Autor Wątek: Gdyby mikronacje były państwami  (Przeczytany 549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eddard Noqtern

• Książę
  • Lord Szambelan
  • Legenda
  • Polubień: 159
  • Książę w Hasselandzie, Lord w Bialenii
    • NPE: BI14112700073
    • Odznaczenia
Gdyby mikronacje były państwami
« dnia: Śr, 07 Wrz 2016, 22:57:19 »
MIKRO.png

Zrobione na podstawie luźnych skojarzeń. Czasem na podstawie liczby ludności, czasem ustroju, poziomu gospodarczego, albo strefy kulturowej. Proszę grafikę traktować jako zabawę, a nie coś poważnego, czy oceniającego.  ;)

Co o tym myślicie? Zachęcam do zrobienia własnej wersji. Tutaj daje link do pustej mapki: http://i.imgur.com/GB3vxUc.png
Eddard Noqtern - Lord Szabelan Królestwa Hasselandu, Wicekról Vienbien
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.

Offline Marietta della Veronese

Odp: Gdyby mikronacje były państwami
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 14:51:27 »
Faktycznie, luźne podejście do tematu.  Z tego wynika, że Bialenia posiada ogromny obszar terytorialny, w którym znaczna część nie jest zamieszkiwana.

Z jednej strony można się uśmiać z tej mapki, a z drugiej zrobić facepalm :D

Offline Hewret Faradobus

« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 15:57:40 »
Z tego wynika, że Bialenia posiada ogromny obszar terytorialny, w którym znaczna część nie jest zamieszkiwana.

Uwzględniając Anatolię, to tak jest.
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Offline Albert von Metzer

« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 16:46:41 »
Rosja, hmm?
pobrane (5).jpg
Zarządca wsi Weinhof, Wiceminister Spraw Zagranicznych

Offline Eddard Noqtern

• Książę
  • Lord Szambelan
  • Legenda
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 17:45:50 »
Faktycznie, luźne podejście do tematu.  Z tego wynika, że Bialenia posiada ogromny obszar terytorialny, w którym znaczna część nie jest zamieszkiwana.

Raczej w tym wypadku myślałem o "zimnej wojnie", która rozgrywa się pomiędzy imperami - tym liczniejszym Sarmacja - USA i mniej licznym RB - Rosja.

Offline Ronon Dex

« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 19:59:03 »
...tym liczniejszym Sarmacja - USA i mniej licznym RB - Rosja.
Raczej średnio pasuje... W sumie porównanie by pasowało, za zasadzie USA=Sarmacja, a RB... to w sumie taka Europa, w (niestety) mało prawdopodobnej sytuacji, że zamiast odrębnych państw jest jedna "Wielka Europa" złożona z połączonych dawnych państw w jeden organizm.
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Wrz 2016, 21:37:39 wysłana przez Ronon Dex »

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.

Offline Frederick Hufflepuff

• Poseł
  • Bohater
  • Polubień: 96
    • NPE: BI15081300080
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 20:05:09 »
Niestety mało prawdopodobnej? To znaczy, że jesteś, Rononie, zwolennikiem państwa paneuropejskiego, a nie Europy wolnych Ojczyzn?
Frederick Martin Hufflepuff
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, poseł do Parlamentu XXIV Kadencji, redaktor naczelny gazety "wBialenii", Delegat Główny Bialenii przy MUP, Wicelider Wspólnoty Rozwoju, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na prezydenta Republiki Bialeńskiej

Offline Maciej Kamiński

« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 20:11:22 »
W pewnych okolicznościach każdy byłby zwolennikiem takowego, i to nawet pod sowieckim przywództwem...
Ale to temat nadający się do Psychiatryka, a nie do Kawiarni.
lic. net Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł, Prezes Policji Krajowej, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Maharadżacie Tirimudzii i Trizondalu, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Kartograficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Posiadacz 158 folwarków, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016.

Offline Ametyst Faradobus

• Rex Ambulans Serenissimus
  • Obywatel
  • Działacz
  • Polubień: 82
  • Kawaler Niezliczonych Odznaczeń
    • NPE: BI16040900111
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 20:33:10 »
Niestety mało prawdopodobnej? To znaczy, że jesteś, Rononie, zwolennikiem państwa paneuropejskiego, a nie Europy wolnych Ojczyzn?

Ametyst
z rodu Faradobusów

Po Wieki Król Hirschbergii i Weerlandu
Hrabia na Mechanicach, Ojciec Ojca Świętego

Offline Ronon Dex

« Odpowiedź #9 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 21:35:44 »
To znaczy, że jesteś, Rononie, zwolennikiem państwa paneuropejskiego, a nie Europy wolnych Ojczyzn?
Tak... choć jestem realistą i wiem, że to po prostu utopia. Ale tak - dla mnie państwa "narodowe" nie mają sensu i w sumie kompletnie nie rozumiem emocjonalnego stosunku do "państwa" (dla mnie to stosunek typowo biznesowy... jak im płacę podatki, a oni...), "narodu" etc.

Wizja Europy na zasadzie "stanów zjednoczonych Europy" jest dla mnie wizją atrakcyjną, choć niestety całkowicie utopijną.

Ametyst... co Ty z tym "czarnym" (no dobra... "królem czarnych")  ciągle? Żaden religijny przywódca (tego co prezentujesz to chyba mało aktualny jest) nie jest nijakim autorytetem i nikim kto miałby jakąkolwiek "legitymację" by mówić komukolwiek jak ma żyć (inna sprawa, że nawet szkoda mi zachodu by wcisnąć ten znak strzałki i tego wysłuchać... tak z założenia), no poza ichnimi wyznawcami, ale to już ich wybór i wolna wola.

PS. Ale chyba z tą dyskusją to powinniśmy do "szpitala" - bo nas Maciej pogoni (słusznie) pałami...
« Ostatnia zmiana: Pt, 09 Wrz 2016, 21:42:06 wysłana przez Ronon Dex »

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.

Offline Eddard Noqtern

• Książę
  • Lord Szambelan
  • Legenda
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #10 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 21:40:00 »
Przepraszam, ale odchodzimy od tematu. Moglibyście kontynuować rozmowę w szpitalu?

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Polubień: 105
  • Jestę Hardkorę
    • NPE: BI15031300128
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 22:06:41 »
Tak... choć jestem realistą i wiem, że to po prostu utopia. Ale tak - dla mnie państwa "narodowe" nie mają sensu i w sumie kompletnie nie rozumiem emocjonalnego stosunku do "państwa" (dla mnie to stosunek typowo biznesowy... jak im płacę podatki, a oni...), "narodu" etc.
Bo na pewno "naród" to słowo głupawe, wcale nieokreślające wspólnych tradycji, języka, pisma i historii. Nie określa on naszej odrębności od reszty "narodów", bo one też są głupie. A "państwa" to tylko do biznesu i podatków, nic poza tym.
Nawet nie wiesz jak mnie teraz wkurwiłeś. Pierwszy raz popiorę Fredericka. Naród jest dla mnie ważny. Nawet jako libertarianin czuję przywiązanie do tych ponad 300 tysięcy kilometrów kwadratowych. I czuję się do tego tak przywiązany, że gdybym miał wyjechać stąd z powodu braku pracy, to tęskniłbym za tym jak za jakimś rajem. No ale cóż, przecież lepiej gadać, że narody nie istnieją, a dzielą nas bariery narodowości, bo bez nich byłaby WIELKA, BIUROKRATYCZNA, DAJĄCA MNIEJ NIŻ ZABIERAJĄCA, KOCHAJĄCA NASZE TRADYCJE I RELIGIĘ UNIA EUROPEJSKA! Nawet z tym nie handlujcie. :v
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;

Offline Maciej Kamiński

« Odpowiedź #12 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 22:08:42 »
Ten jeden raz odpuszczam słownictwo, bo to sprawy bardzo emocjonalne... Ale nie grzesz więcej ciągnięciem takiego wątku poza Szpitalem.
lic. net Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Minister Spraw Zagranicznych, Poseł, Prezes Policji Krajowej, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Maharadżacie Tirimudzii i Trizondalu, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Kartograficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Posiadacz 158 folwarków, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016.

Offline Fiodor Swirydiuk

• Ja
  • Obywatel
  • Bohater
  • Polubień: 105
  • Jestę Hardkorę
    • NPE: BI15031300128
    • Odznaczenia
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 09 Wrz 2016, 22:11:53 »
Ten jeden raz odpuszczam słownictwo, bo to sprawy bardzo emocjonalne... Ale nie grzesz więcej ciągnięciem takiego wątku poza Szpitalem.
Dobrze, ale po prostu mi po prostu serce staje jak ktoś się gdzieś urodził, pracuje, jego kraj ma historię, której w większości przypadków nie musimy się wstydzić (oprócz np. Jedwabnem lub Wyklętych) i gada o jakiejś super utopii, która się nie sprawdzi z powodu rozbieżności kulturalnych.
(-)Fiodor Swirydiuk, Antyludzki rak, Wielki Książe Noklezji, najstarszy żyjący mieszkaniec Noklezji;