Autor Wątek: Walka frakcji  (Przeczytany 260 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AndrzejSwarzewski

Walka frakcji
« dnia: Nd, 24 Maj 2015, 11:15:34 »
Komitet Centralny Komunistycznej Partii Bialenii od rana okupowany jest przez frakcję narodowo-bolszewicką.
Na czele blokady stoją Lolesław Żwirecki (reprezentujący komunistyczne środowiska związane z Zielonym Kościołem), Mikołaj Woron (szef służb bezpieczeństwa w okresie Dżamahirijji) oraz Kazimierz Ominął (lider nieistniejącej już Maoistowskiej Partii Dżamahirijji). Żądają oni oficjalnego przyjęcia doktryny Marksizmu-leninizmu-stalinizmu-maoizmu-hodżyzmu-swarzyzmu.

Naprzeciw nim wyszli trockiści, wspierani przez anarchistów z wolnogradzkich squatów. Są oni zdecydowanie przeciwni przyjęciu radykalnej, socjal-narodowej doktryny.

Walkom frakcyjnym z niechęcią przygląda się tzw. kawiorowa lewica, trzymająca obecnie stery w Partii. Zdecydowali się nie opuszczać dziś swoich luksusowych rezydencji zbudowanych jeszcze przed Powstaniem Marcowym. Czy oznacza to, że na oświadczenie KC poczekamy aż do jutra?

Offline Feliks Spirkin

 • MSZ
 • Obywatel
 • Murarz
 • *****
 • Wiadomości: 4011
 • Polubień: 62
 • Płeć: Mężczyzna
  • NPE: BI14020800101
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
Odp: Walka frakcji
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 24 Maj 2015, 15:16:55 »

Lolesław Żwirecki wydał specjalną notę do Marjana Dzandzansürena przywódcy Jahołdskiej Straży Ochotniczej o wsparcie militarne. Dzandzansüren ma niemały orzech do zgryzienia z powodu różnic poglądowych członków Tygrysów. Frakcja narodowo-bolszewicka jest za udzieleniem wsparcia Żwireckiemu, ale agrarni są krytycznie nastawieni do współpracy z maoistami z powodu ich nienawiści do kościoła. Inne frakcje m.in. narodowi-socjocentrycy (nacjonaliści) i ziedecja (zielona demokracja) są przeciwko jakiemukolwiek mieszania się w konflikt.

Jahołdcy korespondenci donoszą o tajnym spotkaniu Marjana Dzandzansürena z honorowym dowódcą Tygrysów Nabuchodonozorem V. Nabuchodonozor również odradził brania udziału w konflikcie, ponieważ misją J.S.O. jest walka o wolną Jahołdajewszczyznę, a nie mieszanie się w konflikty polityczne, które jej nie dotyczą.

Analitycy są przekonani, że jeśli Dzandzansüren zdecyduje na pozostanie biernym, to zapoczątkuje to koniec organizacji.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Maj 2015, 16:30:24 wysłana przez Feliks Spirkin »

/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
- Minister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej

Offline Zdzisław Marlena Pytkiewicz

Odp: Walka frakcji
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 24 Maj 2015, 19:23:16 »
Czy oznacza to, że na oświadczenie KC poczekamy aż do jutra?
Specjalnie dla Was, towarzyszu Swarzewski Komitet Centralny przyspieszył prace nad oświadczeniem.

Jak rozpocząłem lekturę tego wątku to prawie z krzesła spadłem, serio. Nikomu nie zabraniam udzielać się w dziale partyjnym, ani bawić się w reformowanie struktur KPB, ale działania  towarzysza Swarzewskiego i towarzysza Hewreta są, delikatnie rzecz ujmując, żenujące. Gdy czytam wypowiedzi typu "Robię wewnątrzpartyjną rewoltę, proszę o moderatora" to jedyne, z czym mogę je porównać to posty z wątku Powstania Marcowego na forum teutońskim. Przepraszam, jeśli w tym miejscu uraziłem w jakikolwiek sposób towarzysza Kaniewskiego, wodza powstania, ale posty pokroju "Przejęte miasta: Auterra, Złoty Gród, Zielonybor sratatata" wprost idealnie pasują do porównania ich z wypowiedziami towarzyszy w tym dziale. Natomiast jeszcze bardziej żałosne jest zastępowanie przez towarzysza Swarzewskiego stricte mikronacyjnych postulatów partii jakimś pierdololo o realnych odłamach komunizmu (o ile uznać stalinizm za ideologię komunistyczną), co jest dwodem na totalny brak kreatywności i własnej inwencji twórczej, nie wspominając już o tym, że pisanie o stalinizmie w takim kontekście jest zwyczajnie niedojrzałe i niesmaczne. Członkowie Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Bialenii są od wielu miesięcy nieaktywni i nie przeczę temu. Jednocześnie cieszę się niezmiernie, że są obywatele chcący rozruszać skostniałe struktury partyjna, jednak robienie tego w taki sposób przypomina mi trochę kinderparty na cmentarzu.

W związku z powyższym Komitet Centralny podejmie działania mające na celu powstrzymanie rozwoju tej całej farsy. Komunistyczna Patria Bialenii jest miejscem dla osób, które chcą zmieniać Republikę, walczyć o jej lepsze jutro oraz dobrze się bawić. Ale bawić się sensowniej i na wyższym poziomie intelektualnym.

Pozdrawiam,
Przewodniczący Pytkiewicz
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Maj 2015, 20:44:58 wysłana przez Zdzisław Marlena Pytkiewicz »
@Sukces IRC #bialenia

Offline Maciej Kamiński

Odp: Walka frakcji
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 24 Maj 2015, 19:39:11 »
No to... temat na śmietnik, Brzeciu?
lic. net Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł, Prezes Policji Krajowej, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Maharadżacie Tirimudzii i Trizondalu, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Kartograficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Posiadacz 158 folwarków, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016.

Offline Zdzisław Marlena Pytkiewicz

Odp: Walka frakcji
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 24 Maj 2015, 19:44:13 »
No to... temat na śmietnik, Brzeciu?
Wolałbym jednak unikać cenzury. Mimo wszystko cieszy mnie to, że KPB żyje. Myślę, że jeżeli towarzysze się ogarną to ten wątek może przerodzić się w coś fajnego i konstruktywnego. Natomiast jeśli do tego nie dojdzie zamknę go i pozostanie on przykrą pamiątką, ale jednak pamiątką po starych, dobrych czasach.  ;)
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Maj 2015, 19:45:42 wysłana przez Zdzisław Marlena Pytkiewicz »
@Sukces IRC #bialenia

Offline Feliks Spirkin

 • MSZ
 • Obywatel
 • Murarz
 • *****
 • Wiadomości: 4011
 • Polubień: 62
 • Płeć: Mężczyzna
  • NPE: BI14020800101
  • Zobacz profil
  • Odznaczenia
Odp: Walka frakcji
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 24 Maj 2015, 19:55:45 »
Cytuj
co jest dwodem na totalny brak kreatywności i własnej inwencji twórczej, nie wspominając już o tym, że pisanie o stalinizmie w takim kontekście jest zwyczajnie niedojrzałe i niesmaczne.
Nie od dziś wiadomo, że elementem "braku" klimatu Bialenii jest odwoływanie się do realnych postaci.  ::) Więc proszę się nie dziwić Towarzyszu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Maj 2015, 19:56:23 wysłana przez Feliks Spirkin »

/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
- Minister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej