Kultura i społeczeństwo > Kampanie wyborcze

NSKWWS Hewret

(1/2) > >>

Hewret Faradobus:
Niezależny i Samodzielny Komitet Wyborczy Wyborców oraz Sympatyków Hewreta

Wybory parlamentarne uzupełniające do Parlamentu Republiki Bialeńskiej XXIV kadencji
Plany na tę i przyszłą kadencję:
- dojść do porozumienia z władzami Królestwa Hasselandu oraz Carstwa Brodryjskiego ws. nowego układu stowarzyszeniowego:
a) wypracowanie nowej formuły porozumienia,
b) przygotowanie odpowiedniego projektu traktatu,
c) wdrożenie.
- nowelizacja ustawy o strukturach informatycznych,
- nowelizacja ustawy o tytułach szlacheckich,
- wprowadzenie ustawy o finansach Republiki Bialeńskiej,
- wprowadzenie ustawy o systemie gospodarczym,
- wprowadzenie ustawy o wynagrodzeniach,
- wprowadzenie ustawy o administracji publicznej i służbie cywilnej,
- wprowadzenie ustawy o komornikach i egzekucjach komorniczych,
- rozwiązywanie bieżących problemów.

Hewret Faradobus - solidny filar ustawodawstwa

Hewret Faradobus:
Aj, zapomniałem...

- Wprowadzenie Bialeńskiej Izby Kontroli (ustawa o audytach i kontroli organów państwowych).

Karol Medycejski:
Ja myślę, że wynik wyborczy KWW Hewret...

Karol Medycejski:

--- Cytuj ---wprowadzenie ustawy o komornikach i egzekucjach komorniczych
--- Koniec cytatu ---

WTF? A ten potworek to po co? W Bialenii nie powstało jeszcze chyba nigdy nawet jedno zobowiązanie (w rozumieniu cywilnoprawnym rzecz jasna), a Ty chcesz Hewrecie tworzyć instytucję do wykonywania egzekucji sądowych?

Bajtuś:
Przy wprowadzeniu podatków i zobowiązań i nie wykonywania tych zobowiązań potrzeba komornika lub osoby upoważnionej do zajecia zaległości podatkowych wraz z należnymi odsetkami lub karami. Np. w CB wypłacano wynagrodzenia comiesięczne na koniec miesiąca i w ciągu tygodnia należy złożyć zeznanie podatkowe za poprzedni miesiąc oraz zapłacić podatek od wynagrodzenia. Jeśli nie dotrzyma sie terminu otrzymuje sie monit ponaglający, a po 3 dniach wkracza komornik pobierający karny podatek i za swoją pracę powinien otrzymać wynagrodzenie (koszt egzekucji komorniczej). Tak, że tę kwestie należałoby roziązać jeśli przyjęłoby sie ten sposób jak w CB.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej