Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 12
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Kompromis - nowy pomysł na sprawiedliwość dziejową.
Z idiotami nie warto rozmawiać.
Dokładnie,  dlatego nikt nie chce rozmawiać z tobą  :D
Jak można tolerować takie odzywki? Co prawda nie jestem miłośnikiem Carycy, ale czy takie zachowanie przystoi byłemu Monarsze?

Pn, 15 Lut 2016, 18:21:51
1
Odp: Luźne przemyślenia
Czy jednak Bialenia to tylko strona i forum? Z pewnością nie tym miała być w zamyśle założycieli. Z trwogą przeczytałem pod koniec stycznia stwierdzenie, że "aktywność w Bialenii jest niższa niż w Hasselandzie" oraz pomysł stworzenia z Bialenii kondominium brodryjsko-hasselandzkiego. Dlaczego? Bo pokazuje to brak asymilacji ludności państw stowarzyszonych. Bialeńczycy są mniejszością we własnym kraju, a przecież zamysł był taki, aby Bialeńczykami byli wszyscy obywatele Republiki, także Hasselandczycy, Brodryjczycy i emigranci z Nordaty. Nikt nie oczekiwał wyrzeczenia się własnych tożsamości, ale wdzięczności za przyjęcie pod zielony sztandar (który też zmienił barwy, co znamienne) można by się spodziewać w zamian za pomoc w trudnej sytuacji.
Słucham? Jakiego kondominium brodryjsko-hasselandzkiego?
Dlaczego Hasselandczycy i Brodryjczycy mają się z Bialenią asymilować? Tworzymy jedną "konfederację", ale jesteśmy osobnymi państwami i narodami. To że Bialenia stoi na czele tej wspólnoty, nie oznacza, że wszyscy mamy stać się jednym narodem pod berłem Bialenii. Z trwogą przyglądam się jak Hassleand i Brodria przestają być państwami, a stają się samorządami. Nie o to w stowarzyszeniu przecież chodziło.
Oczywiście, że jesteśmy wdzięczni, ale to chyba nie oznacza, że będziemy robić wszystko pod dyktando Bialenii i Bialeńczyków.

Cytuj
Powoli zbliża się 21 marca. Zapewne nie wszystkim obywatelom bialeńskim ta data cokolwiek mówi, a dla większości tych, którzy ją znają, nic nie znaczy. Spodziewam się skromnych obchodów, które przyćmi jeszcze bardziej rozpoczęcie Mundialu. Obym się mylił. Jakiś czas temu kucowy "satyryk" ku uciesze gawiedzi wyśmiewał Powstanie Marcowego i zgodzono się z nim, iż wydarzenie to nie ma żadnego znaczenia dla obecnej Bialenii i nie ma czym się przejmować. Czy Bialenia bez idei marcowych to jeszcze Bialenia? Nie dla wszystkich.
Za taką sytuacja jest odpowiedzialna tylko i wyłącznie "stara gwardia", czyli wszyscy Ci, którzy w tych wydarzeniach uczestniczyli. Jak mamy wiedzieć coś o tym wydarzneiu, skoro nikt nam o tym nie mówi? Może swego czasu nie powstały wykłady, opisy, czy jakaś tożsamość. Ale nie ma się co żalić. Skoro uważasz, że wiedza jest za mała, a święto będzie uczczone zbyt skromnie - zajmij się tym. Przecież Bialenię tworzą obywatele, wszyscy obywatele, a nie tylko Rząd.
Cytuj
W hasselandzkich i brodryjskich działach wyłączono bialeńskie godło.
Bo przecież jesteśmy osobnymi państwami. Dlaczego więc godło bialeńskie miało by tam być?
A jeśli nawet, dlaczego więc nie ma godła Hasselandu i Brodrii na bialeńskiej stronie głównej i w działach bialeńskich?

Cytuj
Hasseland nie ukrywa specjalnie, że po osiągnięciu pewnego poziomu aktywności i liczby obywateli, rozważy ogłoszenie niepodległości. Pomimo, iż swego czasu w imię gościnności pozwolono Hasselandczykom na sprawowanie niemal wszystkich istotnych stanowisk państwowych. Nie poczuli się jednak jak w domu. Dlaczego?
Ponieważ byli szykanowani i wyzywani przez wielu bialeńczyków, w tym Ciebie Andrzeju. Trudno pokochać coś, gdzie starasz się i pracujesz dla tego dobra, a otrzymujesz w zamian wyzwiska i obelgi.

Cytuj
W wyborach uzupełniających zagłosowało 10 osób. Czy tylko tyle jest zainteresowanych sytuacją w Republice?
Jak proponujesz rozwiązać ten problem?

Cytuj
Czy tylko ja widzę, że coś poszło nie tak? Być może tak, ponieważ jestem obecnie niezaangażowany i od czasu zakończenia swojej nieszczęsnej prezydentury patrzę na sytuację w kraju z dystansem. Jednakże w mojej ocenie jesteśmy na prostej drodze do upadku państwa bialeńskiego. Bialenia w starym kształcie już zanika (kwestii Zanika nawet nie poruszę, choć w wielu sprawach go popieram.), co 21 marca zaobserwują wszyscy, którzy pamiętają, czym Powstanie Marcowe było dla nas u początków Republiki. Ale może zaniknąć w jakimkolwiek kształcie. Wystarczy tylko nie zbaczać z drogi pogardy dla Nordaty (tzw. valhallizmu, czyli de facto próby tworzenia Sarmatazji-bis), wzmacniania kulturowej niezależności Hasselandu i Brodrii oraz wręcz nawoływania do ich niepodległości (vide Rabotowicz, który z pewnością znowu przypomni sobie o Bialenii, kiedy będzie można tu coś spieprzyć) oraz robienia z nas kraju na modłę sarmacko-dreamlandzką.
A tu już według mnie przesadzasz i histeryzujesz. Przyłączasz się do grona osób, które przewidują upadek Bialenii, co się w przyszłości nie sprawdza.

Śr, 17 Lut 2016, 16:44:09
1
Odp: Witam! Witaj Przyjacielu,
A więc wrócił Arne.  :D Niedługo odezwę się na PW. Mam dużo do powiedzenia.

Śr, 02 Mar 2016, 21:25:48
1
Odp: IV Kolacja Czwartkowa z Królem w Shimontsen Królu Seniorze,
Szlachetna Dame,

Witam serdecznie. Ciekawe plany przedstawił Wasza Królewska Mość. A co w najbliższych dniach planuje zrobić Dame?

Świetnie Lordzie, co będzie chciała osiągnąć Twoja partia?

Cz, 03 Mar 2016, 19:26:03
1
Odp: Kim Myong Won - zbieranie podpisów (-) Eddard Noqtern

Cz, 03 Mar 2016, 22:35:48
1
Odp: Kim Myong Won - program wyborczy
IWAN.png

Pt, 04 Mar 2016, 22:30:11
1
Odp: Kim Myong Won - program wyborczy A tutaj ktoś zrobił zdjęcie w typowo Razuryjskim ogrodzie. Już wiemy, gdzie pewna osoba spędza swój urlop.  :)


Wt, 08 Mar 2016, 20:15:45
1
Odp: Projekt uchwały o zmianie Regulaminu Parlamenty Jak najbardziej popieram projekt. Po ostatnich wypadkach, widzimy, że brak merytorycznego uzasadnienia praktycznie powoduje bezsensownym głosowanie i debatę. Bo nad czym debatować, skoro nie wiadomo jaki jest sens wprowadzanych zmian?
Cz, 10 Mar 2016, 15:29:32
1
Odp: Wybór Marszałka Parlamentu Zgłaszam Mikołaja Patryka Dostojewskiego - mam nadzieję, że Mikołaj zgodzi się objąć tą funkcję w imieniu Wspólnoty Rozwoju.
Pn, 14 Mar 2016, 18:26:08
1
Odp: Publiczna chłosta Fiodora Swirydiuka Na usta ciśnie się zdanie: "sprawiedliwości stało się zadość!"
Wt, 22 Mar 2016, 19:35:23
1