Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: 1 [2] 3 4 ... 13
Wiadomości Liczba polubień
Zaprzysiężenie 11. Prezydenta Republiki Bialeńskiej W Izbie Parlamentu trwa małe zamieszanie, wszyscy się kręcą, przemieszczają - wszędzie widać kręcące się głowy. Z bocznego wyjścia, czyli na lewo od mównicy wychodzi Prezydent-elekt ubrany w swoją seledynową, dosyć rozpoznawalną szatę. Wygląda na opanowanego. Nagle po całej sali rozchodzą się oklaski i brawa, wielkie wiwatowania w przypływie radości i szczęścia. Heinrich macha wszystkich zebranym, a następnie spokojnym i nie za szybkim krokiem wchodzi na podwyższenie mównicy.
Stuka palcem w mikrofon, fanfary cichną, aż w końcu zapanowała absolutna cisza. Wszyscy uważnie słuchają.


 
                      Ślubuję uroczyście, obejmując urząd Prezydenta Republiki, wedle najlepszego rozumienia i zgodnie z sumieniem, rzetelnie pracować dla dobra Narodów Bialenii, praw
                      demokratycznych Republiki święcie przestrzegać, godności Narodów i Państwa strzec niezachwianie, sprawiedliwość względnie wszystkich bez różnicy obywateli za
                      pierwszą mieć sobie cnotę, obowiązkom urzędu i służby poświęcić się niepodzielnie.


Wysoka Izbo,
Szanowni Parlamentarzyści,
Obywateli i Obywatele,
Szanowni Państwo!

To wielka chwila dla mnie i dla Republiki Bialeńskiej, kiedy to dzisiaj stanę się prezydentem drugiej największej mikronacji na Pollinie. Przez najbliższe miesiące będę mieć zaszczyt reprezentować Republikę jako najważniejsza osoba w Państwie. Gwarantuję wszystkim przede wszystkim profesjonalizm, bezpieczeństwo i stabilność. Mogę obiecać, że pod moim berłem Bialenia stanie się jeszcze mocniejszym mocarstwem, niż dotąd była. Osiągniemy razem dotąd cele, o których mogliśmy dotąd pomarzyć. Zdobędziemy szczyty, których jeszcze nikt nie zdobył. Zbudujemy wirtualne państwo, jakie jeszcze nikt dotąd nie zbudował. Dokonamy tego, co wydawało się dotąd nieosiągalne.
Szanowni Obywatele! To dzięki Wam Republika Bialeńska istnieje do dzisiaj, przeszło już prawie 3 lata, a uwzględniając historię przed powstaniem Republiki - to już 6 lat! Jest to kawał okres czasu, którym niewiele mikronacji może się pochwalić. Jest to duży sukces, który wszyscy zawdzięczamy wzajemnej współpracy, wzajemnemu zaangażowaniu i wzajemnej wytrwałości oraz nieugiętemu dążeniu do celu. Nie powinniśmy się poddawać, powinniśmy trwać i pracować dalej, abyśmy byli dumni ze swej pracy oraz czerpać korzyści ze swoich dokonań. Państwo zaangażowane, stabilne i z celem jest o wiele trwalsze od państwa bez zaangażowania i bez wspólnego celu. Gdyby nie Nasza determinacja w ulepszaniu i w budowie Naszej wspólnej Republiki, dzisiaj prawdopodobnie byśmy nie istnieli, jako bialeńska społeczność.
Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, pomagają mi w codziennych czynnościach oraz doradzają mi codziennie w wielu sprawach życia codziennego Bialenii. To zaszczyt, ze teraz będę mógł Was wysłuchać i działać dla Was jednocześnie. Obiecuję również, że wszystkie osoby zaangażowane w odbudowę infrastruktury informatycznej Republiki Bialeńskiej zostaną odpowiednio nagrodzone.
W dniu dzisiejszym chciałbym powołać rząd, do którego dobrałem osoby na podstawie posiadanego doświadczenia i umiejętności. Przede wszystkim chciałbym, żeby moja kadencja kojarzyła się w przyszłości z profesjonalizmem i dynamicznym rozwojem, zapomnieniem o wiecznej stagnacji i marazmie oraz budziła pozytywne skojarzenia.
Niniejszym przedstawiam członków mojego Rządu:
  • Iwan Pietrow-Dostojewski - Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, osoba bardzo doświadczona w polityce, mająca szeroko pojętą wiedzę na temat funkcjonowania państwa, zawsze aktywna i wiernie oddana Republice. Jego główną dziedziną jest bezpieczeństwo wewnętrzne oraz rozwój wojskowości. W moim rządzie Iwan będzie pełnił funkcję Wiceprezydenta Republiki Bialeńskiej.
  • Maciej Kamiński - przykład wzorowego Bialeńczyka, oddany tylko jednej ojczyźnie od samego początku. Osoba bardzo zasłużona dla Republiki Bialeńskiej, a wręcz stanowi nieodłączną wizytówkę Naszego Państwa. Udziela się w wielu innych wirtualnych państwach, gdzie godnie reprezentuje Republikę. Posiada szeroką wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki oraz zgłębia tajniki mikronacyjnej dyplomacji. W moim rządzie Maciej będzie pełnił funkcję Ministra Spraw Zagranicznych.
  • Konstanty Jerzy Michalski - szósty Prezydent Republiki Bialeńskiej, osoba bardzo zasłużona dla dyplomacji, mająca dużą wiedzę na temat funkcjonowania państwa. Również kojarzony jest nierozerwalnie z Republiką Bialeńską. W moim rządzie Konstanty będzie odpowiedzialny za wewnętrzną harmonię, ład i porządek, czyli będzie pełnił funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych.
  • Bajtuś - osoba zaangażowana w e-gospodarkę Republiki Bialeńskiej, bardzo dobrze znana w Królestwie Hasselandu. Wiedza o gospodarce i finansach, a także wiedza informatyczna to świetne połączenie, aby móc dalej rozwijać płaszczyznę gospodarczą w mikronacjach. Również bardzo ważne jest zaangażowanie w tego typu działania oraz głowa pełna pomysłów. Z tego powodu Bajtuś w moim rządzie będzie pełnił funkcję Ministra Finansów i Gospodarki.
  • Frederick Hufflepuff - dosyć znany mikronauta, głównie kojarzony z Santanią i Burgią - był jednym z Ojców-Założycieli tej mikronacji. W Republice Bialeńskiej udziela się od pół roku, głównie na płaszczyźnie mediów oraz aktywizacji obywatelskiej. Frederick jest wzorem godnym do naśladowania przez każdego Obywatela. Ze względu na wiedzę i zaangażowanie na polu kulturalnym, w moim rządzie Frederick będzie pełnił funkcję Ministra Kultury i Sportu.
  • Adam von Haller - arystokrata znany w Republice z wyszukanego języka, wysokiej kultury rozmowy oraz z stosowania odpowiedniej etyki. Niegdyś związany z Brodrią, obecnie rządzi się we własnych czterech kątach - czyli w Pryncypacie Lahazydii. Ufam Adamowi i powierzam mu ważną misję aktywizacji i rozwoju samorządów oraz państw stowarzyszonych, gdzie będzie łącznikiem w kontaktach z Rządem oraz reprezentował tam Rząd. To ważny element Republiki Bialeńskiej, który wpływa na wzajemne relacje i przede wszystkim wzmacnia aktywność obywatelską. Nie powinno się zaniedbywać szczebla państwowości na poziomie samorządów, dlatego Adam będzie pełnił w moim rządzie funkcję Ministra Rozwoju Regionalnego.

Szanowni Państwo!

Oto cały mój rząd, który wspólnie ze mną będzie pracował na rzecz rozwoju Republiki Bialeńskiej. Sprawimy, że jutro będzie lepsze i bardziej kolorowe, bez większych zmartwień i przede wszystkim - własne, pod własną kontrolą.
Na koniec apel ode mnie do wszystkich Obywateli - żeby Republika dalej funkcjonowała potrzebna jest Wasza aktywność. Prezydent i Rząd nie są jedynymi wyznacznikami inicjatyw i aktywności. To przede wszystkim - Wy, powinniście ciągle wychodzić z pomysłami, z zaangażowaniem i z inicjatywą. Rząd może stawać na głowie, aby działo się jak najwięcej w Republice - ale to nic nie da, jeśli Obywatele sami nie wezmą sprawy we własne ręce.
Mikronacje to przede wszystkim ludzie i powinniśmy bawić się razem.

Dziękuję

Wiwat Bialenia! Wiwat Hasseland!
Wiwat Brodria! Wiwat Lahazydia!
Wiwat Obywatele!

Pn, 01 Lut 2016, 17:34:51
1
Wybór nowego Marszałka Parlamentu Panie Prezydencie,
Wysoka Izbo!
Rozpoczynamy dwudniowe zgłaszanie kandydatur na Marszałka Parlamentu. Następnie będziemy głosować.
Zgłaszam swoją kandydaturę.

Pn, 01 Lut 2016, 17:50:20
1
Ród Aleksandryjski Aleksandra poprosiła mnie wczoraj o zrobienie drzewa genealogicznego całej jej rodzinki.  :D Tak się prezentuje:

Wt, 02 Lut 2016, 18:11:08
1
Czym Fiodor nie zajmuje się na Youtube Wrzucam tu swój film i mam nadzieję, że się spodoba.  ;)

Śr, 03 Lut 2016, 23:29:39
1
WYDANIE NR 31 GAZETA "wBialenii"
WYDANIE NR 31

HEINRICH HEWRET WETTIN PREZYDENTEM REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ


Za nami wybory prezydenckie, rozpisane tuż po odwołaniu w wyniku ogólnokrajowego referendum Pana Prezydenta Alego ibn Abiego Taliba, w których frekwencja wyniosła 75%. Kandydat Bialeńskiej Partii Demokratycznej, popierany przez Wspólnotę Rozwoju (początkowo kandydatem WR był Frederick Hufflepuff, ale na kilka godzin przed głosowaniem wycofał się z wyścigu o fotel Prezydenta) Heinrich Hewret Wettin zdobył w nich 66,7% głosów, jego jedyny kontrkandydat - Fiodor Hristov (vel Social Flash) 23,8% głosów. Oddano również dwa głosy puste (9,5%).

Cytuj
Oficjalne wyniki:
1) Heinrich Hewret Wettin otrzymał 14 głosów, czyli 66,7% wszystkich głosów.
2) Fiodor Hristov otrzymał 5 głosów, czyli 23,8% wszystkich głosów.
3) Oddano 2 głosy puste, czyli 9,5% wszystkich głosów.

Prezydent Wettin złożył już przysięgę i wygłosił dość krótkie, ale spójne i logiczne expose, w którym nakreślił główne osi rozwoju państwa za jego prezydenckiej kadencji. Wyznaczył także kierunki działań swojemu rządowi, który w swym przemówieniu przedstawił opinii publicznej.

Cytuj
Skład Rządu Heinricha Hewreta Wettina:

a) Maciej Kamiński - Minister Spraw Zagranicznych,
b) Konstanty Jerzy Michalski - Minister Spraw Wewnętrznych,
c) Bajtuś - Minister Finansów i Gospodarki,
d) Frederick Hufflepuff - Minister Kultury i Sportu,
e) Adam von Haller - Minister Rozwoju Regionalnego,
f) Iwan Pietrow-Dostojewski - Wiceprezydent.ŚWIAT: INTEGRACJA EKONOMICZNA NA KONTYNENCIE WSCHODNIM


Cytuj
Orientyckie Forum Ekonomiczne w Rosseln (Elderland/Monderia) ruszyło na początku tego roku i już stało się wydarzeniem, jeśli nie kontrowersyjnym, to przynajmniej godnym uwagi. Tak diuk von Witt, faktyczny organizator i prowadzący OFE, opisuje cele tego spotkania:
 
„Celem OFE będzie wypracowywanie praktycznych rozwiązań współpracy gospodarczej oraz inicjowanie tej współpracy o zasięgu kontynentalnym i lokalnym.”
 
Z założenia ma to być pole dla współpracy nie tylko międzypaństwowych delegacji rządowych, ale również przedsiębiorców z zaproszonych państw Kontynentu Wschodniego. O jakich państwach mowa? Oczywiście o Elderlandzie, o Austro-Węgrzech, Trizondalu, Hasselandzie, Pustkowiach Winków, Surmenii, Slawonii i ZSKHiW. Jak widać mamy więc osiem państw, w większości o dość długiej tradycji istnienia. Ile państw przysłało swoich delegatów? Z ośmiu było to pięc krajów: Elderland, Austro-Węgry, Hasseland, Surmenia oraz Trizondal. Ile delegacji jest faktycznie aktywnych? Odpowiedź na to pytanie zależy od definicji aktywności, jednak żeby nie przeszacować w żadną ze stron, można powiedzieć, że są to trzy delegacje: Elderlandu, Trizondalu i Hasselandu (według najnowszych informacji delegat surmeński ma problemy techniczne z zalogowaniem na forum OFE).
 
Dlaczego pozostałe państwa nie biorą aktywnego udziału w OFE? Trudno powiedzieć, może nie są po prostu zainteresowane integracją ekonomiczną? Przyjrzyjmy się więc o czym się rozmawia na tym forum.  Tematami poruszanymi są:  rynek walutowy, transport i infrastruktura transportowa (obecnie szczególnie w zakresie kolejowym), teoretyczne aspekty handlu międzynarodowego, mapy gospodarcze, prawo gospodarcze, zasoby naturalne państw Orientyki oraz pomysł uczynienia z Corleone obszaru mandatowego wszystkich państw Kongresu Kontynentu Wschodniego.  Faktycznie największym zainteresowaniem cieszą się dyskusje o potrzebie stworzenia wymiany walutowej, propozycje stworzenia wspólnego systemu gospodarczego dla państw Orientyki oraz tematyka transportowa. Udało się także zebrać dane dotyczące gospodarczych regulacji prawnych oraz map niektórych państw.
 
Czy tematy te w żaden sposób nie są interesujące dla wcześniej wymienionych a na OFE nieaktywnych krajów? Odpowiedź może być zaskakująca, ale najprawdopodobniej właśnie nie są. Nie jest to jednak wina doboru tematów, a faktu problemów wewnętrznych tych państw.  Dzięki rankingowi aktywności na forach widzimy, iż ta jest dość niska na Orientyce i jedynie w dwóch krajach w ostatnim rankingu tygodniowym wyniosła powyżej 100 postów (brak danych dla Hasselandu i Pustkowia).
 
Czy  to oznacza, że integracja ekonomiczna jest na naszym kontynencie niechciana lub niemożliwa? Mimo braku systemu  wymiany walut czy systemów bankowych w dużej części państw, ta integracja już się odbywa!  Najlepszymi przykładami w tym temacie mogą być wspólne projekty kolejowe w wielu państwach KW: Trizondalu, Slawonii, ZSKHiW i Elderlandzie. Jeszcze wyraźniejszymi przykładami są wzajemne narracyjne inwestycje na linii: Trizondal – ZSKHiW (dawniej) oraz Trizondal – Hasseland (obecnie).  W ramach tego ostatnio trizondalskie firmy (szczególnie z Zagłębia Rottery) podjęły się uczestniczenia w budowie nowego miasta w Królestwie – Vienbien. Firmy z okolic Rottery będą wznosić wielki port towarowy oraz nowoczesną elektrociepłownie. Wszystko odbywa się, jak już pisaliśmy, w sposób opisowy, ale może i przez to jeszcze bardziej widoczny? Jak więc widać, OFE nie ma przed sobą zadania niemal niemożliwego, jakim byłoby stworzenie procesu integracji od zera, zadaniem Forum jest jedynie pchnięcie tego procesu w stronę pewnych ram. Na uwagę zasługuje tutaj pomysł wspólnego rynku pracy, który de facto oznaczałby możliwość zamawiania realnych usług i produktów (np. stron czy grafik) w innych państwach. Koncepcja ta prowadziłaby do integracji społeczeństw, bo nagle osoby mieszkające w innych krajach byłyby dla zamawiającego równie „ciekawe”, co jego właśni ziomkowie.
 
Czy debaty w ramach OFE się powiodą? Miejmy nadzieję, że tak.

Autor: Marcel Hans, opublikowany dzięki uprzejmości "Prawdy" - najstarszego czasopisma w Trizondalu.
"KILKA PYTAŃ DO...": SEVERINO CASTIGLIONIEGO I MACIEJA KAMIŃSKIEGO


SEVERINO CASTIGLIONI:
Jestem... przede wszystkim naukowcem.
Chciałbym być... pozytywnie zapamiętany w mikroświecie.
Nienawidzę... trzech osób w mikroświecie, ale nie zdradzę ich nazwisk.
Uwielbiam... prawo oraz uniwersytecki klimat.
Gdybym nie był sobą, byłbym... inną postacią.
Chcę..., żeby Akademia Libertas była najbardziej znanym i największym mikronacyjnym ośrodkiem naukowym.

MACIEJ KAMIŃSKI:
Jestem... policjantem.
Chciałbym być... najlepszym, jak nigdy dotąd nikt.
Nienawidzę... nienawiści.
Uwielbiam... sztywny humor.
Gdybym nie był sobą, byłbym... opresyjnym dyktatorem.
Chcę... kropek przed emotikonami.
CZYTAJCIE GAZETĘ "wBIALENII" NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ!
http://hbk.esy.es/wBialenii
Za pomoc w jej przygotowaniu, DZIĘKUJĘ PANU BAJTUSOWI!

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA NASZEJ GAZETY POD WYDANIEM NA FORUM I DO UDZIAŁU W ANKIECIE!

CHCESZ ZOSTAĆ REDAKTOREM "wBialenii"? ZGŁOŚ SIĘ NA PW DO REDAKTORA NACZELNEGO FREDERICKA HUFFLEPUFFA!

W NASTĘPNYM WYDANIU JESZCZE BARDZIEJ CIEKAWE FELIETONY, WYWIADY I ARTYKUŁY!

Cz, 04 Lut 2016, 14:12:12
1
Odp: PIERWSZY PLEBISCYT OSOBOWOSCI NORDATY Jako opcję drugą, wpisałbym "Aleksandra Izabella Dostojewska - Swarzewska".
Pt, 12 Lut 2016, 19:22:05
1
Odp: PIERWSZY PLEBISCYT OSOBOWOSCI NORDATY Głos na Aleksandrę, oczywiście! :-*
Pt, 12 Lut 2016, 19:23:36
1
"Prelekcje Bialeńskich Polityków" - Prelekcja A. I. Dostojewskiej-Swarzewskiej Aleksandra I Izabella Dostojewska-Swarzewska, 12 lutego 2016 r., Imperatorowa i Caryca Brodrii, była Pierwsza Dama Republiki Bialeńskiej


Moi Drodzy!

Poproszono mnie, abym wygłosiła wartościową prelekcję na temat bieżącej polityki w naszym pięknym Kraju, co też postanowiłam uczynić, gdyż jak wiadomo, mówiąc skromnie, jestem w tej dziedzinie ekspertem, co też wielokrotnie było podkreślane między innymi na łamach opiniotwórczego i obiektywnego pisma NASZE IMPERIUM.

Na początek pragnę jednak rzucić tutaj trochę światła na moją własną historię funkcjonowania w Republice, gdyż będzie to dobrą podstawą do oceny wydarzeń obecnych i tych wcześniejszych.
Otóż pojawiłam się w Republice już ponad rok temu, jako imigrant polityczny z Federacji Brodryjskiej, która wówczas przeżywała regres i kryzys związany z kloningiem i grutinizmem. Tutaj wraz z moim pierwszym mężem Adamem Dostojewskim i ukochanym synem Mikołajem Patrykiem wpadliśmy na wspaniały pomysł władz na uchodźstwie. A dzięki mojej inicjatywie, gdyż bardzo chciałam zostać monarchinią, wkrótce po tym koronowaliśmy mojego męża Adama Aleksandra (który dzisiaj nie wiedzieć czemu nie używa drugiego imienia, które sama mu wybrałam) na Cara, a mnie na Carycę.
Tematyka Carstwa i kolejnych jego losów (moje rządy, odzyskanie ziem nordackich, koronacja Mikołaja) jest na odrębny wykład i mam nadzieję, że będzie mi dane takowy kiedyś wygłosić.
Do czego zmierzam... Otóż moje początki w Republice były trudne, wiadomo, że byłam postrzegana przez określony pryzmat carycy, która walczyła o swoje. Aczkolwiek nie przeszkodziło mi to w zdobyciu posady Prezydenta Republiki, choć byłam jednym z najmłodszych stażem obywateli. Zapewne zawdzięczam to również mojemu drugiemu mężowi, Królowi Bialenii (tak, jestem waszą Królową) - Andrzejowi Swarzewskiemu. Moja prezydentura była owocna, dynamiczna. Do tego stopnia, że w ciągu bodajże trzech tygodni spełniłam wszystkie obietnice wyborcze i zrealizowałam cały swój program i mogłam z czystym sumieniem podać się do dymisji. Która, to dymisja jak wiadomo, wzbudziła powszechny smutek, lament i rozpacz, a jak zauważył poczytny i prestiżowy magazyn o zasięgu globalnym NASZE IMPERIUM, w słowach cenionego eksperta: ''Aleksandra Dostojewska była najlepszym prezydentem w historii Pollinu''. I nie mówię teraz tu tego, aby się przechwalać, przecież sama sobie tej opinii nie wystawiłam.
Wspominam o tym, by dać do myślenia rządzącym Bialenią, że mają w swoich szeregach osobę bardzo kompetentną, która wręcz oczekuje na propozycje stanowisk, ku chwale Ojczyzny.
Po mojej prezydenturze, a nawet w jej trakcie, spotkałam się niestety ze złem, no mówmy wprost... A tym złem niewątpliwie były dwie osoby, jak dzisiaj powszechnie wiadomo szpiedzy i pionki organizacji terrorystycznej o nazwie ''Księstwo Sarmacji'', czyli Kristian Iversen wraz z Marią (gender) von Primsz. Doprowadzili oni do tego stanu, iż zostałam skazana na śmierć za NIC.
Oczywiście bez winy tutaj nie jest także dalej pełniący obowiązki, którego nie nazwę tutaj pożytecznym głupcem, aczkolwiek Okiem (Mojej NIE-) Sprawiedliwości już tak, Maciej Kamiński. Ale, zawsze kieruję się zasadą wybaczania, więc i jemu wybaczyłam w swojej łaskawej naturze.
Jak wiadomo Naród domagał się bardzo głośno ułaskawienia mnie, co też poczyniono, chociaż wkrótce po tym ponownie mnie wskutek brudnej gry Primsza skazano na śmierć.
Jednakowoż został wówczas wybrany Prezydentem mój mąż Andrzej, który mnie ułaskawił, przy powszechnym poparciu społeczeństwa. I tak dobrnęliśmy do czasów współczesnych. W ostatnim czasie zajmuję się głównie działalnością charytatywną i edukacyjną. Z racji mojego ogromnego autorytetu wśród ludu wiele osób oczekuje ode mnie pouczania, manifestowania moich poglądów czy też zabierania głosu w ważnych sprawach.

Bieżąca sytuacja naszego Kraju nie jest wcale taka zła. Z aktywnością (głównie dzięki mojej działalności) jest w porządku, aczkolwiek najwięcej do dzisiejszego błogostanu przyczynił się Iversen i Primsz. A dlaczego? Bo ich tu nie ma. I Bogu niech będą dzięki.
Popieram obecnego, niezależnego Prezydenta (choć nie wykluczam zmiany stanowiska, gdyż najchętniej na tym urzędzie widziałabym siebie, Andrzeja, opcjonalnie Adasia <3 ). Nie podoba mi się troszkę skład Parlamentu, a konkretnie jeden dosyć chamski poseł, którego personaliów wymieniać nie będę.
Mile widziałabym natomiast jakieś uwypuklenie roli Rodziny Królewskiej w Państwie, co prawda republice. Ale jest to jakiś ewenement na miarę realnej Rumunii, że funkcjonuje oficjalna familia królewska.

Na tym może zakończę i polecam się na przyszłość!

Pt, 12 Lut 2016, 19:54:23
1
Uroczysta kolacja na Gremlu - Druga Rocznica Powstania Brodrii.


Na Gremlu rozpoczęła się właśnie uroczysta uczta wyprawiona z okazji Drugiej Rocznicy Powstania Brodrii. Sala została bogato i starannie udekorowana. Przybyło tu dziś wielu gości - zarówno Brodryjczyków, jak i Gości zagranicznych.

Gdy każdy zajął już swoje miejsce, Car Mikołaj Patryk Dostojewski wstał i wygłosił przemówienie
:

Cytuj
II Rocznica Powstania Brodrii
Apel Jego Carskiej Mości Mikołaja Patryka Dostojewskiego do Obywateli Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego i Gości spoza Brodrii


Drodzy Obywatele!
Szanowni Goście!

   Dokładnie dziś, 14 lutego przypada rocznica powstania Brodrii. Dwa lata temu doszło do powołania Federacji Brodryjskiej oraz umiejscowienia jej na mapie - pierwotnie Brodria zajmowała tylko Czuwację oraz centralną i wschodnią Bałmucję. Pierwsze dni istnienia naszego kraju to działalność najstarszych obywateli: Władimira Grutina, Abdullaha Aykma, Karola Abbota, Tomasza Rabotowicza. W marcu przyłączono Noklezję do Federacji, co zaskutkowało przybyciem nowych, aktywnych mieszkańców. Następnym ważnym dla Brodrii wydarzeniem była aneksja Klindii, która spowodowała rozrost kraju na zachód. Wtedy też w FB pojawiłem się ja - młody, niedoświadczony mikronauta który szukał swojego miejsca w mikroświecie. I znalazłem je w Brodrii, która stałą się moją ojczyzną już na zawsze. Swoje pierwsze mikronacyjne doświadczenie uzyskałem właśnie tu.

   Kolejne miesiące były okresem "grutinizmu", który wspominam z sentymentem. Brodria kilkukrotnie nawiązywała i zrywała stosunki z Republiką Bialeńską. W Federacji Brodryjskiej doszło też do wprowadzenia stanu wyjątkowego (sierpień 2014 r.) spowodowanego kłopotami z aktywnością. Dzień 7 listopada 2014 roku przyniósł upadek Federacji Brodryjskiej - Prezydent Andrzej Swarzewski z Rządem udał się na emigrację do Bialenii, a Wiktor Chruszczenko wraz ze swoimi zwolennikami urządził rewolucję, przejął faktyczną władzę w Brodrii i powołał Związek Brodryjski. Przez następne tygodnie trwał konflikt między władzami na uchodźstwie a związkowymi. Wkrótce potem Brodryjczycy na emigracji zadecydowali o powołaniu monarchii - na czele Brodrii stanął Car Adam Aleksander. Po jego zniknięciu tron objęła Caryca Aleksandra Izabela, która rozpoczęła negocjacje z władzami Związku Brodryjskiego. Efektem tych działań było podpisanie traktatu ze Związkiem, a następnie upadek Związku i zjednoczenie ziem brodryjskich pod berłem Carycy. Po niedługim czasie, w wyniku abdykacji Carycy Aleksandry, tron brodryjski objąłem ja. Za moich rządów Brodria podpisała umowę akcesyjną, a następnie stowarzyszeniową z Republiką Bialeńską. Do Carstwa została też włączona Rosyja. Szczegółową ocenę moich rządów pozostawiam Wam.

  Dziękuję każdemu, kto przyczynił się do rozwoju Brodrii - zarówno obecnym, jak i byłym mieszkańcom. Po rozważaniach o przeszłości czas pomyśleć o przyszłości. Jak będzie wyglądać Brodria za rok? Ilu będzie obywateli brodryjskich dnia 14 lutego 2017 roku? Kto odejdzie, a kto dołączy do nas przez ten czas? Tego nie wiem. Ale wiem jedno - odpowiedzi na te pytania kształtuje i tworzy każdy z nas poprzez swoją pracę i działalność w Brodrii. To od nas Brodryjczyków zależy, jaka będzie Brodria za rok o tej porze! To zależy również od Ciebie! Życzę każdemu z nas, aby nigdy nie zabrakło energii i zapału do tworzenia tego wielkiego, wspólnego, wspaniałego dzieła jakim jest Brodria.

  Zapraszam każdego bez wyjątku na uroczystą ucztę. Cieszmy się i radujmy w ten wspaniały dzień!

Jego Carskie Wieliczestwo
/-/Mikołaj Patryk Dostojewski


Po przemowie, na salę wniesiono tradycyjne, brodryjskie dania.

1) Zupa gulaszowa, podana w chlebowych miskach
Zupa gulaszowa jest popularnym brodryjskim daniem o noklezyjskich korzeniach. Tradycyjnie była przygotowywana przez pasterzy w kociołku nad ogniskiem. W chlebowej misce spożywała ją często noklezyjska szlachta.

2) Niedźwiedź w miodzie
Ojczyzną niedźwiedzia jest wschodnia Bałmucja. Tam mięso niedźwiedzie stanowiło przez wiele wieków podstawę wyżywienia miejscowej ludności. Jego walory smakowe Brodryjczycy docenili już w XI wieku, podczas wojen z Bałmucją.

Prócz tego, na stoły podano również różne gatunki win oraz najprzeróżniejsze ciasta.


Nd, 14 Lut 2016, 19:18:51
1
Odp: Kompromis - nowy pomysł na sprawiedliwość dziejową.
Z idiotami nie warto rozmawiać.
Dokładnie,  dlatego nikt nie chce rozmawiać z tobą  :D
Jak można tolerować takie odzywki? Co prawda nie jestem miłośnikiem Carycy, ale czy takie zachowanie przystoi byłemu Monarsze?

Pn, 15 Lut 2016, 18:21:51
1