Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Aleksandra Dostojewska

Strony: 1 [2] 3 4 ... 51
26
Duma Bojarów / Odp: Sala Posiedzeń Dumy Bojarów
« dnia: So, 01 Paź 2016, 23:05:51 »
O mój Boże!

27
Hotel Dostojewskich / Nasze Nowe Imperium Nr.1
« dnia: So, 01 Paź 2016, 22:54:51 »
NASZE NOWE (WIĘKSZE) IMPERIUM

Nr. 1

Cytuj
Słowem Wstępu...

Po długiej przerwie powraca nasza publikacja, tak ważna na rynku prasowym polskiego mikroświata.
Potrzeba powrotu była wyrażana przez liczne rzesze czytelników i wielbicieli Magazynu.
Dlatego też widząc zapotrzebowanie na prawdę i bezstronność postanowiliśmy reaktywować ten jedyny głos prawdy w polskim mikroświecie.

W każdym numerze będą zawarte tylko rzetelne i sprawdzone informacje podparte niezbitymi dowodami, gdyż cenimy sobie pluralizm i niezależność polityczną.

Zapraszamy do lektury!

WIADOMOŚCI

Cytuj
Tomasz Cyryl przystępuje do restrukturyzacji Kraju.

Car Brodrii Tomasz Cyryl Dostojewski zaraz po swojej koronacji zapowiedział przystąpienie do demokratycznych reform zaproponowanych już wcześniej przez Carycę Aleksandrę Izabellę.
Do pakietu demokratycznego należy m.in. obietnica wprowadzenia elekcji carskiej w łonie dynastii a także kadencyjność sprawowania władzy.

Cytuj
Eddard Notqern ponownie szokuje chamstwem.

Po raz kolejny w historii, znany hasselandzki polityk okazał szokujące oznaki chamstwa, tym razem w dyskusji m.in. na temat jego kandydatury (co już jest pomyłką) na stanowisko prezydenta.
Eddard atakował wszystkich, którzy w sposób kulturalny próbowali zwrócić mu uwagę na jego mierne kompetencje i brak charyzmy, jakże potrzebnej w roli prezydenta.
Każdy z dyskutujących miał w myślach obraz ideału prezydenta,  którym niewątpliwie była pani Aleksandra Izabella Dostojewska - Swarzewska.

Cytuj
Charyzma i duma - powrót Aleksandry Izabelli Dostojewskiej.

Po długiej przerwie na arenę powróciła pani Aleksandra Izabella Dostojewska.
Eksperci zgodnie podkreślają, iż jest to jedno z największych wydarzeń tego kwartału.

O CZYM MÓWI ŚWIAT....

Cytuj
MACIEJ KAMIŃSKI MA ROMANS

Bialenię ogarnęła istna zmowa milczenia o znamionach Tajemnicy Pischingera, Maciej Kamiński, zwolennik dyktatury, propagator homoseksualizmu i wielokrotny kat, rzekomo osądzonych, wszedł w namiętny romans najprawdopodobniej z Eddardem Notqernem.
Jak życzliwie donosi Ania Zbędowska (dane zmienione na życzenie informatora) Maciej Kamiński jest wręcz wykorzystywany przez Notqerna dla jego niecnych celów.

Cytuj
Andrzej Swarzewski ma depresję.

Po rozwodzie z Aleksandrą Izabellą, Andrzej Swarzewski wpadł w głęboką depresję.
Według naszych informacji.


Cytuj
Eddard Notqern planuje wojnę z Sarmacją.

Jerzy Pleizner  informuje, iż kandydat na prezydenta planuje w godzinę po ewentualnym wyborze wywołać wojnę pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Bialeńską.
Spór miałby dotyczyć osobistych animozji Notqerna, który miał w dawnym okresie działalności wystosować niewybredną depeszę dyplomatyczną, ażeby sprzedać serwery Sarmacji.REDAKCJA NIE PONOSI ODPOWIDZIALNOŚĆI ZA INFORMACJE I DANE  ZAWARTE W TEKŚCIE.

28
Hotel Dostojewskich / Odp: Media
« dnia: Pt, 30 Wrz 2016, 19:30:52 »
Za niedługo pojawi się pierwszy numer po długiej przerwie.

29
Carskie Miasto Iżniewsk / Odp: Protest
« dnia: Pt, 30 Wrz 2016, 19:27:41 »
Cytuj
Nota bene, pragnę abyśmy po tak długim okresie, który minął od założenia Carstwa popatrzyli wstecz i zastanowili się, kto jednak się sprawdził na carskim tronie ;).

A kogóż to masz na myśli? Moim zdaniem Tomasz zbyt ogólnikowo zarysował projekt reform w kraju, ale z racji, że w czasie głosowania nie przebywałem w Brodrii to cóż mogłem zrobić. Jak mówi stare przysłowie: pożyjemy, zobaczymy.

Miałam na myśli siebie.

30
Hotel Dostojewskich / Media
« dnia: Cz, 29 Wrz 2016, 20:27:45 »
Pragnę reaktywować w CB "Nasze Imperium", ktoś chętny do pomocy?

31
Popieram projekt jednakże z zachowaniem weta. Zaś wybory parlamentarne wcale nie są dla zwykłego obywatela jakimś spektakularnym wydarzeniem, co innego prezydenckie. Dlatego warto zastąpić wybory parlamentarne, po prostu wyborami Marszałka i być może jego zastępców. Optowałabym również za zmianami kosmetycznymi w projekcie. Nie podoba mi się stwierdzenie "Zgromadzenie Ludowe", proponuję " Konwent Obywateli" lub stworzenie innej nazwy własnej.

32
Pałac Michajłowski / Odp: Mowa Cara Tomasza I do Narodu.
« dnia: Cz, 29 Wrz 2016, 00:30:48 »
Wasze Wieliczestwo!

W każdej potrzebie służę pomocą i deklaruję chęć współpracy.
Cieszę się, że w planach zawarł Car moje propozycje dotyczące caratu i ograniczonej demokratyzacji.
Z pewnymi jednak będę polemizować, ale będzie to polemika dotycząca rzeczy, można powiedzieć kosmetycznych.


33
Pałac Michajłowski / Odp: Sobór Ludowy - wybór monarchy
« dnia: Cz, 29 Wrz 2016, 00:26:56 »
Dziwi mnie zachowanie Iwana, zmienia chłopak poglądy, jak Ronaldo chłopaków.

34
Carskie Miasto Iżniewsk / Odp: Protest
« dnia: Śr, 28 Wrz 2016, 23:35:07 »
Mam nadzieję, że mój wnuk Tomasz, Car podoła temu zadaniu, którym jest odnowa Brodrii.
Co do reform, to uważam, że m u s z ą być przeprowadzone i dalej podtrzymuję te przeze mnie proponowane już kilka miesięcy temu. Bo mamy dwa wyjścia: albo Car będzie superaktywny, albo musi się podzielić władzą z elitą społeczeństwa. To pozwoli zachować Monarchię i Dom Panujący.

Nota bene, pragnę abyśmy po tak długim okresie, który minął od założenia Carstwa popatrzyli wstecz i zastanowili się, kto jednak się sprawdził na carskim tronie ;).

35
Kampanie wyborcze / Odp: Eddard Noqtern na Prezydenta RB - program
« dnia: Śr, 28 Wrz 2016, 23:23:54 »
Prawda jest taka, że szeroko pojęte środowiska WR, na czele z ich czołowymi postaciami zawsze kupowały głosy w ten czy inny sposób.
Aczkolwiek oficjalnie zarzucić im nigdy tego nie można, bo zaraz wychodzą z argumentami, że to tylko kampania wyborcza.
Sama przez to przechodziłam kilkukrotnie.

36
Kampanie wyborcze / Odp: Eddard Noqtern na Prezydenta RB - program
« dnia: Śr, 28 Wrz 2016, 16:06:53 »
Pragnę poinformować, że nie wyrażam swojej aprobaty dla powyższej kandydatury i jestem zszokowana, że w ogóle się debatuje nad nią.

37
Kosz / Odp: K/5/2016
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 15:16:25 »
Wysoki Sądzie!

Jestem świadkiem ale i ofiarą tego bezpardonowego ataku, którego dopuścił się Oskarżony.

Proszę o wyjaśnienie. Oskarżony  twierdzi,  że skazał mnie samowolnie za błędy ortograficzne (i to podał mi w uzasadnieniu jego czynu), lecz kiedy proszę o podstawę prawną odsyła mnie do artykułu o złośliwej recydywie.
Bo jeśli błędy ortograficzne to recydywa, to w takim razie połowa Narodu powinna ponieść śmierć.

38
Wokanda spraw karnych / Odp: K/5/2016
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 14:32:44 »
Wysoki Sądzie!

Za Waszym pośrednictwem chciałabym prosić, aby Oskarżony podał mi link do wspominanego Kodeksu lub przedstawił pełen zapis tego przepisu prawnego.

Ponadto pragnę sprostować, że informacja podawana przeze mnie jakoby mój drugi mąż Andrzej Swarzewski informował mnie o zamiarach Kamińskiego, była nieprawdziwa.
To był mój pierwszy mąż. Za pomyłkę przepraszam.

39
Wokanda spraw karnych / Odp: K/5/2016
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 13:33:41 »
Wysoki Sądzie!

Najserdeczniej przepraszam, ale muszę jeszcze coś dodać.  Sąd Ludowy 14 sierpnia 2016 roku wydał wyrok, że nie złamałam Prawa.
Więc powód ortograficzno- interpunkcyjny podawany przez Oskarżonego, wg Sądu był niewystarczający.
W takim razie Kamiński nie ma nic na swoją obronę, w świetle tamtego wyroku.

40
Wokanda spraw karnych / Odp: K/5/2016
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 13:19:15 »
Nadmienię, iż w myśl Oskarżyciela, przedmiotem sporu nie jest to, czy Oskarżony poinformował mnie o zamiarach zastrzelenia, ale to iż nie poinformował mnie o możliwości odwołania się od jego decyzji.

Mało tego, że nie poinformował, to jeszcze wchodząc na forum RB wyświetlał mi się komunikat wyraźnie sugerujący brak takiej możliwości. 

41
Wokanda spraw karnych / Odp: K/5/2016
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 13:16:25 »
Wysoki Sądzie!

Maciej Kamiński tymi słowami: ''Ameryka. Powiedz jeszcze, że mam na imię Maciej. Czy ja w ogóle to ukrywałem? Bo jakoś mi się nie wydaje. I zanim ktoś z tym wyskoczy. Bez względu na intencje, moje zachowanie było usunięciem konstytucyjnych organów - ale bynajmniej nie bezprawnym'' odpowiedział na mój zarzut wobec niego: ''Dodatkowo chcę podkreślić, że Kamiński nie zawsze jest tak gorliwy w ''odstrzeliwaniu'' za błędy ortograficzne (chociaż te były interpunkcyjne), a w tym wypadku Oskarżonym kierował inny powód: chęć pozbawienia mnie urzędu'' (mam problem z kopiowaniem, dlatego przepisuję).

Czy to nie jest jawne śmianie się społeczeństwu w twarz? Czy to nie jest dowód i przyznanie się do nierównego traktowania obywateli i traktowania swojej służby jako zbierania haków, które w odpowiednim momencie można wykorzystać wobec różnych osób? Wydaje mi się, że nie tak powinien postępować funkcjonariusz Policji.
Oskarżony pokazał teraz dobitnie, że czuje się panem i władcą w tym Kraju, skoro może postępować z Prezydentem zależnie od okazji, tak jak mu się podoba.
Przeraża mnie wymiar hipokryzji Oskarżonego.
W państwie prawa Policja powinna stać na straży przestrzegania porządku, ale nade wszystko być przy tym sprawiedliwa. My już wiemy, że Kamiński mierzy według swojej miary a jego służba jest niczym innym jak tylko żerowaniem i eliminowaniem jego prywatnych wrogów lub władzy, która mu nie pasuje.
Po co cały Naród ma wybierać Rząd, Prezydenta skoro ostatnie zdanie i tak należy do Pana Macieja?

Ponadto za zgodą Sądu, proszę Pana Oskarżonego o wskazanie podstawy prawnej, z racji której dokonał mojego uśmiercenia, bo takowa wskazana mi osobiście również nie była.

42
Opiniotwórczość / Odp: Odp: Wniosek o przeprowadzenie referendum
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 12:35:41 »
Upominam osoby niebędące członkami parlamentu, ani rządu, że nie mają możliwości wypowiadania się w Parlamencie. W związku z tym ich wypowiedzi zostały przeniesione na Plac Zielony.

Dziękuję za fatygę. :D

43
Wokanda spraw karnych / Odp: K/5/2016
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 11:33:39 »
Wysoki Sądzie!

Na początek prosiłabym aby Oskarżony nie zwracał się do mnie w sposób chamski i ordynarny, gdyż to nie licuje z powagą jego urzędu. Nadmienię także, iż nie wyrażam zgody na naruszenie prywatnej korespondencji, a jeżeli takowe nastąpi to wyciągnę z tego konsekwencje.

Być może Maciej Kamiński wysyłał do mnie wiadomości o ''odstrzelaniu'', jednakże powodu z jakiego miałby to zrobić na pewno nie podawał. W ogóle traktował mnie, jak i wszystkich ''z góry'' i bez szacunku należnego głowie państwa. O tym, że robi to z przyczyn błędów ortograficznych w ogóle mnie nie informował, zresztą jeżeli znajdę te wiadomości, a ta osoba zgodzi się je upublicznić, to przedstawię świadka, który twierdził, że Kamiński tylko czeka aż popełnię jeszcze jeden błąd ażeby móc mnie usunąć z Państwa.

Niestety odpowiadając na drugie pytanie Oskarżonego, muszę wyznać, że to on kłamie. Dowodami, które przedstawił mi w Dreamlandzie były:

1. Brak myślnika w zwrocie ''3-dniowe''
2.Brak przecinka przed ''w którym''

Pragnę dodać, być może rzecz najważniejszą, że Kamiński po tych kilkunastu tygodniach wysyłając na moją prośbę owe powody i dowody wyznał mi, że odstrzał nastąpił za te dwa błędy.

Tak więc, mówiąc, że o ortografii nie było słowa, Kamiński kłamie.

Dodatkowo chcę podkreślić, że Kamiński nie zawsze jest tak gorliwy w ''odstrzeliwaniu'' za błędy ortograficzne (chociaż te były interpunkcyjne), a w tym wypadku Oskarżonym kierował inny powód: chęć pozbawienia mnie urzędu. Nie mogę tego nazwać inaczej niż próbą zaprowadzenia dyktatury policyjnej.
Nie zapominajmy też, że Oskarżony naraził Państwo na znaczne szkody, co mogło doprowadzić do jego upadku lub podziału.

44
Plac Zielony / Odp: Oświadczyny
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 00:11:43 »
@Aleksandra Dostojewska

Ładnie dziś wyglądasz.

Podchodzę bardzo sceptycznie do tego awatara, ale pewne sprawy wymagają wyrzeczeń. :D

45
Opiniotwórczość / Odp: Odp: Wniosek o przeprowadzenie referendum
« dnia: Śr, 31 Sie 2016, 00:10:20 »
Czemu? Przecież ich to dotyczy.

Jestem neutralna. Aczkolwiek inicjatywy wychodzi nie od mieszkańca Hasselandu, a raczej od przeciwników stowarzyszenia z tym Krajem.
A dobrym zwyczajem jest nie zostawanie sędzią w swoim wyroku, prawda? ;)

46
Opiniotwórczość / Odp: Wniosek o przeprowadzenie referendum
« dnia: Wt, 30 Sie 2016, 23:56:36 »
Tudzież proponuję zastrzec, ażeby obywatele Hasselandu głosu nie mieli.

47
Kosz / Odp: Wniosek o przeprowadzenie referendum
« dnia: Wt, 30 Sie 2016, 23:54:48 »
Tudzież proponuję dodać zastrzeżenie, że obywatele Hasselandu głosu w referendum mieć nie powinni.

48
Plac Zielony / Odp: Oświadczyny
« dnia: Wt, 30 Sie 2016, 21:00:03 »

49
Wokanda spraw karnych / Odp: K/5/2016
« dnia: Wt, 30 Sie 2016, 19:08:23 »
Czy świadek wiedziała, że popełnia wykroczenie w myśl Kodeksu Porządkowego? Czy oskarżony zwracał na to uwagę?

Nie wiedziałam, że popełniam wykroczenie. Maciej Kamiński nie poinformował mnie o tym. Dostałam taką informację od mojego ówczesnego małżonka Andrzeja Swarzewskiego, że istnieją spekulacje, iż z powodu błędów ortograficznych, które popełniłam oskarżony to jest funkcjonariusz Kamiński chce mnie pozbawić życia. Nie brałam jednak tych doniesień na serio, gdyż było dla mnie niewyobrażalnym zabić Prezydenta, wybranego w demokratycznych wyborach, za coś takiego.

Oskarżony po kilku (lub kilkunastu) tygodniach na moją prośbę wyjawił, że faktycznie powodem był jakiś błąd ortograficzny, chociaż dowodów mi nie pokazał, a ja chciałam się odwołać od tego samosądu, gdyż zauważyłam, że oskarżony nie rozróżnia błędów ortograficznych od interpunkcyjnych.

Podsumowując, wszyscy wiemy, że ortografia była tylko casus belli, tak naprawdę chodziło o pozbycie się mnie ze stanowiska Prezydenta.

50
Pałac i Dwór Królewski / Odp: Szantażowi mówimy NIE!
« dnia: Wt, 30 Sie 2016, 13:56:28 »
Mógłby Wasza Wysokość rozwinąć czym grozi wzięcie udziału w referendum?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 51