Kultura i społeczeństwo > Kawiarnia Artystyczna "Kulturalna"

Gdyby mikronacje były państwami

<< < (2/3) > >>

Ronon Dex:

--- Cytat: Eddard Noqtern w Pt, 09 Wrz 2016, 17:45:50 ---...tym liczniejszym Sarmacja - USA i mniej licznym RB - Rosja.
--- Koniec cytatu ---
Raczej średnio pasuje... W sumie porównanie by pasowało, za zasadzie USA=Sarmacja, a RB... to w sumie taka Europa, w (niestety) mało prawdopodobnej sytuacji, że zamiast odrębnych państw jest jedna "Wielka Europa" złożona z połączonych dawnych państw w jeden organizm.

Frederick Hufflepuff:
Niestety mało prawdopodobnej? To znaczy, że jesteś, Rononie, zwolennikiem państwa paneuropejskiego, a nie Europy wolnych Ojczyzn?

Maciej Kamiński:
W pewnych okolicznościach każdy byłby zwolennikiem takowego, i to nawet pod sowieckim przywództwem...
Ale to temat nadający się do Psychiatryka, a nie do Kawiarni.

Ametyst Faradobus:

--- Cytat: Frederick Hufflepuff w Pt, 09 Wrz 2016, 20:05:09 ---Niestety mało prawdopodobnej? To znaczy, że jesteś, Rononie, zwolennikiem państwa paneuropejskiego, a nie Europy wolnych Ojczyzn?

--- Koniec cytatu ---

Ronon Dex:

--- Cytat: Frederick Hufflepuff w Pt, 09 Wrz 2016, 20:05:09 ---To znaczy, że jesteś, Rononie, zwolennikiem państwa paneuropejskiego, a nie Europy wolnych Ojczyzn?
--- Koniec cytatu ---
Tak... choć jestem realistą i wiem, że to po prostu utopia. Ale tak - dla mnie państwa "narodowe" nie mają sensu i w sumie kompletnie nie rozumiem emocjonalnego stosunku do "państwa" (dla mnie to stosunek typowo biznesowy... jak im płacę podatki, a oni...), "narodu" etc.

Wizja Europy na zasadzie "stanów zjednoczonych Europy" jest dla mnie wizją atrakcyjną, choć niestety całkowicie utopijną.

Ametyst... co Ty z tym "czarnym" (no dobra... "królem czarnych")  ciągle? Żaden religijny przywódca (tego co prezentujesz to chyba mało aktualny jest) nie jest nijakim autorytetem i nikim kto miałby jakąkolwiek "legitymację" by mówić komukolwiek jak ma żyć (inna sprawa, że nawet szkoda mi zachodu by wcisnąć ten znak strzałki i tego wysłuchać... tak z założenia), no poza ichnimi wyznawcami, ale to już ich wybór i wolna wola.

PS. Ale chyba z tą dyskusją to powinniśmy do "szpitala" - bo nas Maciej pogoni (słusznie) pałami...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej