Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: 1 [2] 3 4 ... 21
Wiadomości Liczba polubień
Zrzeknięcie się funkcji Marszałka Parlamentu oraz mandatu posła Wysoka Izbo!
Szanowni Państwo!

W związku z wybraniem mnie na urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej, składam rezygnację z funkcji Marszałka Parlamentu oraz zrzekam się mandatu Posła Parlamentu Republiki Bialeńskiej XVIII kadencji. Jest to wielka chwila dla Bialenii, kiedy obejmuję najważniejszy urząd w Republice. Mam nadzieję, że uda mi się spełnić moją misję oraz wzniosę Bialenię na na najwyższe szczyty. Życzę sobie i całej Bialenii, aby moja kadencja prezydencka nikogo nie zawiodła, a przyniosła tylko najlepsze owoce mojej pracy.
Już wkrótce moja przemowa do Obywateli, zaprzysiężenie oraz powołanie nowego rządu, w skład którego będą wchodzić wspaniali ludzie - z nowymi pomysłami, motywacją, zapałem i zaangażowaniem.
Teraz Wicemarszałek Parlament, Andrzej Swarzewski powinien rozpocząć proces wyboru nowego Marszałka Parlamentu. Mandat po mnie obejmuje Herman Kolineusz-Michalski i zobowiązuje się go do złożenia przysięgi wciągu 24 godzin od mojej rezygnacji. Jeśli tak się nie stanie, nowo wybrany Marszałek będzie musiał ogłosić wybory uzupełniające do Parlamentu.

Vivat Bialenia!

Nd, 31 Sty 2016, 22:16:38
1
Zaprzysiężenie 11. Prezydenta Republiki Bialeńskiej W Izbie Parlamentu trwa małe zamieszanie, wszyscy się kręcą, przemieszczają - wszędzie widać kręcące się głowy. Z bocznego wyjścia, czyli na lewo od mównicy wychodzi Prezydent-elekt ubrany w swoją seledynową, dosyć rozpoznawalną szatę. Wygląda na opanowanego. Nagle po całej sali rozchodzą się oklaski i brawa, wielkie wiwatowania w przypływie radości i szczęścia. Heinrich macha wszystkich zebranym, a następnie spokojnym i nie za szybkim krokiem wchodzi na podwyższenie mównicy.
Stuka palcem w mikrofon, fanfary cichną, aż w końcu zapanowała absolutna cisza. Wszyscy uważnie słuchają.


 
                      Ślubuję uroczyście, obejmując urząd Prezydenta Republiki, wedle najlepszego rozumienia i zgodnie z sumieniem, rzetelnie pracować dla dobra Narodów Bialenii, praw
                      demokratycznych Republiki święcie przestrzegać, godności Narodów i Państwa strzec niezachwianie, sprawiedliwość względnie wszystkich bez różnicy obywateli za
                      pierwszą mieć sobie cnotę, obowiązkom urzędu i służby poświęcić się niepodzielnie.


Wysoka Izbo,
Szanowni Parlamentarzyści,
Obywateli i Obywatele,
Szanowni Państwo!

To wielka chwila dla mnie i dla Republiki Bialeńskiej, kiedy to dzisiaj stanę się prezydentem drugiej największej mikronacji na Pollinie. Przez najbliższe miesiące będę mieć zaszczyt reprezentować Republikę jako najważniejsza osoba w Państwie. Gwarantuję wszystkim przede wszystkim profesjonalizm, bezpieczeństwo i stabilność. Mogę obiecać, że pod moim berłem Bialenia stanie się jeszcze mocniejszym mocarstwem, niż dotąd była. Osiągniemy razem dotąd cele, o których mogliśmy dotąd pomarzyć. Zdobędziemy szczyty, których jeszcze nikt nie zdobył. Zbudujemy wirtualne państwo, jakie jeszcze nikt dotąd nie zbudował. Dokonamy tego, co wydawało się dotąd nieosiągalne.
Szanowni Obywatele! To dzięki Wam Republika Bialeńska istnieje do dzisiaj, przeszło już prawie 3 lata, a uwzględniając historię przed powstaniem Republiki - to już 6 lat! Jest to kawał okres czasu, którym niewiele mikronacji może się pochwalić. Jest to duży sukces, który wszyscy zawdzięczamy wzajemnej współpracy, wzajemnemu zaangażowaniu i wzajemnej wytrwałości oraz nieugiętemu dążeniu do celu. Nie powinniśmy się poddawać, powinniśmy trwać i pracować dalej, abyśmy byli dumni ze swej pracy oraz czerpać korzyści ze swoich dokonań. Państwo zaangażowane, stabilne i z celem jest o wiele trwalsze od państwa bez zaangażowania i bez wspólnego celu. Gdyby nie Nasza determinacja w ulepszaniu i w budowie Naszej wspólnej Republiki, dzisiaj prawdopodobnie byśmy nie istnieli, jako bialeńska społeczność.
Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, pomagają mi w codziennych czynnościach oraz doradzają mi codziennie w wielu sprawach życia codziennego Bialenii. To zaszczyt, ze teraz będę mógł Was wysłuchać i działać dla Was jednocześnie. Obiecuję również, że wszystkie osoby zaangażowane w odbudowę infrastruktury informatycznej Republiki Bialeńskiej zostaną odpowiednio nagrodzone.
W dniu dzisiejszym chciałbym powołać rząd, do którego dobrałem osoby na podstawie posiadanego doświadczenia i umiejętności. Przede wszystkim chciałbym, żeby moja kadencja kojarzyła się w przyszłości z profesjonalizmem i dynamicznym rozwojem, zapomnieniem o wiecznej stagnacji i marazmie oraz budziła pozytywne skojarzenia.
Niniejszym przedstawiam członków mojego Rządu:
  • Iwan Pietrow-Dostojewski - Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, osoba bardzo doświadczona w polityce, mająca szeroko pojętą wiedzę na temat funkcjonowania państwa, zawsze aktywna i wiernie oddana Republice. Jego główną dziedziną jest bezpieczeństwo wewnętrzne oraz rozwój wojskowości. W moim rządzie Iwan będzie pełnił funkcję Wiceprezydenta Republiki Bialeńskiej.
  • Maciej Kamiński - przykład wzorowego Bialeńczyka, oddany tylko jednej ojczyźnie od samego początku. Osoba bardzo zasłużona dla Republiki Bialeńskiej, a wręcz stanowi nieodłączną wizytówkę Naszego Państwa. Udziela się w wielu innych wirtualnych państwach, gdzie godnie reprezentuje Republikę. Posiada szeroką wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki oraz zgłębia tajniki mikronacyjnej dyplomacji. W moim rządzie Maciej będzie pełnił funkcję Ministra Spraw Zagranicznych.
  • Konstanty Jerzy Michalski - szósty Prezydent Republiki Bialeńskiej, osoba bardzo zasłużona dla dyplomacji, mająca dużą wiedzę na temat funkcjonowania państwa. Również kojarzony jest nierozerwalnie z Republiką Bialeńską. W moim rządzie Konstanty będzie odpowiedzialny za wewnętrzną harmonię, ład i porządek, czyli będzie pełnił funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych.
  • Bajtuś - osoba zaangażowana w e-gospodarkę Republiki Bialeńskiej, bardzo dobrze znana w Królestwie Hasselandu. Wiedza o gospodarce i finansach, a także wiedza informatyczna to świetne połączenie, aby móc dalej rozwijać płaszczyznę gospodarczą w mikronacjach. Również bardzo ważne jest zaangażowanie w tego typu działania oraz głowa pełna pomysłów. Z tego powodu Bajtuś w moim rządzie będzie pełnił funkcję Ministra Finansów i Gospodarki.
  • Frederick Hufflepuff - dosyć znany mikronauta, głównie kojarzony z Santanią i Burgią - był jednym z Ojców-Założycieli tej mikronacji. W Republice Bialeńskiej udziela się od pół roku, głównie na płaszczyźnie mediów oraz aktywizacji obywatelskiej. Frederick jest wzorem godnym do naśladowania przez każdego Obywatela. Ze względu na wiedzę i zaangażowanie na polu kulturalnym, w moim rządzie Frederick będzie pełnił funkcję Ministra Kultury i Sportu.
  • Adam von Haller - arystokrata znany w Republice z wyszukanego języka, wysokiej kultury rozmowy oraz z stosowania odpowiedniej etyki. Niegdyś związany z Brodrią, obecnie rządzi się we własnych czterech kątach - czyli w Pryncypacie Lahazydii. Ufam Adamowi i powierzam mu ważną misję aktywizacji i rozwoju samorządów oraz państw stowarzyszonych, gdzie będzie łącznikiem w kontaktach z Rządem oraz reprezentował tam Rząd. To ważny element Republiki Bialeńskiej, który wpływa na wzajemne relacje i przede wszystkim wzmacnia aktywność obywatelską. Nie powinno się zaniedbywać szczebla państwowości na poziomie samorządów, dlatego Adam będzie pełnił w moim rządzie funkcję Ministra Rozwoju Regionalnego.

Szanowni Państwo!

Oto cały mój rząd, który wspólnie ze mną będzie pracował na rzecz rozwoju Republiki Bialeńskiej. Sprawimy, że jutro będzie lepsze i bardziej kolorowe, bez większych zmartwień i przede wszystkim - własne, pod własną kontrolą.
Na koniec apel ode mnie do wszystkich Obywateli - żeby Republika dalej funkcjonowała potrzebna jest Wasza aktywność. Prezydent i Rząd nie są jedynymi wyznacznikami inicjatyw i aktywności. To przede wszystkim - Wy, powinniście ciągle wychodzić z pomysłami, z zaangażowaniem i z inicjatywą. Rząd może stawać na głowie, aby działo się jak najwięcej w Republice - ale to nic nie da, jeśli Obywatele sami nie wezmą sprawy we własne ręce.
Mikronacje to przede wszystkim ludzie i powinniśmy bawić się razem.

Dziękuję

Wiwat Bialenia! Wiwat Hasseland!
Wiwat Brodria! Wiwat Lahazydia!
Wiwat Obywatele!

Pn, 01 Lut 2016, 17:34:51
6
Odp: Zaprzysiężenie 11. Prezydenta Republiki Bialeńskiej Powołanie Rządu i Wiceprezydenta:
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index.php?topic=4007.0
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index.php?topic=4005.0
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/index.php?topic=4006.0

Pn, 01 Lut 2016, 19:55:13
1
Odp: Zaprzysiężenie 11. Prezydenta Republiki Bialeńskiej Szanowni Państwo!
Ekscelencje!

Chciałbym serdecznie Państwu podziękować za złożone gratulacje. Jestem w stanie obiecać, że nie zawiodę Państwa, Obywateli i Republiki.

So, 06 Lut 2016, 21:16:30
1
Odp: Pogawędki wszelakie (miejsce na OT) Kugarzy myślą, że Bialenia nigdy nie miała strony głównej. Ale miała - i to jeszcze rok temu.  3-D

 [ You are not allowed to view attachments ]

Nd, 07 Lut 2016, 15:29:30
1
Odp: Zapytanie nr 3 Szanowny Panie Wergiliuszu,

Z mojej strony nie doszło do żadnego złamania Konstytucji, ani innych przepisów obowiązujących w Republice Bialeńskiej. Obywatelstwo tymczasowe zostało przyznane zgodnie z Konstytucją Republiki Bialeńskiej z dnia 24 stycznia 2016 r. oraz zgodnie z Ustawą o obywatelach Republiki Bialeńskiej z dnia 27 grudnia 2014 r.. Konstytucja "obywatelstwo" określa bardzo ogólnie, tryb nadawania obywatelstwa przez Prezydenta oraz uprawnienia. Szczegóły, warunki i kryteria uzyskania obywatelstwa określa wspomniana Ustawa o obywatelstwach, która dzieli ogólne pojęcie konstytucyjne "obywatelstwo" na "obywatelstwo stałe" i "obywatelstwo tymczasowe". Według ustawy obywatelstwo tymczasowe nadawane jest maksymalnie na 30 dni, w tym czasie osoba zainteresowana powinna spełnić warunki do uzyskania obywatelstwa bezterminowego, czyli "stałego". Wówczas wszelkie ograniczenia przewidziane przez ustawę zostaną zniesione.
Faktem jest to, że Ustawa o obywatelstwach Republiki Bialeńskiej nie została znowelizowana pod obecnie obowiązującą konstytucję i rozumiem Pańskie intencje. Poprawki do ustaw zostaną przygotowane w niedługim czasie, gdzie najpierw przejdą konsultację z Ministrami, a dopiero potem zostaną złożone w kancelarii Marszałka Parlamentu. Proszę również zwrócić uwagę na fakt, że Konstytucja obowiązuje od 27 stycznia bieżącego roku, a nowy system prawny Republiki Bialeńskiej dopiero się kształtuje. Niestety trafił Pan do Republiki w dosyć chaotycznym okresie.
Żeby nie doszło do bałaganu i paraliżu prawnego Republiki, urzędnicy starają się wypełniać swoje obowiązki według przyjętej w Bialenii tradycji i zwyczajów.

Przypominam również, że jedyną poprawną interpretację prawną może przygotować Sąd Ludowy Republiki Bialeńskiej. Kancelaria Prezydenta nie służy do wyjaśniania kwestii prawnych.

Z poważaniem

Wt, 09 Lut 2016, 15:31:48
1
Odp: Zapytanie nr 2 Szanowny Panie Wergiliuszu,

Hasselandczycy są obecnie częścią Republiki Bialeńskiej i mają takie samo prawo do zgłaszania własnych pomysłów, jak Brodryjczycy, Bialeńczycy i inne mniejszości kulturowe w Republice. Nie mogę również ingerować w pracę Parlamentu, ani rozliczać posłów ze swoich decyzji. Jedynie co mogę według Konstytucji, to zgłosić weto. Aczkolwiek w przypadku tej ustawy, mój poprzednik p. Eddard Noqtern nie skorzystał z tego prawa.

Z poważaniem

P.S. I nieprawdą jest, że "wywodzę" się z Hasselandu. Po prostu tam mieszkam.

Wt, 09 Lut 2016, 15:35:53
1
Odp: Wizyta oficjalna Tesmotety Dyplomacji Surmenii Witamy w Republice Bialeńskiej!

Chciałbym serdecznie powitać Tesmotetę Dyplomacji Demokracji Surmeńskiej, Orjona Surmę. Jest Nam miło, że możemy gościć przedstawiciela surmeńskiego ludu w Republice Bialeńskiej. Mam nadzieję, że relacje Wolnograd-Kaharonea pogłębią się jeszcze bardziej w płaszczyźnie współpracy oraz wciąż utrzymamy przyjazne stosunki dyplomatyczne. Na wstępie życzę Ekscelencji przyjemnego pobytu w Bialenii, a także liczę na efekty wizyty.

Z wyrazami estymy

Wt, 09 Lut 2016, 21:17:30
2
Odp: PIERWSZY PLEBISCYT OSOBOWOSCI NORDATY Jako opcję drugą, wpisałbym "Aleksandra Izabella Dostojewska - Swarzewska".
Pt, 12 Lut 2016, 19:22:05
1
Odp: Wieści z zagranicy
Also nie wiem czego się spodziewaliście po totalnych yoyonacjach xD. Myślałam że dostatecznie tyle inkorporowaz tyloma się stowarzyszyliście żeby wiedzieć czego się można spodziewać.

Wystarczy przyjąć dobry system inkorporacji i można zacząć edukować dalekie ludy. ;)
Uwierzcie mi Towarzyszko, wszystkich można nauczyć bycia porządnym człowiekiem. Wystarczy, że osoba na to wyrazi zgodę, ma chęć i wolę posiadania nowej wiedzy, i nowych umiejętności.

Wt, 16 Lut 2016, 21:48:15
1