Podział administracyjny > Baronia Kartoflelekalta

Odbudowa lenna

(1/2) > >>

Janusz Brakh zu Kartoflelekalta-Kuceł:

Zgliszcza pozostałe po pożarze.
Po niszczycielskim pożarze, który strawił lenno, życie w nim zamarło. Mieszkańcy mieszkają w lepiankach i szałasach, a żywią się korą drzew i porastającym lenno barszczem Sosnowskiego. Jednak dzisiaj po wywieszeniu ogłoszenia na tablicy informacyjnej mieszkańcy rozpoczęli odbudowę, zrzeszeni w Sąsiedzkich Ochotniczych Oddziałach Pracujących odbudowują domy, obiekty użyteczności publicznej, dystrybuują między pogorzelców żywność, ubrania, leki i wodę.

Sąsiedzkie Ochotnicze Oddziały Pracujące odbudowują lenno ze zniszczeń.
Zniszczeniu oprócz osiedli uległo także wiele terenów leśnych, które były podstawą gospodarki lenna. Dlatego postanowiono spalone lasy obsadzić sosną. Minie jednak jeszcze wiele lat zanim lasy urosną do stanu przed katastrofą.

Mieszkańcy przy sadzeniu drzew.
Bezdomni mieszkańcy lenna znaleźli schronienie w namiotach rozstawionych przez  S.O.O.P.

Ametyst Faradobus:
Piękne te namioty, skąd one?

Janusz Brakh zu Kartoflelekalta-Kuceł:

--- Cytat: Ametyst Faradobus w So, 07 Maj 2016, 19:02:50 ---Piękne te namioty, skąd one?

--- Koniec cytatu ---
Ręcznie wyszywane, sprowadzone prosto z Wielkiego Księstwa Karpia w Imperium Abachazji.

Janusz Brakh zu Kartoflelekalta-Kuceł:
Bohaterscy robotnicy z Sąsiedzkich Ochotniczych Oddziałów Pracujących rozpoczęli kopanie studni w Kartoflelekalcie, inicjując tym samym jej odbudowę. Po zakończeniu budowy studni następnym krokiem będzie budowa domostw, by jak najszybciej mogli wprowadzać się tam lokatorzy.

W tym czasie trwa wycinka barszczu Sosnowskiego, który zostanie przeznaczony na pożywienie dla ludzi i pasza dla zwierząt hodowlanych. W późniejszym czasie zapowiadana są działania dążące do odbudowy opadłego rolnictwa, by mieszkańcy nie musieli żywić się samymi tylko chwastami i spożyć mogli wreszcie godny posiłek.

Wszechobecny barszcz Sosnowskiego stanowi podstawę pożywienia ludzi i zwierząt Kartoflelekalty. Na zdjęciu jeden z robotników w przerwie od pracy pozuje do zdjęcia przy uschniętej już roślinie.
Jak podają władze lenna - odbudowa idzie wzorowo. Obecnie tworzone są już plany głównej osady Kartoflelekalty o tej samej nazwie. Niedługo odbudowa skończy się i wreszcie będziemy się mogli zająć rozwojem.
Czołem Wielkiej Kartoflelekalcie!

Hewret Faradobus:
A macie tam jakiś herb?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej