Przejęcie lotniskowca “Valtaria” od KMW – Republika Bialeńska Przeskocz do treści

Przejęcie lotniskowca “Valtaria” od KMW

Zgodnie z umową zawartą z Królewską Armią Hasselandu jedyny użytkowany dotychczas lekki lotniskowiec Królewskiej Marynarki Wojennej "Valtaria" zostanie przekazany pod banderę Marynarki Wojennej Republiki Bialeńskiej. Okręt zostanie wymieniony na dwie zbudowane w stoczni im. 1. Maja w Mesjano fregaty rakietowe oraz za dostawę 36 samolotów F-11 wyprodukowanych w Ronon Air Tech Bialenia.

Valtaria.jpg
Lekki lotniskowiec "Valtaria" w służbie KWM Hasselandu.

Na spotkanie okrętów hasselendzkich (lotniskowca "Valtaria" w eskorcie niszczyciela "Król Janusz I") wyruszyły 30.08 br. z bazy w Kluczynie dwa niszczyciele MW RB - ORB "Starobialenia" i ORB "Anatolia".

D-81.png
ORB "Starobialenia" (D-81)

Dzisiaj we wczesnych godzinach rannych oba niszczyciele znalazły się na wysokości południowego cypla Anatolii i nawiązano łączność radiową z okrętami KMW.

Mapa rejsu 2DD.png

Spotkanie zespołów nastąpiło dzisiaj o godzinie 10.00. Wcześniej z pokładu ORB "Starobialenia" wysłano śmigłowiec na pokładzie, którego dowódca zespołu niszczycieli udał się na pokład "Valtarii".

Mapa rejsu 2DD i KMW.png

Następnie zespół złożony z czterech okrętów udał się w kierunku portu w Mesjano, gdzie ma się odbyć uroczyste opuszczenie bandery Królewskiej Marynarki Wojennej Hasselandu i podniesienie bandery Marynarki Wojennej Republiki Bialeńskiej.