Podział administracyjny > Hrabstwo Mechanice Faradobusowskie

Mechanice Faradobusowskie

(1/6) > >>

Maciej Kamiński:


Mechanice Faradobusowskie
Hrabstwo Mechanice Faradobusowskie położona jest w południowej części Anatolii, nad rzeką Belenus. Lenno zostało nadane Ametystowi Faradobusowi dnia 18 sierpnia 2015 roku przez prezydenta Andrzeja Swarzewskiego. Jest to jedyne, póki co, władztwo królewskiego rodu Faradobusów w Republice Bialeńskiej. Siedzibą właściciela jest sporej wielkości rezydencja. Dobra składają się z wioski i terenów przyległych, w skład których wchodzą zarówno ziemie uprawne, jak i pewne obszary zalesione.

Wioska Mechanice zamieszkiwana jest przez kilkanaście rodzin różnego pochodzenia: oprócz miejscowych są to niewolnicy osadnicy sprowadzeni z Hirschbergii. Mieszkają oni w luksusowych chatach i lepiankach, które spełniają wszystkie nordackie normy BHP, KGB i PZU. Do dyspozycji mieszkańców oddano również świetlicę z biblioteką, banię, strzelnicę, bagienko i wiele innych atrakcji.


Głównym źródłem dochodów jest uprawa solnego buraka, którego nasiona sprowadzono z Hirschbergii, która słynie z uprawy tej szlachetniej rośliny. Do innych uprawianych tu roślin zaliczyć można owies i kartofle. Ponadto część mieszkańców jest zatrudnionych przy pracach leśnych (zbiór jeżyn, organizacja polowań) oraz przy hodowli kur, świń oraz bydła (rogatego, nie stadionowego). Majątek działa w oparciu o osiemnaście folwarków, które składają się z magazynów i spichlerzy, rzeźni, zakładu przetwórstwa i podróbstwa, obór, stodół, kurników marki KURNIX, stajni oraz kilku warsztatów. W nadmorskiej części dóbr znajduje się faktoria należąca do Kompanii Faradobusów.

Ametyst Faradobus:
Skoro już zacząłem coś robić, aby stać się perfekcyjnym panem lenna powinienem pomyśleć o wyborze jakiejś rezydencji. Zastanawiam się tylko, czy stworzyć jakieś cudeńko, czy też zaadaptować jakiś istniejący pałacyk, albo też zamieszkać w klimatycznej ruderze...

PS. Można nadal mówić, że to jest Anatolia?

Alberto de Medici:
Można, jak najbardziej, jeszcze jak. Myślę, że można by też nazwać te tereny Nową Sclavinią.

Ametyst Faradobus:
Tak jak pan Albert powiedział. Nowa Sclavinia chyba miała na pieńku z uzurpatorem, tym bardziej można.

Maciej Kamiński:
Nowa Sclavinia miała identyczny kształt, ale inne ukształtowanie terenu, więc nie, nie można.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej