Podział administracyjny > Wielkie Kniaźstwo Lumia

Folwark herbaciany

(1/2) > >>

Konstanty Jerzy Michalski:
Jako że niedawno otrzymałem to lenno, chciałbym kontynuować chwalebne tradycje tego regionu.

Sama herbata stała się ulubionym napojem wielu dworów i prezydentów, a właśnie ta często sprzedawana w sklepach "Herbatka Czarna Południowa spod Ab'Dorstu" była jedną z najbardziej wyśmienitych na całym v-świecie.  Sprowadzili ją tu Khmerzy, a że spodobała się miejscowej ludności, po kilkunastu latach od wyzwolenia Bialenii, zaczęto tworzyć całe wielkie tarasy herbaciane. Jedynie król Wladislavus XVIII mógł się temu przeciwstawić i zrobił to tylko dla kaprysu, z powodów czysto emocjonalnych.

Teraz mój folwark będzie produkować herbatę parzoną, zgodnie z dawną recepturą. Będzie produkował dokładniej, herbatę BAssam, Bung Ming i Khmerską zieloną

Pola te znajdują się około 10 km od mojego domu pod Ville de Agnou. Każdy może tu przyjechać i posmakować herbaty z pierwszego suszenia. ;)

Herbata Czarna Południowa spod Ab'Dorstu ;)

Maciej Kamiński:
http://micropedia.wikia.com/wiki/Ab'Dorst
Ab'Dorst to stolica Księstwa Awii, u nas jest Nowy Ab'Dorst. :wink:
Jak rozumiesz też stosujesz skrót myślowy "folwark produkuje to a tamto"?

W folwarku mieszkają ludzie, którzy dostają procent herbaty w zależności od ilości osób w nim pracujących. A że potem dają mi to w prezencie, lub też to kupuje to nie moja wina.

Co do Ab'Dorstu nie wiedziałem.

Ronon Dex:

--- Cytat: "OutiesPL" ---W folwarku mieszkają ludzie, którzy dostają procent herbaty...
--- Koniec cytatu ---
Procent herbaty czy "procent" w herbacie... bo to zasadnicza różnica.  :wink:  :lol:

Pierwsza odpowiedź, co do drugiego, to niestety nie opanowaliśmy jeszcze tej sztuki... :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej