Wiec na cześć Patrona – Republika Bialeńska Przeskocz do treści

Wiec na cześć Patrona

1 września w Wolnogradzie był upalny. Od rana zachęceni piękną pogodą mieszkańcy stolicy i czasowo w niej przebywający udawali się na jeden z ostatnich letnich spacerów. W godzinach popołudniowych wszyscy oni zaczynali kierować się na Plac Zielony, gdzie miały się odbyć tegoroczne centralne obchody Święta Ludu i Patrona Republiki Bialeńskiej. Tłumy gęstniały szybko i już wkrótce znalezienie dobrego miejsca zaczynało graniczyć z cudem. Na szczęście różnego rodzaju spekulanci i inni janusze biznesu oferowali rezerwację miejsc stojących i siedzących w korzystnych cenach.

 

[Obrazek: _51473346_aidtruck_bbc.gif]

 

W wielu miejscach rozwieszono flagi narodowe, a także wizerunki Czcigodnego Patrona. Wielu z przybyłych wspólnie czytało Zieloną Książkę i omawiało przedstawione na jej kartach tezy. Liczne transparenty wyrażały poparcie dla polityki rządu oraz podkreślało bialeńską dumę ludową. Gdzieniegdzie entuzjazm musieli utrzymywać w ryzach funkcjonariusze służb, którzy stopowali harcerzy popadających w patriotyczny trans. Około piętnastej na Placu Zielonym pojawił się J.E. Dr Ametyst Faradobus, Prezydent Republiki. Konduktor witając się z licznymi spośród zgromadzonych, rozdając autografy przemierzał tłum udając się na przygotowane podium. Przed rozpoczęciem przemówienia 6-letni Wiesio Wencel, uczeń pierwszej klasy jednej ze stołecznych podstawówek i aktywista młodzieżówki SPAF, zadeklamował patriotyczny wiersz:

 

W tym miejscu szczególnym gości przyjmujemy,

Patronowi Ojczyzny hołd dziś oddajemy,

Tu z naszym idolem, pułkownikiem Kaddafim,

Dziękujemy z serca dobrym Władzom Naszym,

Tym co po Powstaniu Ojczyznę scalali,

I w podzięce za to wybory wygrali!
Serdecznie witamy Cię Panie Prezydencie,

Posłów i Ministrów w Twojej obecności,

Co stoją na straży prawa i sprawiedliwości,

Jesteś mężem stanu, kraju bronisz pełnią,

Żeby nasza Bialenia zawsze była Bialenią!

Bracia i Siostry!

Zebraliśmy się dziś na Placu Zielonym, na centralnym placu Bialenii, aby uczcić pamięć tego, którego ideały przyświecają nam codziennie, a który za te ideały był przez lata wyśmiewany i opluwany, a na koniec oddał za nie życie. Także i dziś są w naszym społeczeństwie ludzie, którzy chcą, aby pamięć o Pułkowniku zginęła, aby zieleń naszej flagi stała się nic nie znaczącym symbolem. Żeby nasza tradycja stała się bezbarwną papką. Nie można do tego dopuścić. Póki ja jestem konduktorem Bialenii będę dbał o to, aby imię Przywódcy Rewolucji 1-go Września było zawsze wspominane. Niech serca nasze będą zawsze zielone!

 

Wszyscy znamy nauczanie naszego Patrona. Wiemy zatem, że jego istotą jest aktywny udział mas ludowych w budowaniu państwa w rządzie, komitecie, mieście, zgromadzeniu. Jest to dziś szczególnie ważne. Wzywam Was do czynnego angażowania się w realizację tych idei. Piszcie, krytykujcie, realizujcie się na różnych polach. Bierzcie udział w rządach nie tylko na szczeblu krajowym, ale też samorządowym. Jeżeli widzicie potrzebę zmian i reform - mówcie o tym głośno! W codziennych wyborach podejmujcie decyzje mądrze i wytrwale. Pamiętajcie, że państwo to nie tylko rząd, ale ogromna masa Bialeńczyków, która trwa w jedności i wspólnocie.

Tradycją naszego wrześniowego święta stało się nagrodzenie tych, którzy biorą udział w tej codziennej walce o promienne jutro naszej umiłowanej ojczyzny. Jak co roku Ordery Patrona Republiki Bialeńskiej wręczone zostaną tym, którzy słowem i czynem szerzą ideję bialeńskiego republikanizmu.

Carlos Lorenzo de Medici, nasz obecny Xiądz Prymas, wyróżniony zostaje Zieloną Wstęgą Orderu. Innym z naszych zagranicznych przyjaciół jest Ludwik Tomović, którego pragnę dziś odznaczyć Odznaką Orderu. W ten sam sposób nagrodzony zostaje Karol Medycejski. Dwaj pozostali bialeńscy Medyceusze, Taddeo i Paolo, otrzymują Komandorię Orderu.

Oprócz orderów chciałbym przyznać też folwarki: 15 dla Macieja Kamińskiego, 10 dla Hewreta Faradobusa i 10 dla Fredericka Huffelpuffa. Po dwa folwarki przyznaję aktywnym uczestnikom Konferencji Szkół Wyższych: Robertowi von Thor, Filipowi Lotnikowi, Stanisławowi von Taurerowi, Jihymedowi, Orjonowi Surmie, Gaudiusowi van der Cathair, Xaweremu F. Kłopockiemu,  Piotrowi Pawłowi I, Adamowi Peterelliemu, Wilhelmowi Orańskiemu i Mieszkowi Herdelowi. Maciej Kamiński, z racji przekroczenia liczby 10 000 postów, otrzymuje dodatkowo srebrny Medal Aktywności. To samo wyróżnienie należy się z urzędu Andrzejowi Swarzewskiemu.

Cieszcie się, weselcie i grajcie! Z kiełbasy darmowej korzystajcie i dzieło Patrona przez czyny w życie przekłuwajcie. Niech żyje Bialenia!