Orędzie Konduktora – Republika Bialeńska Przeskocz do treści

Orędzie Konduktora

W różnych cywilizowanych częściach państwa, w miejscach publicznych ustawiono telebimy. Jako, że w Bialenii nie ma aktualnie reżymówki orędzie Prezydenta Republiki. Milczenie głowy państwa od czasu ogłoszenia terminu niedzielnego referendum zaskakiwało. Żaden prawomyślny obywatel nawet nie śmiał myśleć, że wynika to z lenistwa Konduktora. Matki z dziećmi, ojcowie rodzin, robotnicy i inteligenci, sebixy i okularnicy wiedzieli, że tylko nawał pracy i troska o ich dobro sprawiła, iż wyczekiwane Słowo Przywódcy wygłaszane jest dopiero dziś. Około godziny 19:00 Ametyst Faradobus pojawił się na teleekranach.

 

[Obrazek: ?url=spolecznosc.bialenia.org.pl%2Fgalle..._33_49.png]

Obywatelki i Obywatele Bialenii,

zwracam się do Was jako prezydent i jako szef rządu bialeńskiego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Wielki jest ciężar odpowiedzialności, jaki ostatnie wydarzenia zesłały na moje ramiona. Coraz wyraźniejsze stają się linię podziałów przebiegających w Bialenii i państwach z nią stowarzyszonych. Nasilają się znów próby siania zamętu, wywierania nacisku na organa władzy państwowej. Nawoływania do niszczących gospodarkę, osłabiających struktury społeczne aktów imperializmu. Zaostrzają napięcia, podnoszą temperaturę różne akcje rządu Brodrii Południowej. Pod znakiem zapytania staje sensowność utrzymywania tego związku w sytuacji, gdy my, Naród Bialeński, czerpiemy zeń coraz mniej korzyści, a coraz więcej zmartwień. Trzeba wyraźnie oświadczyć: są granice, których przekroczyć nie wolno!

Nie jest moją wolą, by samodzielnie podejmować tak odpowiedzialne decyzje, jak kolejny rozwód w łonie naszej konfederacji. Nie może jednostka mówić w takich sprawach samodzielnie w imieniu całego społeczeństwa. Mam też na uwadze przebieg ostatniej kampanii wyborczej, która wyniosła mnie na urząd prezydenta. Jest jednak zgodne z racją stanu to, bym wsłuchał się w Wasz głos i tylko na tej podstawie podjął decyzję w sprawie ewentualnego zakończenia stowarzyszenia z Carstwem Brodrii Południowej.

Decyzja nasza niech będzie rozważna. W sytuacji, gdy wystąpią wątpliwości nie podejmę kroku radykalnego. Historia oceni nasze działania.