Podział administracyjny > Lew Wolnogradu

Uaktualnienie nazw majątków lennych.

(1/2) > >>

Ronon Dex:
W związku z pracami na aktualizacją mapy proszę o podanie poniżej aktualnych nazw majątków lennych, adekwatnie do posiadanego tytułu szlacheckiego. Posłuży to również do aktualizacji nazw działów. Proszę o wpis nawet jak nazwa się nie zmieniła, po prostu BBK nie jest w stanie śledzić wszystkiego i wpisy ułatwią pracę kartografom.

Zacznę od siebie:

Hrabstwo Razorno -> Lordostwo Razorno.

Maciej Kamiński:
Ale to nie jest takie proste, trzeba do takiej zmiany dać wniosek do Prezydenta.

Ronon Dex:

--- Cytat: Maciej Kamiński w Cz, 20 Lis 2014, 16:38:39 ---Ale to nie jest takie proste, trzeba do takiej zmiany dać wniosek do Prezydenta.

--- Koniec cytatu ---
Trzeba (jest taki wymóg...) czy to się tak tylko zwyczajowo robiło? Jakiś akt prawny o tym mówi? Bo nie znalazłem... ale może źle szukałem.

Maciej Kamiński:

--- Cytat: Krzysztof Razorblade w Cz, 20 Lis 2014, 16:50:48 ---
--- Cytat: Maciej Kamiński w Cz, 20 Lis 2014, 16:38:39 ---Ale to nie jest takie proste, trzeba do takiej zmiany dać wniosek do Prezydenta.

--- Koniec cytatu ---
Trzeba (jest taki wymóg...) czy to się tak tylko zwyczajowo robiło? Jakiś akt prawny o tym mówi? Bo nie znalazłem... ale może źle szukałem.

--- Koniec cytatu ---
Tak do tej pory interpretowaliśmy artykuł 4 ustawy o tytułach. Może i mylnie...?

Ronon Dex:
O to chodzi?

--- Cytuj ---Art. 4
Szlachcicom przysługują wsie, baronom i wicehrabiom- baronie, hrabiom- hrabstwa, margrabiom i earlom- margrabstwa, kniaziom i wielkim kniaziom- kniaźstwa.
--- Koniec cytatu ---

To jak najbardziej błędnie. Zapis ustawy nic nie pisze o jakiejkolwiek uznaniowości i konieczności ubiegania się o zmianę nazwy - wręcz przeciwnie ta ustawa określa pełen automatyzm uzależniony od ilości posiadanych folwarków. W zasadzie skoro to wyszło to można iść dalej, bo z zapisów ustawy wynika, że nie jest potrzebne przyznanie tytułu szlacheckiego w osobny sposób, a tylko wynika on z ilości nadanych folwarków.

O ile w przypadku samego tytułu szlacheckiego przydałby się zapis (ale najpierw trzeba by go wprowadzić) o tym, że przyznania tytułu dokonuje oficjalnie (uroczyście) Prezydent to w przypadku nazewnictwa majątków lennych byłby to nadmierny formalizm, w zasadzie niczemu nie służący... nazwa majątku wynika z tytułu szlacheckiego posiadacza i to jest logiczne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej