Kultura i społeczeństwo > Kampanie wyborcze

Iwan Pietrow - Twój kandydat!

(1/2) > >>

Iwan Pietrow:
Szanowni Państwo!

Ostatnimi czasy nie angażowałem się w życie polityczne Republiki Bialeńskiej. Byłem zmęczony mikroświatem i ciągłymi sporami. Mogę jednak śmiało oznajmić, iż w końcu nadeszły czasy renaissance w mojej politycznej aktywności w RB, i w związku z tym zadecydowałem o wystartowaniu w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Niestety nie mogę startować jako członek Sprawiedliwej Brodrii, gdyż owa organizacja nie jest partią polityczną wg bialeńskiego prawodawstwa. Dlatego też w nadchodzących wyborach będę figurować jako kandydat niezależny.

Poniżej prezentuję Państwu mój program wyborczy:

1) Stowarzyszenie gwarancją rozwoju Republiki Bialeńskiej i Brodrii

Uważam, że należy ze wszystkich sił dążyć do podpisania sprawiedliwej umowy pomiędzy RB, a Brodrią. Nasze kraje są ze sobą od dawna związane i wynoszą ze współpracy wiele korzyści. Jako Brodryjczyk i Bialeńczyk będę aktywnie uczestniczył w tworzeniu niezwykle ważnej dla Nas wszystkich umowy dwustronnej.

2) Nowelizacja ustawy o sądownictwie i Konstytucji RB

Osobiście wydaje mi się, że obecna ustawa o sądownictwie nie pozwala na sprawne funkcjonowanie Sądu Ludowego. Przyczyną tego jest martwa Rada Przysięgłych. Niestety trzeba przyznać, że organ ten nie sprawdził się w bialeńskim systemie i dlatego powinno się go wycofać.

3) Uchylenie ustawy o ewidencji ludności

Tenże akt prawny jest nieudolną próbą nałożenia kolejnych obowiązków na Ministra Spraw Wewnętrznych. Osobiście nie widzę w nim żadnych korzyści.

4) Nowelizacja ustawy o odznaczeniach

Statystyki forumowe to nieodłączna część życia większości mikronacji. W związku z tym myślę, że ciekawym pomysłem może być nagradzanie obywateli za przekraczanie granic statystycznych (mówię tu o licznikach ilości postów i polubień). Można by wprowadzić dwa nowe odznaczenia - Medal Aktywności przyznawany za napisanie pewnej ilości postów (np. brązowy za 5 tys. postów, srebrny za 8 tys. i złoty za 12 tys.) oraz Medal Ulubieńca przyznawany za polubienia (np. brązowy za 100 polubień, srebrny za 300 i złoty za 500).

5) Wypełnianie woli obywatelskiej

Członkowie parlamentu winni służyć Narodowi, gdyż przez Naród zostali wybrani. Będę kierować się tym hasłem, będę pełnić rolę łącznika między zwykłymi obywatelami, a parlamentarzystami.

Z całego serca zachęcam Państwa do głosowania na mnie!
Iwan Pietrow - Twój kandydat!

AndrzejSwarzewski:
Cieszę się, że startujesz jednakże mam jedno zastrzeżenie.

--- Cytat: Iwan Pietrow w Nd, 13 Lis 2016, 16:40:30 ---Medal Ulubieńca przyznawany za polubienia (np. brązowy za 100 polubień, srebrny za 300 i złoty za 500).
--- Koniec cytatu ---
Chcesz, żeby zaczęło się "ja Ci polajkuję 10 postów, a Ty mi, ok?"? :D

Iwan Pietrow:

--- Cytuj ---Chcesz, żeby zaczęło się "ja Ci polajkuję 10 postów, a Ty mi, ok?"?
--- Koniec cytatu ---

Nawet o tym nie pomyślałem, bo wychodzę z założenia, że obywatele bialeńscy nie posunęliby się do takich działań, żeby uzyskać wirtualne (!) odznaczenie. ;)

AndrzejSwarzewski:
Niby nie, ale trzeba być gotowym na wszystko. ;) To "10 za 10" to oczywiście przykład ekstremalny, ale np. członkowie tej samej partii mogą lajkować sobie wszystkie posty. Moim zdaniem takie odznaczenie nie ma sensu. ;)
Ale odznaczenia za liczbę postów można na próbę wprowadzić.

Tomasz Cyryl Dostojewski:
Zgadzam się z Andrzejem co do Orderu Ulubieńca. Za to w 100% popieram pomysł z Orderem Aktywności. To świetny pomysł.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej