specjalizację albo neonatologiczną albo być internistą.
Guliano margrabia Montini
Posiadacz 41 folwarków
Marszałek Parlamentu VIII kadencji

« Odpowiedź #42 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 15:07:43 »
Bylebym nie trafił do ciebie kiedyś jak zostaniesz internistą. :)

Offline Guliano Montini

• Król Bialenii
  • Obywatel
  • Mieszkaniec
  • **
  • Obrońca wiary
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #43 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 15:08:58 »
Za tyle lat to będę mógł zapomnieć, że ktoś taki istnieje. :)
Posiadacz 41 folwarków

« Odpowiedź #44 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 15:13:25 »
Chyba, że się wycofasz z mikroświata. Na serio to do Ciebie nic nie mam, gdybyś tylko nie posługiwał się należytym tytułem, to chętnie wyciągnąłbym rękę na zgodę.

Offline Guliano Montini

• Król Bialenii
  • Obywatel
  • Mieszkaniec
  • **
  • Obrońca wiary
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 15:28:46 »
Mój tytuł jest zgodny z prawdą i prawem, jeżeli będzie trzeba (na pewno nie będzie trzeba) będę dociekał tego przed sądem.
Posiadacz 41 folwarków

« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 15:34:11 »
Ok. Jak Sąd uzna, to i ja uznam. Łatwiej byłoby zapodać link do książki profesorskiej i rozprawy habilitacyjnej. A jeśli tytułujesz się profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Bialeńskiego to zmień podpis na prof. UB dr net. Guliano Montini lub prof. nadzw. dr net. Guliano Montini. I przedstaw nominację na stanowisko.

Offline Karol Wawrzyniec

• Jego Katolicka Wysokość
  • Obywatel
  • Mieszkaniec
  • **
  • Polubień: 36
  • Król-Męczennik Imperium Skarlandu
    • NPE: BI16081300126
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 16:30:39 »
Walka Charamzamzamy z księdzem Oczko. Wyśmienicie. :D
(-) Jego Katolicka Wysokość
Karol II Wawrzyniec z Medyceuszów i Zepów,,
Jego Ekscelencja Prymas Brodrii i Bialenii,

Król Senior Imperium Skarlandu, Wielki Książę Toskanii, etc., etc., etc.
Naczelny Palacz Heretyków w Mikroświecie

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 16:41:56 »
Ja osobiście w tym roku zdałem maturę i zaczynam studia na kierunku lekarskim.

To już wszystko wyjaśnia, skąd znasz zasadę działania adenozyno-5′-trifosforanu. :P

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Offline Karol Medycejski

• Naczelna Izba Szyderstwa
  • Przodownik
  • Polubień: 62
  • Venient in deceptione illusores
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 12 Sie 2016, 17:48:28 »
@Severino Castiglioni-Faradobus @Guliano Montini

Naprawdę nawet tutaj musicie kłócić się o parę literek? Natomiast co do awatara Guliano to dostrzegam pewną poprawę, a i odzwierciedla jak zauważył @Karol II Pobożny pewną dychotomię. :D

Co do wątku rosyjskiego - może warto go jednak wydzielić, bo to nie jest temat od tego - dla zachowania absolutnego porządku. No ale to już sprawa administracji.

Natomiast co do kierunków studiów lub ścieżek kariery, które niektórzy tu podawali (a co ma związek z tematem) to wszystkie zdecydowanie są dobre, byleby mieć pomysł co dalej, bo dryfowanie bez celu raz, że jest okropną stratą czasu (często lat), a dwa, że najpewniej nigdy nie da satysfakcji a tylko będzie mierzić.

Karol Medycejski
Hrabia Mockeryshire