1. Raport Rządu XXI Kadencji. – Republika Bialeńska Przeskocz do treści

1. Raport Rządu XXI Kadencji.

1. RAPORT RZĄDU XXI KADENCJI
Nowe_godło_RB
19 listopada 2016 r.
Szanowni Bialeńczycy,
Postanowiliśmy powrócić do tradycji przedstawiania do wiadomości publicznej rządowych raportów. Za nami pierwsza ćwiartka kadencji Prezydenta Andrzeja Swarzewskiego. Najwyższy czas, żeby ją podsumować oraz przedstawić pokrótce plany na dalszą działalność. Życzę miłej lektury. :)
1) Już w niedzielę odbędą się uroczyste obchody III Rocznicy Powstania RB. Nie może Was zabraknąć!
2) W związku z Rocznicą RB Ministerstwo Oświecenia i Aktywności z Tadeuszem Krasnodębskim na czele zorganizowało konkurs artystyczny "Bialenia dawniej i dziś". Tematem konkursu było przedstawienie, jak zmieniała się Bialenia oraz jak wyglądała kiedyś, a jak wygląda dzisiaj.

Ogłoszenie o konkursie: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-6838.html

3) Minister Spraw Zagranicznych Maciej Kamiński opublikował uaktualnioną listę państw uznawanych przez Republikę Bialeńską. Znajdują się na niej 24 kraje.
4) Minister Gospodarki i Finansów Piotr Novitius oraz Wiceminister Hewret Faradobus pracują nad bialeńskim systemem gospodarczym. W związku z tym zorganizowali debatę publiczną na której przedstawiają swoje pomysły oraz dyskutują z Bialeńczykami. Hewret zapowiedział wprowadzenie do użytku PHPBanku!
5) Ministerstwo Oświecenia i Aktywności we współpracy z Wiceprezydentem Tomaszem Cyrylem Dostojewskim planuje organizację międzynarodowych Igrzysk Sportowych. Obecnie trwa ustalanie ich formuły. Oprócz tego MOiA planuje stworzenie projektu decentralizacji władzy i aktywizacji lenn oraz promocję Bialenii via Facebook.
6) Były Minister Spraw Zagranicznych Maciej Kamiński oraz obecny Tomasz Cyryl Dostojewski na bieżąco aktualizują wszelkie spisy, które ułatwiają Państwu Bialeńskiemu funkcjonowanie, a społeczeństwu orientację w aktualnej sytuacji kraju.
7) Prezydent ogłosił wybory Lwa Wolnogradu. Czas na zgłaszanie kandydatur upłynie 26 listopada.
8) MSZ rozpoczęło zmiany w korpusie dyplomatycznych. Ich celem jest aktywizacja ambasadorów, a tym samym poprawa stosunków międzynarodowych. Dotychczas przyjęto rezygnację Alberta Medycejskiego.
9) Hewret Faradobus we współpracy z MSZ rozesłał zagranicę zaproszenia na obchody rocznicowe. Przykład został przedstawiony Bialeńczykom: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-6871.html
10) Bialenia przeniosła się na nowe forum, które w pełni odpowiada standardom nowoczesności. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-6852.html
Dziękujemy za uwagę i prosimy o zadawanie pytań. :)
/-/ Andrzej Swarzewski wraz z Rządem RB.