Przybycie JŚ Bonifacego I do Republiki – Republika Bialeńska Przeskocz do treści

Przybycie JŚ Bonifacego I do Republiki

Przybycie Jego Świątobliwości Bonifacego I
do Republiki Bialeńskiej

 

W słoneczny dzień, 11 czerwca Roku Pańskiego 2017, do stolicy Bialenii, Wolnogradu, w otoczeniu swego dworu przybył Patriarcha Bonifacy I. Ubrany był w strój chórowy - białą sutannę, na niej zaś spoczywała koronkowa komża i karmazynowa mozzetta, podbijana i obszywana gronostajem. Na piersi zaś widniał wykonany z czystego złota i dekorowany diamentami oraz perłami pektorał. Gdy Jego Świątobliwość wyszedł z pojazdu, zasiadł na tronie (który został wykonany specjalnie na tę okazję, a który to po pielgrzymce zostanie ofiarowany do archikatedry pw. św. Dyzmy w Wolnogradzie), wygłaszając przemówienie:

 

[Obrazek: 2tUb3.png]
[Obrazek: 2tTGt.png]


Ekscelencjo Prezydencie,
Czcigodni Bialeńczycy,
Drodzy Bracia w wierze,

 

mamy dzisiaj niezmierzoną przyjemność gościć na Waszej ziemi, mamy zaszczyt odbyć naszą pierwszą podróż apostolską do Waszego kraju, który tak wspaniale zapisywał i zapisuje się na kartach historii polskiego mikroświata. Pragniemy, by był to wymowny sygnał tego, iż Patriarcha dba o swoje owce, jest z nimi i czuwa nad swą trzodą. Podczas naszej wizyty przekroczymy żelazne wrota archikatedry pw. św. Dyzmy, by uklęknąć u stóp jego relikwii. Udamy się też na spotkanie z bialeńskimi dziećmi. Niechaj ta podróż przyniesie wiele owoców wiary i pogłębia ją w każdym naszym Bracie. My, rotryjscy wierni tworzymy rodzinę związaną więzami wiary i miłości. Każdy z Was, drodzy Bracia, może polegać na nas - Patriarsze Rotrii, tak samo jak my możemy w Was pokładać nadzieje. Twórzmy nierozerwalną jedność, głośmy prawdę i praktykujmy ją w swym codziennym życiu.
Szanowny Panie Prezydencie, przyjmijcie od nas ten medalion. W złotej ramie umieszczone jest szklane oczko, w którym został zanurzony jeden z krzyżyków, znaleziony w osadach pierwszych Rotryjczyków. Niechaj ten cenny prezent będzie znakiem szacunku i uznania, jakimi strona rotryjska darzy stronę bialeńską. Nadto nadajemy Wam tytuł Komandora Orderu Apostolskiego Aleksandra III za zasługi względem Państwa Kościelnego Rotria oraz Patriarchy, które poczynił Ekscelencja w swym żywocie.
[Obrazek: 2tVUd.png]-Medalion z krzyżykiem-
[Obrazek: 0d222d6d454982c24464992cc3d865e3.jpg]
-Order Apostolski Aleksandra III
W odpowiedzi na najnowszą światową modę, której ikoną jest gość Bialenii, Biały Pielgrzym, prezydent Faradobus postanowił przybyć na spotkanie ubrany cały na biało. Na piersiach błyszczały mu gwiazdy licznych odznaczeń, których jest kawalerem.  Wszędzie słychać było dźwięki pieśni radosnej:

 

Umiłowany Ojcze Święty,

Republika Bialeńska serdecznie, serdecznie Ojca wita. Marzyliśmy o tym spotkaniu od początku. Zanim przejdziemy do pytań kluczowych pragnę podziękować za skorzystanie z naszej gościnności, której Wasza Świątobliwość zadośćuczynił hojnymi darami stanowiących od dziś własność bialeńskiego ludu. W imieniu rządu Republiki wyrażam nadzieję, że ta wizyta stanie się etapem na drodze wzmacniania przyjaznych i ścisłych stosunków rotryjsko-bialeńskich, opartych przecież niejednokrotnie na więzach osobistych łączących mieszkańców naszych państw.

Pozwólcie także i mi ofiarować podarek od władz naszego państwa. Będzie nim kangur wyhodowany w wolnogradzkim ZOO. Wierzę głęboko, iż jest to prezent adekwatny.

[Obrazek: yp2-feat.jpg?quality=100&w=650]
Po tych słowach nastąpiła wymiana serdecznych uścisków oraz życzliwych słów wobec siebie nawzajem i dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą państw. Następnie Prezydent Ametyst Faradobus przyjął w swej posiadłości Patriarchę Bonifacego I, by rozmawiać o wzajemnych stosunkach i obecnej sytuacji mikroświata.
[Obrazek: ?url=polski--dom--publiczny.blog.pl%2Ffi...2F1pap.jpg]