Podział administracyjny > Hrabstwo Germaenia

Njöfjörd

(1/1)

Maciej Kamiński:

Njöfjörd jest miastem tradycyjnym z wieloma dzielnicami starogermaeńskimi, lecz poza nimi jest w nim też dużo biurowców i osiedli futurystycznych. Miasto to zwane jest przez tutejsze ludy "Kaggerland" czyli z j.germaeńskiego "ziemia dziedziczna". Okolice miasta to głównie złoża węgla oraz żelaza dlatego też nie są atrakcyjnym miejscem do wypoczynku ponieważ są to koncerny przemysłowe w rękach Hrabiego.

Na obrzeżach miasta znajduje się siedziba rodu von Heintschel jest to dokładnie odwzorowany Pałac Batawski w którym urzędował Król Arne I.


Centrum miasta to nic innego jak cenny zabytkowy rynek z XIX wieku za czasów panowania wodza Karla von Heima.


Jest tutaj także dzielnica biurowa zwana "Berüderland" czyli z j.germaeńskiego "kamienne miasto". Kiedyś na tych ziemiach stały chaty wzmacniane kamieniami i za czasów panowania Magnusa IV von Heima (XVIII wiek) zostały one przejęte przez współczesnych obywateli.


Najważniejszą dzielnicą jest Freir czyli po prostu dzielnica mieszkalna. Jest to najstarsza z dzielnic i pamięta Legendarnego władcę Haraldra I który jak mówią legendy założył Germaenię. Jest to tradycyjna dzielnica tego miasta. Ludzie tutaj żyjący budują futurystyczne domy na kształt starych Germaeńskich budowli.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej