Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1]
Wiadomości Liczba polubień
Odp: 1000 dni Republiki Bialeńskiej Myślicie, że te wasze folwarki to jest wasz majestat, wasza godność. 18 folwarków i tytuł hrabiowski. Ty wy, kurMACIEJ KAMIŃSKIa, Bialeńczycy.
Pt, 12 Sie 2016, 12:36:40
1
Odp: Podejrzenie popełnienia przestępstwa - Guliano Montini Nie powinienem może poruszać tak ważnych kwestii, jak wymiar sprawiedliwości, w dzień uzyskania raptem obywatelstwo tymczasowego, ale nie uważacie, że bialeńskie sądownictwo nie działa poprawnie?

Zapoznałem się przed chwilą dokładniej z ustawą o sądownictwie. Czytałem ją już wcześniej, ale przepis o asesorach musiał mi umknąć.

Po pierwsze uważam, że osoba "szukająca konfliktów", a przede wszystkim osoba, która zawiadamia o większości przestępstw, nie powinna pełnić funkcji sędziego. Wydaje mi się, że to paraliżuje Sąd Ludowy, bo Prezydent musiałby zbyt często powoływać asesora. To nie ma sensu, według mnie to sędzia powinien być do dyspozycji obywateli. I najważniejsze: powinien być osobą godną zaufania. Kiedy kończy się kadencja księdzu sędziemu?

Drugą sprawą jest organizacja wymiaru sprawiedliwości. Zwróciłem uwagę na 2 rzeczy. Jedną z nich jest kadencyjność sędziów oraz powoływanie ich przez Prezydenta. Szczerze mówiąc, już podczas mojego 1. czytania Konstytucji zdziwił mnie ten zapis, bo drastycznie uderza on w sędziowską niezawisłość. Wystarczy wyobrazić sobie hipotetyczną sytuację, gdy Prezydent bądź jego bliscy współpracownicy są stroną w sprawie. Prezydent może wyjść z propozycją do sędziego, aby wyrok był po jego myśli, a ten w zamian zostanie powołany na kolejne kadencje. Oczywiście nie mam tutaj na myśli Prezydenta Faradobusa, jednak nie można wykluczyć, że kiedyś taki antyprezydent stanie na czele Republiki. Uważam, że trzeba jak najszybciej usunąć kadencyjność sędziów, powołać wewnętrzny sąd samorządowy dla nich (sędziowie sądzą sędziów i nikt inny nie ma do tego prawa) i wprowadzić wybór sędziów w referendum.
Drugą kwestią jest instytucja oskarżyciela prywatnego. Moim skromnym zdaniem powinno się pozwolić obywatelom pełnić tę funkcję w większym stopniu.

Wiem, że nie jest to miejsce na tego typu dyskusję, dlatego zwracam się z pytaniem, czy te propozycje mają jakikolwiek sens, czy mógłbym sporządzić w tej sprawie projekt ustawy i czy podpisałyby się pod nim jeszcze 2 wymagane przez Konstytucję osoby?

Pt, 12 Sie 2016, 13:28:28
1
Odp: Wasze ścieżki do kariery
Cytuj
Ja osobiście w tym roku zdałem maturę i zaczynam studia na kierunku lekarskim.

To już wszystko wyjaśnia, skąd znasz zasadę działania adenozyno-5′-trifosforanu. :P


Pt, 12 Sie 2016, 16:41:56
1
Odp: Wasze ścieżki do kariery
Hej mądre głowy,
Czy warto zgłosić się na starostę grupy/roku? :D
I czy warto udzielać się w samorządzie studenckim?

Zależy gdzie. Przykładowo na UJ samorząd MISH-u to bardzo fajna rzecz, zgłaszają się tam naprawdę sensowni ludzie. Z kolei na historii faktyczną reprezentacją studentów jest koło naukowe, które jest jak partia - zapisz się, a będziesz mógł więcej.

Co do starosty to nie warto, bo będą Cię... aż Cię kukle będą swędziały.

So, 13 Sie 2016, 12:27:37
1
Odp: Podejrzenie popełnienia przestępstwa - Guliano Montini 2 No... Nie wiem, Piusie V Pizański. Nie o te tematy mi chodziło, dziecinko.
Nd, 14 Sie 2016, 15:19:21
1