Autor Wątek: Księga Stworzenia - Ośmioksiąg  (Przeczytany 520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Polubień: 105
  • Jestę Hardkorę
    • NPE: BI15031300128
    • Odznaczenia
Księga Stworzenia - Ośmioksiąg
« dnia: Wt, 29 Mar 2016, 14:26:04 »
Dajemy wam do myślenia Księgę Stworzenia.
Księga Stworzenia
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;

Offline Alberto de Medici

• Sędzia Ludowy
  • Fundament
  • Polubień: 173
  • Zapluty podmiot reakcji, mały naleśnik
    • NPE: LS14060400070
    • Odznaczenia
Odp: Księga Stworzenia - Ośmioksiąg
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 14:30:05 »

Herezja!
(-) Alberto Carlos de Médici y Zep

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Jestę Hardkorę
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 14:32:07 »
Wolne Wyznanie! Zabić Dzbanosławian!
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;

Offline Aleksandra Dostojewska

• Narzeczona Alberta Medycejskiego y Zep
  • Stary wyga
  • Polubień: 75
  • Tytularna Królowa Bialenii
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 14:43:00 »
Wolne żarty.. żadna Aleksandra nie jest zrobiona z ** Andrzeja.
BYŁY PREZYDENT RB
Jej Carska Wysokość Aleksandra Izabella Dostojewska de domo Salazar Savinion, secondo voto Swarzewska, Imperatorowa, Caryca Brodrii, Caryca Rosyji, Arcyksiężna Uhrainy do 30.01.2016 r., Księżna Czuwacji
Dwukrotnie Prezydent Republiki Bialeńskiej

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 14:47:13 »
Dlaczego w opowieści pojawia się Sarmacja, jeszcze gdy zanim powstała?
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Jestę Hardkorę
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 15:23:36 »
Dlaczego w opowieści pojawia się Sarmacja, jeszcze gdy zanim powstała?
Bo takie było moje widzimisię. Jakoś ja się nie pytam: "Dlaczego tak zjebałeś prawo, skoro dawne było lepsze?"

Offline Mikołaj Patryk Dostojewski

• Poseł
  • Stary wyga
  • Polubień: 58
    • NPE: BR14081100041
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 15:41:31 »
Z niecierpliwością czekam na prace teologiczne dotyczące Mikołaja i jego potomstwa. :)
Mikołaj Patryk Dostojewski von Vincis vel Hyjek
- Car - Senior Brodrii, syn byłego Cara Brodrii Alberto de Medici i Carycy Aleksandry Izabeli, ojciec Tomasza I Bagrata i Jana Lubomirskiego - Dostojewskiego
- lord bialeński,  pan na Patrykpolisie; trener Korony Patrykpolis
- członek Wspólnoty Rozwoju

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Jestę Hardkorę
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 15:50:51 »
Z niecierpliwością czekam na prace teologiczne dotyczące Mikołaja i jego potomstwa. :)
4 księgi muszę poświęcić Hermanowi. Obiecałem.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 15:51:10 »
Bo takie było moje widzimisię.

Twoje widzimisie nie trzyma się logiki.

Jakoś ja się nie pytam: "Dlaczego tak zjebałeś prawo, skoro dawne było lepsze?"

Dawne było lepsze? Karol Medycejski jasno i wyraźnie wskazał, że prawo bialeńskie było tak niedopracowane, że gdyby trzymać się dokładnie litery prawa, to dochodziłoby tutaj do absurdów. Teraz może idealnie nie jest, ale jest lepiej (z dobrą pomocą Alberta i samego Karola).

A wiesz w ogóle, że dawne prawo również współtworzyłem, zanim w ogóle tutaj się pojawiłeś?
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Offline Vladimir von Lichtenstein

« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 15:56:41 »
Zacne, aczkolwiek polecam uwadze ten tekst jak i inne natchnione teksty. Zaznaczam, że Deus Vladimirus posiada wiele oblicz, tak i wiele jest natchnionych apostołów, którzy wyruszyli w imię Jego i nauki Jego spisywali na chwałę Jedynego Słusznego Kościoła.

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Jestę Hardkorę
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:00:06 »
Czyli poprawiłeś to, co było wcześniej doprowadzając do nowych absurdów, próbując dać teraz władze w ręce parlamentu (bo parlament buduje potęgę, nie prezydent i rząd, i nie obywatele) i uważasz, że wszystko jest ok? Jestem pozwany 4 raz za nic. Mam się znowu śmiać? Wcześniej się przyznałem, bo inaczej załatwilibyście sprawę inaczej, zmusilibyście Maćka do zabicia mnie. Ja nie mogę z tobą rozmawiać, bo to nie jest na moją logikę, tylko na logikę konkretnego głupca, który nawet nie widzi, że stara się go oszukać!

Offline Alberto de Medici

• Sędzia Ludowy
  • Fundament
  • Polubień: 173
  • Zapluty podmiot reakcji, mały naleśnik
    • NPE: LS14060400070
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:08:41 »
Jak możesz twierdzić, że pozywają cię za nic i jednocześnie przyznawać się do swoich czynów? :roll:
(-) Alberto Carlos de Médici y Zep

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Jestę Hardkorę
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:11:15 »
Jak możesz twierdzić, że pozywają cię za nic i jednocześnie przyznawać się do swoich czynów? :roll:
Przyznałem się, bo wiedziałem, że Aleks i tak mnie ułaskawi, a mógłbym się nie przyznać i dostać kulkę od Maćka zwaną banem za atakowanie innych obywateli.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:29:54 »
Czyli poprawiłeś to, co było wcześniej doprowadzając do nowych absurdów, próbując dać teraz władze w ręce parlamentu (bo parlament buduje potęgę, nie prezydent i rząd, i nie obywatele) i uważasz, że wszystko jest ok?

Ale Parlament zawsze miał większe kompetencje w Bialenii. Nie wierzysz? To zapytaj się Krzysztofa, Macieja albo samego Andrzeja. Tradycja Republiki Bialeńskiej pochodzi od głębokiego parlamentaryzmu.
Próba nadania większych uprawnień Prezydentowi kończy się tak ja widać obecnie.

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Jestę Hardkorę
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:43:37 »
Czyli poprawiłeś to, co było wcześniej doprowadzając do nowych absurdów, próbując dać teraz władze w ręce parlamentu (bo parlament buduje potęgę, nie prezydent i rząd, i nie obywatele) i uważasz, że wszystko jest ok?

Ale Parlament zawsze miał większe kompetencje w Bialenii. Nie wierzysz? To zapytaj się Krzysztofa, Macieja albo samego Andrzeja. Tradycja Republiki Bialeńskiej pochodzi od głębokiego parlamentaryzmu.
Czyli Prezydent ma nie mieć realnego wpływu na życie Bialenii, bo parlament?

Offline Maciej Kamiński

« Odpowiedź #15 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:45:43 »

Czyli Prezydent ma nie mieć realnego wpływu na życie Bialenii, bo parlament?
Wyszukaj sobie batalię o przyznanie konduktorowi prawa weta. :X
lic. net Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł, Prezes Policji Krajowej, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Maharadżacie Tirimudzii i Trizondalu, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Kartograficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Posiadacz 158 folwarków, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:46:05 »
Przecież ma realny wpływ na Bialenię - przewodniczy Rządowi i nim kieruje. Taka jest rola władzy wykonawczej, że wykonuje przepisy ustalone przez legislaturę - Parlament.
No i podpisuje jeszcze te ustawy, albo zgłasza weto.

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Jestę Hardkorę
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:53:18 »
Ale nie może chronić państwa. Ma się przyglądać co się dzieje w parlamencie. A kiedy prezydent jest bezmózgową marionetką w rękach parlamentarzystów może dojść do zniszczenia podstaw struktur państwowych.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:54:14 »
A właśnie, że może - poprzez instytucję weto, a wtedy daną ustawę kieruje do Sądu Ludowego albo obywatele w referendum uchylają weto prezydenckie.

Offline Maciej Kamiński

« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 16:56:06 »
Ale nie może chronić państwa. Ma się przyglądać co się dzieje w parlamencie. A kiedy prezydent jest bezmózgową marionetką w rękach parlamentarzystów może dojść do zniszczenia podstaw struktur państwowych.
Siedem osób ma mniejszą szansę popełnienia błędu, niż jedna.
Znaczy, zakładając, że nie ma środowisk partyjnych.
lic. net Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł, Prezes Policji Krajowej, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Maharadżacie Tirimudzii i Trizondalu, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Kartograficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Posiadacz 158 folwarków, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 29 Mar 2016, 21:53:31 »
W mieście Abdorst na stromym urwisko
(Te bialeńskie przepaście i szczyty)
Wbrew mej woli, a gwoli ucisku
Wyniesiony pod prezydenckie błękity
Pismo Khmerów z wszechwładnej bialeńszczyzny
Na swój język przekładam:
Ożywają po wiekach
Dawne cuda i czyny,
Matką Aleksandra znów, Ojcem znów - Andrzej.

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 31 Sie 2016, 21:20:33 »
W związku z brakiem aktywności powyżej 90 dni, dział wspólnoty przeznaczam do archiwizacji na podstawie przepisów ustawy o zrzeszeniach z dnia 12 marca 2016 r., wraz z późniejszymi zmianami.