Podział administracyjny > Hrabstwo Gryfonii

Santo Griffóna Bürg

(1/3) > >>

Jan von Maikowski:
Santo Griffóna
Bürg

Santo Griffóna Bürg (Warownia Świętego Gryfa) jest najpotężniejszą twierdzą na całej zachodniej Anatolii. To właśnie w niej stacjonuje największy garnizon wojskowy Hrabstwa Gryfonii, który jest odpowiedzialny za obronę gryfońskich wybrzeży. Sama warowania pełni również funkcję siedziby Wicehrabiego, który z jej murów zarządza sprawami lenna. Z racji swojego strategicznego położenia i wznoszących się ku niebu pierścieni obronnych, Santo Griffóna Bürg jest twierdzą praktycznie nie do zdobycia. Forteca składa się kilku pomniejszych fortyfikacji tworzących skomplikowany układ obronny. Od zewnątrz warownię otacza pierścień ogromnych murów ze spadzistymi podstawami, które znacząco utrudniają wdarcie się na mury. Co kilkaset metrów natrafić można na niewielkie baszty, w których znajdują się liczne ambrazury. Na szczytach murów i baszt ustawiona jest artyleria forteczna służąca do odpierania ewentualnych ataków z morza. Drugi pierścień obrony stanowią mury łączące cytadelę z pierścieniem zewnętrznym. Znajdują się one pomiędzy ścianami cytadeli, a poszczególnymi basztami pierścienia zewnętrznego. Każde z tych łączeń umożliwia obronę znajdujących się wewnątrz dziedzińców w razie wdarcia się nieprzyjaciela do wnętrza fortecy. Dzięki tym łączeniom można szybko dostarczać niezbędne zaopatrzenie jednostkom broniącym zewnętrznych murów warowni. Głównym punktem jest cytadela - ogromna wieża górująca nad całą fortecą. Na wyższych poziomach posiada liczne ambrazury, z których korzysta artyleria forteczna zaś najwyższy pułap cytadeli przeznaczony jest dla dowództwa, które samego szczytu może skutecznie kierować obroną twierdzy.

Skład garnizonu prezentuje się następująco: 2460 żołnierzy w tym 320 oficerów, 400 dział dalekiego zasięgu, szpitale garnizonowe, izby chorych, kompanie sanitarne, straż pożarna, magazyny z zaopatrzeniem i wyposażeniem oraz warsztaty artyleryjskie. Utrzymanie warowni i wszystkich jednostek w niej stacjonujących jest dla budżetu lenna nie lada wyzwaniem. Koszty pochłaniają 1/3 przychodów Hrabstwa.

Jan von Maikowski:


W warowni znajduje się również komnata gościnna, w której przyjmowani są wszyscy odwiedzający siedzibę Gospodarza.

Maciej Kamiński:
Skąd się bierze to niebieskie światło pośrodku?

Jan von Maikowski:
Niech Pan Dyrektor nie zawraca sobie tym głowy! To lenno wcale nie służy Inkwizycji z Winktown jako baza do eksperymentów chemicznych na różnorakich stworzeniach.

Maciej Kamiński:
Chyba nie zrozumiałem nawiązania. O co chodzi z "dyrektorem"?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej