Podział administracyjny > Wielkie Kniaźstwo Razorno

Akt nadania i prezentacja baronii

(1/2) > >>

Ronon Dex:
Baronia Razorno została utworzona 21.02.2014 i jest zlokalizowana na wschodnim wybrzeżu Republiki, w Prowincji Wschodniej.


Mapa Baronii Razorno.


Główną miejscowością jest niewielkie portowe miasto Razorno - znajduje się w nim nieukończony, niewielki prot morski - dotychczas nieużytkowany. Ludność utrzymuje się głównie z rybołówstwa, gdyż w ujściu Rzeki Lisewki jest niewielka przystań rybacka.


Obok miasta znajduje się nieużywane dotychczas, stare lotnisko wojskowe - pamiątka po dawnej państwowości. Dotychczas nie było one czynne, a z jego podupadłej infrastruktury korzystali tylko czasem właściciele prywatnych samolotów turystycznych oraz służby ratownictwa morskiego w nagłych wypadkach.

Lotnisko z chwilą powstania Baronii Razorno zostało uruchomione i otrzymało oznaczenie NBRZ - w planach jest jego modernizacja i uczynienie zeń lokalnego protu lotniczego, gdyż jak dotychczas większość Prowincji Wschodniej nie ma połączeń lotniczych z resztą kraju.


Niedaleko Razorna (na południowym-wschodzie) znajduje się wieś Tawrowo, a obok niej ruiny starego zamku...


W przyszłości zamek Tawrowo ma stać się atrakcją turystyczną regionu.


Północną część baronii tworzą wsie Zmiennowo, Szirów, Antonów (obok Antonowa mieści się zakład energetyczny dostarczający energię do okolicznych miejscowości) i Tobolsk (na zdjęciu). Są to niewielkie wsie gdzie ludność utrzymuje się z drobnego rolnictwa i gospodarki leśnej.


Drugą co do wielkości miejscowością baronii jest Thirsk, leżące na wzgórzu obok niewielkiej zatoki. W tym miasteczku znajduje się nadajnik do łączności morskiej, a ludność utrzymuje się głównie z gospodarki leśnej.


Po drugiej stronie zatoki znajduje się stare nieużywane od kilkudziesięciu pewnie lat lotnisko, obecnie zarośnięte i z krótkim pasem startowym nie nadającym się dla większych samolotów.


Południowo zachodnia część baronii to tereny rolnicze, gdzie leżą wsie Probień, Szwemlic (na zdjęciu)...


... oraz Bruchwedel.

AndrzejSwarzewski:
Piękna baronia. :) Podoba mi się ta grafika Tawrona. :)

Ronon Dex:

--- Cytat: "AndrzejSwarzewski" --- Podoba mi się ta grafika Tawrona. :)
--- Koniec cytatu ---
Będzie lepiej jak już kolejne będą robione pod obecne wymogi forum (640 x 480 pxs), poprzednie miało szerokość 700, a wysokość chyba nawet i 1000 pxs. Automatyczne zmniejszanie na forum znacznie obniża jakość.

Hewret Faradobus:
Halo? Żyje ktoś tu?

Ronon Dex:
Żyje i ma się dobrze!  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej