Autor Wątek: Manewry Wojsk Lądowych - wrzesień 2016 - informacje ogólne  (Przeczytany 212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iwan Pietrow

Manewry Wojsk Lądowych - wrzesień 2016 - informacje ogólne
« dnia: Śr, 07 Wrz 2016, 19:05:32 »
Zgodnie z rozkazem Dowódcy Wojsk Lądowych Republiki Bialeńskiej nr 01/2016, w najbliższy czasie rozpoczną się manewry, mające na celu kompleksowe sprawdzenie sprawności bojowej Wojsk Lądowych. Poszczególne związki taktyczne wchodzące w skład różnych związków operacyjnych zostaną bez wcześniejszej zapowiedzi wyprowadzone na poligony ćwiczebne, znajdujące się w miejscach stacjonowania jednostek. Na kilka godzin przed rozpoczęciem manewrów dowódcy związków operacyjnych otrzymają zakodowane rozkazy z listą zadań do wykonania. W trakcie manewrów zakłada się również współpracę jednostek OT z wojskami operacyjnymi.
(-) Iwan Pietrow

Offline Iwan Pietrow

Odp: Manewry Wojsk Lądowych - wrzesień 2016 - informacje ogólne
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 12 Wrz 2016, 18:14:10 »
Wizyta Dowódcy Wojsk Lądowych gen.dyw. Iwana Pietrowa na "froncie"


12 września, w trakcie drugiego dnia manewrów Wojsk Lądowych, generał dywizji Iwan Pietrow odwiedził sztab polowy 1. Korpusu Armijnego. W trakcie wizyty zapoznał się z sytuacją panującą w jednostkach działających na froncie oraz odbył rozmowę z dowódcą 1. KA. Podczas rozmowy gen.dyw. Iwan Pietrow przeczytał raport na temat stanu osobowego i sprzętowego poszczególnych związków taktycznych, wchodzących w skład 1. Korpusu Armijnego. Następnie został przewieziony na poligon 1. Dywizji Zmechanizowanej, gdzie odbywały się ćwiczenia strzeleckie. Po krótkiej rozmowie z żołnierzami, podziękował wszystkim za wierną służbę Republice Bialeńskiej. Pod wieczór Dowódca Wojsk Lądowych zakończył swoją wizytę.
(-) Iwan Pietrow

Offline Iwan Pietrow

Odp: Manewry Wojsk Lądowych - wrzesień 2016 - informacje ogólne
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 18 Wrz 2016, 12:27:45 »
Wizyta Dowódcy Wojsk Lądowych gen.dyw. Iwana Pietrowa w 2. Korpusie Armijnym


Ostatniego dnia manewrów Wojsk Lądowych, generał dywizji Iwan Pietrow odwiedził dowództwo 2. Korpusu Armijnego. W trakcie wizyty Dowódca Wojsk Lądowych zapoznał się z raportami z przeprowadzanych ćwiczeń oraz odbył rozmowę z dowódcą 2. KA. Gen. dyw. Pietrow przyjął także małą defiladę zorganizowaną przez dowództwo korpusu. Po defiladzie Dowódca WL osobiście nagrodził wyróżniających się żołnierzy. Za wierną i bezbłędną służbę dostali oni pamiątkową broń z wygrawerowanym własnym imieniem i nazwiskiem.
(-) Iwan Pietrow