Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 5
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Zajęcie Pałacu. Budynek zabezpieczony:


Posłano też po Jahołdzką Straż Ochotniczą na wypadek konieczności bardzo brutalnej pacyfikacji.

Pt, 29 Sty 2016, 23:06:55
1
Odp: Porozmawiajmy na poważnie, do Cara i do Wszystkich Rodaków. Szanowna babciu.
Jestem synem Mikołaja czy ci się to podoba czy nie, ale żeby cię w oczy nie raziło i abym nie musiał wysłuchać twoich bredni co do nazwiska,  zmieniłem je.
Kolejna sprawa,  dziwne że od zawsze jesteś Wielką Księżną Bałmucji skoro odkąd pamiętam nosisz w podpisie tylko tytuł Księżnej Czuwacji. Także się zdecyduj.

So, 30 Sty 2016, 11:09:26
1
Odp: Porozmawiajmy na poważnie, do Cara i do Wszystkich Rodaków. Ponadto chciałem powiedzieć iż Car Mikołaj nadał mi Wielkie Księstwo Bałmucji w dozywotnie władanie bez możliwości odebrania mi go. Także i tak nic nie zrobisz.
So, 30 Sty 2016, 11:14:47
1
Odp: Porozmawiajmy na poważnie, do Cara i do Wszystkich Rodaków. To jest taki "pokojowy" nakaz, trzeba przywyknąć . Powrócę jeszcze do wypowiedzi Aleksandry , nie działam tylko w Abachazji lecz głównie w Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Znieważasz nie tylko Abachazje ale i RON.
Nd, 31 Sty 2016, 23:10:04
1
Stadion - "Dostojewscy 1". Stadion ten powstał w 1871, w rok po zbudowaniu tego ze stolicy. Jest to obiekt przystosowany do gry w różnorakie sporty - od piłki nożnej, przez siatkówkę, aż po pięciobój, co zapewnia mu źródło utrzymania. W czasach Federacji władza umyślnie zaprzestała dbania o niego, gdyż był on symbolem rządów carskich. Szczęśliwie, dzięki ciężkiej pracy robotników i stanowczości władzy udało się go przywrócić do dawnej świetności. Może on pomieścić 70 tysięcy ludzi.


Stadion z zewnątrz.

Pn, 08 Lut 2016, 20:19:00
1
Odp: Uroczysta kolacja na Gremlu - Druga Rocznica Powstania Brodrii. Szanowni Zebrani!

Pragnę wznieść toast: za Brodrię!

A teraz chciałabym publicznie podziękować ojcom założycielom, w tym nieodżałowanej i świętej pamięci Władimirowi Grutinowi - wielkiemu synowi tej ziemi.

Nd, 14 Lut 2016, 19:35:48
1
Marsz Brodrii w Porcie Dostojewsk
Marsz Brodrii w Porcie Dostojewsk

Z okazji 2. rocznicy istnienia państwa brodryjskiego, w stolicy Carstwa Rosyji zorganizowano Marsz Brodrii. Wzięło w nim udział wielu obywateli, którzy z radością przemaszerowali przez główny plac Portu Dostojewsk. Po oficjalnej części uroczystości w całym mieście rozbrzmiała muzyka i rozpoczęły się pokazy ludowych tańców. Nie zabrakło także innych atrakcji, jak np. mecz piłki nożnej na stadionie miejskim.

Na czele pochodu znajdowały się makiety z podobiznami Cara Brodrii i Cara Rosyji

Na transparentach znajdowały się liczne hasła, np. Carska Brodria, to silna Brodria!

Pokaz ludowych tańców

Nd, 14 Lut 2016, 23:25:50
1
Defilada Wojskowa w Bałmustanie Z okazji II rocznicy powstania Brodrii , Wielki Książę Bałmucji Tomasz Bagrat-Dostojewski zorganizował Defiladę Wojskową w Bałmustanie.

Niech Żyje Brodria , Niech Żyje Car Mikołaj V Patryk.
Pn, 15 Lut 2016, 09:29:09
1
Odp: Luźne przemyślenia Pan Prezydent Andrzej Swarzewski, przy całym szacunku, zachowuje się zgodnie z powiedzeniem o widzeniu źdźbła w oku bliźniego i nie widzeniu belki w swoim oku.
Hasseland czuje się związany z Bialenią, ale nie jest to związek bezwarunkowy i na 100% na zawsze. Aby był na zawsze, musi być wzajemnie korzystny. Muszą zyskiwać obie strony. Dla Hasselandu możliwość sprawowania wysokich urzędów bialeńskich przez Hasselandczyków nie jest korzyścią samą w sobie. Po prostu razem powinniśmy być silniejsi, wspierać się nawzajem, rozwijać się.
Tymczasem przypomnę ten "zabawny" happening, w którym pobrzmiewały ostre, antyhasselandzkie tony. Mam cytować? Niestety - niektórzy Bialeńczycy chcą naszej obecności w Bialenii, ale najchetniej widzieliby zanik Hasselandu, rozpłynięcie się go, przekształcenie w jakąś niby-prowincję bez znaczenia, tak, by Hasselandczycy przestali się zajmować Hasselandem, a skupili na Bialenii.
Ja jestem optymistą i uważam, że nieporozumienia bialeńsko-hasselandzkie można przezwyciężyć i budować Bialenię i Hasseland. Ale wymaga to zrozumienia ze strony Bialeńczyków, a nie bezustannej podejrzliwości, co też ci Hasselandczycy chcą niebezpiecznego zrobić.
W kwestii Aliego ibn Abi Taliba: co Pan Prezydent Swarzewski i ci, którzy Taliba wysunęli, zrobili, by on jednak zaczął cokolwiek robić? A w ogóle czemu go poparliście? Znacie go w realu? Wiecie kto to? Bo jednak wina za nieobecność Taliba spływa i na jego byłych zwolenników!
Potrzebna jest nam dalekosiężna wizja rozwoju Bialenii, łącznie z nowymi pomysłami na promocję. Nie wizja budowy strony i forum, tylko rozwoju państwa. Mikronacji. Ponadpartyjna. Być może trzeba się spotkac  w realu...

Śr, 17 Lut 2016, 09:55:41
1
Odp: Luźne przemyślenia
Czy jednak Bialenia to tylko strona i forum? Z pewnością nie tym miała być w zamyśle założycieli. Z trwogą przeczytałem pod koniec stycznia stwierdzenie, że "aktywność w Bialenii jest niższa niż w Hasselandzie" oraz pomysł stworzenia z Bialenii kondominium brodryjsko-hasselandzkiego. Dlaczego? Bo pokazuje to brak asymilacji ludności państw stowarzyszonych. Bialeńczycy są mniejszością we własnym kraju, a przecież zamysł był taki, aby Bialeńczykami byli wszyscy obywatele Republiki, także Hasselandczycy, Brodryjczycy i emigranci z Nordaty. Nikt nie oczekiwał wyrzeczenia się własnych tożsamości, ale wdzięczności za przyjęcie pod zielony sztandar (który też zmienił barwy, co znamienne) można by się spodziewać w zamian za pomoc w trudnej sytuacji.
Słucham? Jakiego kondominium brodryjsko-hasselandzkiego?
Dlaczego Hasselandczycy i Brodryjczycy mają się z Bialenią asymilować? Tworzymy jedną "konfederację", ale jesteśmy osobnymi państwami i narodami. To że Bialenia stoi na czele tej wspólnoty, nie oznacza, że wszyscy mamy stać się jednym narodem pod berłem Bialenii. Z trwogą przyglądam się jak Hassleand i Brodria przestają być państwami, a stają się samorządami. Nie o to w stowarzyszeniu przecież chodziło.
Oczywiście, że jesteśmy wdzięczni, ale to chyba nie oznacza, że będziemy robić wszystko pod dyktando Bialenii i Bialeńczyków.

Cytuj
Powoli zbliża się 21 marca. Zapewne nie wszystkim obywatelom bialeńskim ta data cokolwiek mówi, a dla większości tych, którzy ją znają, nic nie znaczy. Spodziewam się skromnych obchodów, które przyćmi jeszcze bardziej rozpoczęcie Mundialu. Obym się mylił. Jakiś czas temu kucowy "satyryk" ku uciesze gawiedzi wyśmiewał Powstanie Marcowego i zgodzono się z nim, iż wydarzenie to nie ma żadnego znaczenia dla obecnej Bialenii i nie ma czym się przejmować. Czy Bialenia bez idei marcowych to jeszcze Bialenia? Nie dla wszystkich.
Za taką sytuacja jest odpowiedzialna tylko i wyłącznie "stara gwardia", czyli wszyscy Ci, którzy w tych wydarzeniach uczestniczyli. Jak mamy wiedzieć coś o tym wydarzneiu, skoro nikt nam o tym nie mówi? Może swego czasu nie powstały wykłady, opisy, czy jakaś tożsamość. Ale nie ma się co żalić. Skoro uważasz, że wiedza jest za mała, a święto będzie uczczone zbyt skromnie - zajmij się tym. Przecież Bialenię tworzą obywatele, wszyscy obywatele, a nie tylko Rząd.
Cytuj
W hasselandzkich i brodryjskich działach wyłączono bialeńskie godło.
Bo przecież jesteśmy osobnymi państwami. Dlaczego więc godło bialeńskie miało by tam być?
A jeśli nawet, dlaczego więc nie ma godła Hasselandu i Brodrii na bialeńskiej stronie głównej i w działach bialeńskich?

Cytuj
Hasseland nie ukrywa specjalnie, że po osiągnięciu pewnego poziomu aktywności i liczby obywateli, rozważy ogłoszenie niepodległości. Pomimo, iż swego czasu w imię gościnności pozwolono Hasselandczykom na sprawowanie niemal wszystkich istotnych stanowisk państwowych. Nie poczuli się jednak jak w domu. Dlaczego?
Ponieważ byli szykanowani i wyzywani przez wielu bialeńczyków, w tym Ciebie Andrzeju. Trudno pokochać coś, gdzie starasz się i pracujesz dla tego dobra, a otrzymujesz w zamian wyzwiska i obelgi.

Cytuj
W wyborach uzupełniających zagłosowało 10 osób. Czy tylko tyle jest zainteresowanych sytuacją w Republice?
Jak proponujesz rozwiązać ten problem?

Cytuj
Czy tylko ja widzę, że coś poszło nie tak? Być może tak, ponieważ jestem obecnie niezaangażowany i od czasu zakończenia swojej nieszczęsnej prezydentury patrzę na sytuację w kraju z dystansem. Jednakże w mojej ocenie jesteśmy na prostej drodze do upadku państwa bialeńskiego. Bialenia w starym kształcie już zanika (kwestii Zanika nawet nie poruszę, choć w wielu sprawach go popieram.), co 21 marca zaobserwują wszyscy, którzy pamiętają, czym Powstanie Marcowe było dla nas u początków Republiki. Ale może zaniknąć w jakimkolwiek kształcie. Wystarczy tylko nie zbaczać z drogi pogardy dla Nordaty (tzw. valhallizmu, czyli de facto próby tworzenia Sarmatazji-bis), wzmacniania kulturowej niezależności Hasselandu i Brodrii oraz wręcz nawoływania do ich niepodległości (vide Rabotowicz, który z pewnością znowu przypomni sobie o Bialenii, kiedy będzie można tu coś spieprzyć) oraz robienia z nas kraju na modłę sarmacko-dreamlandzką.
A tu już według mnie przesadzasz i histeryzujesz. Przyłączasz się do grona osób, które przewidują upadek Bialenii, co się w przyszłości nie sprawdza.

Śr, 17 Lut 2016, 16:44:09
1