Autor Wątek: Sprawy serwera - domena, płatności, etc.  (Przeczytany 1818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kristian Arped

• Obywatel
  • Bohater
  • Polubień: 13
    • NPE: BI14053100132
    • Odznaczenia
Sprawy serwera - domena, płatności, etc.
« dnia: Nd, 01 Lut 2015, 20:02:41 »
Jak wspominałem w interpelacji, mogę dysponować kontem. Jak rozumiem, potrzebujemy nowego hostingu i nowej domeny. Proszę więc też o opinię, czy opcja Active Biznes tu jest dobra/wystarczająca/cokolwiek. Podkreślam, że cała moja wiedza dot. webmasterki pochodzi od dzisiejszych prób wgrywania plików na hosting cba, także prosiłbym np. o pliki forumowe by sprawdzić, czy w ogóle umiem to zrobić.
(–) Kristian Arped

Offline Hewret Faradobus

Odp: Sprawa serwera
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 01 Lut 2015, 20:43:24 »
Hosting jak najbardziej dobry.
Domenę trzeba przedłużyć - chyba, że ktoś życzy sobie nowej.
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Offline Kristian Arped

• Obywatel
  • Bohater
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 01 Lut 2015, 21:30:53 »
Ach, oczywiście, że lepiej mieć starą. Myślałem tylko, że bialenia.net.pl jest wzięta na Twoje nazwisko, a Ty chcesz się wycofać, w związku z czym nie można przedłużyć.
(–) Kristian Arped

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 01 Lut 2015, 22:20:17 »
Można przedłużyć.
Daję Ci klucz API domeny, a Ty w swoim panelu ją wpisujesz i domena jest wtedy do Twojej dyspozycji na Twoich danych.
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Offline Kristian Arped

• Obywatel
  • Bohater
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 16:44:57 »
Hmmm, rozumiem. Płaci się po wpisaniu klucza? Na jakiej stronie się go wpisuje? Ach, no i ostatnie: czy mogę prosić o jakąś starą kopię zapasową forum tak, bym mógł wgrać ją na testowym serwerze, by przećwiczyć?
(–) Kristian Arped

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 17:32:10 »
Klucz wpisuje się w panelu domen. Można opłacić po zakończonym procesie migracji domeny.
Co do bazy danych, musiałbym przekazać z plikami bo sama baza danych nie będzie działać (taki urok moich konfiguracji).

Offline AndrzejSwarzewski

« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 22:28:07 »
Panowie:
1) Baza danych, którą zapisze Hewret będzie ze stanem na dzień dzisiejszy (2.02.15)...
2) Pewnie się nie uda dociągnąć forum do wyborów, co stawia nas w tragicznej sytuacji...
3) Cba nas nie udźwignie, bo mamy za dużo połączeń...

Czyli, krótko mówiąc, chyba zwijamy interes. Historia trzeciej siły Pollinu przedwcześnie dobiega końca. Czy państwo ma być zniszczone, żadna moja decyzja nie jest tu już potrzebna.

Offline Maciej Kamiński

« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 22:46:31 »
Dzięki, pomogłeś.
lic. net Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł, Prezes Policji Krajowej, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Maharadżacie Tirimudzii i Trizondalu, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Kartograficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Posiadacz 158 folwarków, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016.

Offline Eddard Noqtern

• Książę
  • Lord Szambelan
  • Legenda
  • Polubień: 159
  • Książę w Hasselandzie, Lord w Bialenii
    • NPE: BI14112700073
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 22:50:13 »
A nie można przenieść części forum na cba, do czasu odnowienia domeny?
Eddard Noqtern - Lord Szabelan Królestwa Hasselandu, Wicekról Vienbien
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Kristian Arped

• Obywatel
  • Bohater
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 22:56:33 »
Dobra Andrzej, o co Ci chodzi? Chodzi o to, że nie chcesz, bym miał władzy systemowej, czyż nie? Popatrz może, co Ty zrobiłeś. Problem był znany od dawna, Hugon nas poinformował zawczasu, a Ty nic, kompletnie nic w tej kwestii nie zrobiłeś. Jeżeli nawet nie odpowiada Ci to, że z Martinem wyłożylibyśmy pieniądze na to wszystko, to nie wiem, co cię zadowoli. ;) Co z tego, że baza będzie na dzisiaj? Wolę cofkę o tydzień od upadku Bialenii. Przynajmniej Maciej jeszcze trzeźwo myśli... Hugonie, podeślesz mi te pliki?
(–) Kristian Arped

« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 23:00:23 »
Dzięki, pomogłeś.
W naszym kraju sami faceci (poza Aleksandrą, ale to Caryca, więc mężna kobieta), więc chyba niepoważnym byłoby, gdybyśmy oszukiwali samych siebie.
A nie można przenieść części forum na cba, do czasu odnowienia domeny?
Nie ma czegoś takiego, jak przeniesienie części forum...
Popatrz może, co Ty zrobiłeś. Problem był znany od dawna, Hugon nas poinformował zawczasu, a Ty nic, kompletnie nic w tej kwestii nie zrobiłeś.
Krzysztof się deklarował, więc uznałem, że On się tym zajmie. Poza tym, nie mam władzy administracyjnej. Jak sobie zrobiliście prezydenta-paprotkę, to z pełnymi konsekwencjami. Nie będę wchodził KRI w kompetencje.

Poza tym, przekazałem tylko informacje, bo Hugon nie ma czasu.

Offline Kristian Arped

• Obywatel
  • Bohater
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 23:03:33 »
Nie będę wchodził KRI w kompetencje.

Ty jesteś w KRI. Ustawowo.
(–) Kristian Arped

« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 23:19:03 »
Dziwne to członkostwo, gdy admina nie mam nawet na forum(co mi odpowiada w pełni).
No, ale życzę powodzenia (nie miałem pojęcia o tym, że z Martinem coś kupujecie, czy cuś) w dalszej działalności.

Offline Kristian Arped

• Obywatel
  • Bohater
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 02 Lut 2015, 23:21:30 »
Jak to nie miałeś pojęcia? Przy interpelacji o tym mówiłem. Tutaj tak samo. ;)
(–) Kristian Arped

« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 03 Lut 2015, 10:23:55 »
Bialenia waży 790.33 MB. Zgłoś się, to dam Ci link, hasło, itd.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #15 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 17:42:06 »
Szanowni Bialeńczycy!

Krajowa Rada Informatyczna po konsultacji z pewnymi osobami podjęła decyzję o zakupie nowej domeny - bialenia.org.pl
Forum zostanie przeniesione niebawem pod nowy adres WWW, a pod obecnym adresem (który jest tylko tymczasowym) zostanie umieszczony link przekierowujący na nową domenę.
Zakup innej domeny, niż dotąd używanej pozwoli dokończyć prace nad forum oraz rozpocząć budowę nowej strony głównej Republiki Bialeńskiej jeszcze w lutym bieżącego roku. I co znaczące - mamy w pełni kontrolę nad stronami.

Za wszelkie niedogodności i bałagan spowodowany przenosinami oraz za zaburzenie harmonii przepraszam - i proszę o wybaczenie.

Z poważaniem

Offline Kamil Maciejewski

« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 18:34:52 »
Tym razem będziecie mieli bazę danych i przeniesiecie wszystko?

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #17 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 18:35:19 »
Bazy danych Valanthir dalej nie przekazał.

Offline Kamil Maciejewski

« Odpowiedź #18 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 18:36:23 »
Czyli nie możecie jej zrobić z tego forum nad którym macie kontrolę?

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 18:43:08 »
O co pytasz? Bo nie mogę zrozumieć Twojego pytania.

Offline Maciej Kamiński

« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 18:50:07 »
O co pytasz? Bo nie mogę zrozumieć Twojego pytania.
O bazę danych z tego forum.
lic. net Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł, Prezes Policji Krajowej, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Maharadżacie Tirimudzii i Trizondalu, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Kartograficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Posiadacz 158 folwarków, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #21 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 18:55:24 »
Bazy danych nawet nie ruszam.
Tylko będę musiał katalogi przenieść pod domenę i poprawić ścieżki.

Offline Bajtuś

• Obywatel
  • Fanatyk
  • Polubień: 55
    • NPE: KH15082500082
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #22 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 19:00:45 »
Pewnie Kamilowi chodziło o aktualną bazę danych .... kto ma kontrolę nad kontem hostingowym ma też kontrolę nad bazą danych na tym hostingu (czyli będzie można robić zrzuty bazy danych i ew. w przypadku zmiany hostingu nie będzie tego zamieszania co teraz przy przenoszeniu forum)
hrabia Bajtuś
Prezes Hasselandzkiego Banku Krajowego
Administrator system EGO
Lord Konstabl Królestwa Hasselandu

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #23 dnia: Nd, 31 Sty 2016, 19:06:13 »
No tak, nie przywiązałem większej uwagi do pierwszego pytania Kamila. Przepraszam.
Bajtuś już wyjaśnił.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 01 Lut 2016, 17:40:32 »
W piątek, tj. 5 lutego przekierowywanie z adresu forum.bialenia.stronazen.pl na obecny adres forum zostanie wyłączone.